Silloin kun Krimillä oli "kansanäänestys", venäjämieliset vaahtosivat pää punaisena, että ei Krimillä ei ole venäläisiä joukkoja, vaan pelkästään paikallista nostoväkeä. Jos joku väitti muuta, hän oli CIA:n aivopesemä jne. Myöhemmin Putin itse myönsi, että Krimillä oli venäläisiä sotilaita. Venäjämieliset olivat siis olleet väärässä. Mitä mieltä on venäjämieliset, olisiko nyt Itä-Ukrainassa mahdollisesti samanlainen tilanne? Olisitteko mahdollisesti väärässä väittäessänne, että Itä-Ukrainassa ei ole venäläisiä joukkoja?
Vastaukseksi ei sitten vastakysymyksiä, eikä keskustelun kääntämistä muualla USA/CIA-jutuilla.
Vastaukseksi ei sitten vastakysymyksiä, eikä keskustelun kääntämistä muualla USA/CIA-jutuilla.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Krimillä on AINA ollut venäläisiä joukkoja niin kauan, kun siellä on ollut venäläisten sotilastukikohta!!
Oletko samaa mieltä, että venäjämieliset olivat väärässä väittäessään, ettei muualla Krimillä kuin Sevastopolin laivastotukikohdassa ollut Venäjän joukkoja? Onko mahdollista, että Itä-Ukrainassa paljastuisi samanlainen tilanne?
Missä viipyy todisteet?
USAn satelliittikuvat?
Vastaa kysymyksiin ennen kuin esität omia.
Putin itse tunnusti, että Venäjän joukot olivat mukana Krimin liittämisessä Venäjään.
Krimillä on venäläisiä joukkoja!
Kysymys ei ollut se, onko Krimillä nyt venäläisiä joukkoja. Kysymyksiä oli kaksi, eivätkä ne ainakaan minun mielestäni ole mitenkään erityisen vaikeaselkoisia (sinusta en tiedä).
Kysymykset ovat: Oletko samaa mieltä, että venäjämieliset olivat väärässä väittäessään, ettei muualla Krimillä kuin Sevastopolin laivastotukikohdassa ollut Venäjän joukkoja (ennen Krimin kansanäänestystä)? Onko mahdollista, että Itä-Ukrainassa paljastuisi samanlainen tilanne?
Kyselet vastauksia lännen höpöhöpö-väitteisiin!
Lännellä ja Poronkusemalla on vastuu ja todistusvelvöllisuus omista väitteistään!
Tarkoittaa siis, että et osaa vasta puhumatta itseäsi pussiin. Putin itse sanoi, että Venäjän joukot olivat Ukrainan alueella Krimin niemimaalla ennen Krimin kansanäänestystä. Jos siis kiistät, että näin oli, väität Putinia höpöhöpön puhujaksi. Venäjämieliset olivat siis väärässä väittäessään, että Venäjän joukoilla ei ollut mitään tekemistä asian kanssa, ainakin jos Putinia on uskominen.
Eihän amerikkalaisiakaan joukkoja ole voinut olla Lapissa kun heillä ei ole tukikohtaa Suomessa. Kyllä lehdistö taitaa uskoa herkästi kaikenmaailman juttuja.
.
Putin itse kiitteli julkisesti Venäjän joukkoja Krimin miehityksestä
.
Oletko imbesilli idiootti?
Mihin pyrit?
Toistan ensimmäisen vastaukseni:
Ple!
22.1.2015 19:28
10
Sulje
Krimillä on AINA ollut venäläisiä joukkoja niin kauan, kun siellä on ollut venäläisten sotilastukikohta!
Onpa Ple! viisas kaveri.
*sarkasmia*
Todennäköisesti sinua vähintään kolme kertaa viisaampi.
Trollit "tykkää" xD
Et ole tainnut lukea kaverin postauksia? Magneettimedian saarnamies. Ei siis kovin fiksu.
Ainakin USA:n sikavaltion pitäisi pysyä kaukana Ukrainasta, koska se oli laittoman vallankaappauksen pääavustaja, joka on myös aseistanut ja avustanut Poroshenkon natsiarmeijaa pyrkimyksissä tuhota Ukrainan Venäjämielinen ja -kielinen väestö.
On päivänselvää, että Venäjän joukkoja tarvitaan turvaamaan vähemmistökansanosan joukkotuhonta ja varmistamaan, että USA ei saa sotilastukikohtiaan Ukrainaan, mikä jälkeen se voisi aiempaa helpommin yrittää ryöstää Venäjän kuten se ryösti Irakin.
Ainoa ja järkevä tapa kopnfliktin ratkaisuun olisi se, että Venäjä ryhtyisi yhtä röyhkeäksi kuin mitä USA on aina ollut, ja pistäisi ison vaihteen päälle ja miehittäisi Ukrainan mahdollisimman nopeasti koko sotakalustonsa voimalla. Samalla sen tulisi ajaa amerikkaliset kiduttajat ja Natokiimaiset natsijohtatajat hel-vettiin.
Siinäsuhteessa järkeä voisi olla, että tekisivät iskun, ja heittäisivät CIA-USAn ulos sieltä ja natsit pakolaisiksi jenkkeihin!
Sitten uudet vaalit ja hallinnon luovutus Ukrainalaisille!
Jos odotellaan, että Poronkusema saa uusia aseita, ja värvättyä lisää palkka-armeijaa, niin sota pitkittyy ja mutkittuu!
Ennätys haussa?
"koska se oli laittoman vallankaappauksen (VALE!) pääavustaja (VALE!), joka on myös aseistanut (VALE!) ja avustanut Poroshenkon natsi(VALE!)armeijaa pyrkimyksissä tuhota (VALE!) Ukrainan Venäjämielinen ja -kielinen väestö.
On päivänselvää(VALE!), että Venäjän joukkoja tarvitaan (VALE!) turvaamaan (VALE!) vähemmistökansanosan joukkotuhonta (VALE!) ja varmistamaan, että USA ei saa sotilastukikohtiaan Ukrainaan (VALE!), mikä jälkeen se voisi aiempaa helpommin yrittää ryöstää Venäjän (VALE!) kuten se ryösti Irakin. (VALE!)
Ainoa ja järkevä tapa (VALE!) kopnfliktin ratkaisuun olisi se, että Venäjä ryhtyisi yhtä röyhkeäksi (SEHÄN ON!) kuin mitä USA on aina ollut, ja pistäisi ison vaihteen päälle ja miehittäisi Ukrainan mahdollisimman nopeasti koko sotakalustonsa voimalla. (SEN SE TEKEE!) Samalla sen tulisi ajaa amerikkaliset kiduttajat (VALE!) ja Natokiimaiset natsi(VALE!)johtatajat hel-vettiin."
Yht 17 silkkaa paskavaletta yhteen pötköön!
Tarvitset hoitoa(TOSI!) Natokiima-USAnismi on erittäin vakava mielisairaus, jossa älykkyys laskee ameeban tasolle ja maailman pahin terroristivaltio vaikuttaa hyväntekijältä. Ehkä ainoa toimiva hoitokeino tautiisi on kellariin lukitseminen loppuiäksi.
Todistaisit jotain inttämisen sijaan!
Mitään väitteistäsi et ole vielä todistanut!
Öööh. Sieltä sinun ahtaasta maailmastasi voi tietysti olla vaikea ymmärtää, että kaikki ei ole mustavalkoista. En kannata NATOA (ainakaan enää), en halua Suomea NATOon. USA:sta en juuri perusta. En myöskään pidä Venäjän diktatuurista ja öykkäröinnistä. Haluaisin vain, että pysytään totuudessa ja unohdetaan tuollaiset magneettimedia-tasoiset huuhaaörinät.
Noin muuten kirjoituksestasi, niin kun ei näemmä ole mitään oikeaa asiaa, niin käydään sitten kirjoittajaan kiinni. Osaan minäkin. Kuole sinä pois tätä maailmaa pilaamasta, se olisi läheisillesi (jos heitä on vielä hengissä?) helpotus.
Vieläkö se ple jaksaa, oisko jo öljynvaihdon paikka?!
Sama sinulle:
Todistaisit jotain inttämisen sijaan!
Mitään väitteistäsi et ole vielä todistanut!
En ole mitään väiyyänyt!
Olen tässä keskustelussa todennut sen tosiseikan, että Krimillä on ollut venäläisiä niin kauan, kuin krimi on ollut osa Neuvostovenäjää ja Ukrainaa!
Oletko asiasta eri mieltä?
Mihin pyri(STELE)t?
Ei siis väite? Onko vale?
"Jos odotellaan, että Poronkusema saa uusia aseita, ja värvättyä lisää palkka-armeijaa, niin sota pitkittyy ja mutkittuu!"
No!
Eikö tuo ole mitä todennäköisintä?
Väitteellä ja olettamuksella on suuri ero!
Kaiva sinä, natotrolli se Nyky Suomen sanakirja, ja opiskele, mitä eroa on väitteellä ja olettamiuksella!
Sitäpaitsi se on totuus, että Venäjältä ei menisi tuskin viikkoakaan kauempaa Kiovan hallintoalueen valtaamiseen!
Tuota voit jo pitää vaikka väitteenä, mutta mitäs sitten?
Minun mielipiteeni se kuitenkin on, ja tämä on , kas kummaa, MIELIPIDEPALSTA!!!
Natokantani olen jo kertonut, etkö osaa lukea? Opettele itse, äläkä tyrkytä väitteitäsi olettamuksina. Voisin kammata viestisi parin viime päivän ajalta, eiköhän sieltä aika monta väitettä löytyisi. Ja nimenomaan tämä on mielipide-, ei inttämispalsta. Ja mitään todisteita sinulla ei ole inttämisesi taustalle.
Jos Venäjä saa homman hoidettua viikossa, niin miksei sitten tee sitä, kun kuitenkin on selvästi päättänyt Ukrainan alistaa ja raunioittaa.
Mutta tämä saa nyt mun puolelta riittää sillä "älä koskaan väittele idiootin kanssa. Hän vain vetää sinut omalle tasolleen ja voittaa kokemuksen turvin."
Venäjän intressiin ei kuulu Ukrainan valtaus!
Väite?
Olettamus?
Oletkin jo tältä iltaa yrittänyt aivan tarpeeksi syöttää sanoja suuhuni!
Mene nukkumaan!
Hyvää yötä!
Katsotaan.
Vain yksinkertainen sokea USAnisti ei tajua, ettei USA tee maailmalla mitään ilman oman taloudellisen edun ajamista. Hallinto on päästä varpaisiin ase-ja öljyteollisuudessa mukana, mitkä sanelevat ulkopolitiikan tavoitteet ja sotatoimet maailmalla. Niiden on rikastuttava yhä lisää keinoilla millä hyvänsä.
Eihän USA.n hallinto tee omassa maassaankaan mitään sellaisten hyväksi, jotka eivät tuota rahaa valtabisnekselle. Vielä vähemmän siis ulkomailla. Esim. hirmumyrskyä eivät päässeet New Orleansista pakoon köyhemmät lainkaan, vaan ainoastaan ne joilla oli rahaa. Ei USA:n hallinto auttanut köyhiä, vaan antoi tuhansien kitua ilman ruokaa viikkoja viikkojen perään ja päättäjät vain seurasivat sivusta kuinka satoja kuoli luonnonkatastrofissa. Jos maa olisi sellainen hyväntekijä mitä maailmalle esitää, olisi köyhiä autettu eikä läheskään niin moni olsi kuollut.
Vain täysidiootti kiistää vieläkin Irakin sodan todellisen syyn, eli öljyn, vaikka brittien Hallituskin on asian jo vuosia sitten myöntänyt perusteellisten tutkimusten jälkeen.
Todellakaan et muuhun pysyt kuin sokeaan faktojen kiistämiseen USA:n tuhotöistä ja niiden motiiveista maailmalla ja Ukrainassakin. Laajemman totuuden näkeminen vaatisi aivoja ja avointa mieltä, joita valitettavasti liian harvoilta löytyy, kuten ei selvästi sinultakaan.
Kenties siis tarkoitit että lainauksesi, jossa toistit sanaa VALE oli silkkaa valetta. Miksi edes vaivaudut kommentoimaan?
Noh, katso täältä jos totuus kiinnostaa OIKEASTI:
(11 minuutin kohdasta loppuun asti)
John Mearsheimer:
http://m.youtube.com/watch?v=3ZV97GUdHzA
ps: sun pitää ymmärtää englantia.
"Jos Venäjä saa homman hoidettua viikossa, niin miksei sitten tee sitä, kun kuitenkin on selvästi päättänyt Ukrainan alistaa ja raunioittaa."
Edelleen... vastaus löytyy tästä videosta, jos kärsivällisesti kuuntelet ja ymmärrät.
John Mearsheimer:
http://m.youtube.com/watch?v=3ZV97GUdHzA
Olen varma siitä, ettei Ukrainan valtaaminen ja alistaminen kuulu Venäjän intresseihin millään tavoin!
USAn intresseihin se kuuluu, ja siksi koko sota syttyi!
Kaiken lisäksi robo-koppi ei osaa lukea. En ole vielä yhtään väitettä esittänyt, joten ei ole tarvetta todistella mitään.
Onko Ukrainassa Venäjän joukkoja?
Sarjassamme turhat kysymykset, johon vastaus on itsestäänselvyys aivan kuten, että onko ainut hyvä_ryssä kuollut_ryssä?
.
Eikö kukaan voi vieläkään keksiä mitään hyvää ryccäläisyydestä
.
Perjantaina!
Jos onkin, niin aivan liian vähän.
Aika huvittavaa taas eilen kun molemmat osapuolet syyttivät toisiaan bussin räjäyttämisestä - ihan kuin ukrainalaiset itse haluaisivat tuhota bussejaan ja matkustajiaan!
Kuuluu False Flag- politiikkaan, jota USA on harrastanut jo ainakin sata vuotta!
Suora jatkumo Maidanin ja MH-17 jälkeen!
Ukrainassa voi olla Venäläisiö tai sitten Kiinalaisia joukkoja. Saahan noihin sotiin tulla vapaaehtoisena taistelamaan vaikka mistä maasta.
Onkos se " tosentti pekmanni" lietsonut kremlintrollit vauhtiin viikonlopuksi salakuljetetun stolishnajan voimalla?? Tämän "tosentti" on saanut käskyläisiksiin aivottomia ääliöitä, aivan kuten itsekin on! Tietenkin suomesta löytyy samanmoisia olentoja kuten komukat ja punaviherstalinistit, jotka seilaavat elämäänsä pimeydessä ilman järjen valoa!
Ei kukaan älyllinen olento yritä kieltää venäläisten joukkojen olemista Ukrainassa, tämähän on päivänselvää! Vain maailman suurimmat valehtelijat, kuten rys*sien johto, inttää jotain muuta!