Onko mukava aiheuttaa aamuruuhkaa? Ellet osaa ajaa hiukan huonommassa kelissä tai kotterosi on niin huono ettet uskalla sillä ajaa kunnolla, niin KÄYTTÄISIT JULKISIA!
Ajotaitoa tarvis lisätä tai autojen tasoa parantaa.
Tärkein asia olisi kuitenkin TIETULLIT, jotta turhaa seudullista autoilua saatais vähennettyä.
Pysykää omassa kunnassanne mieluummin kuin tungette jokainen yksin omalla autolla ruuhkauttamaan toisen kunnan ja aiheuttamaan vaaratilanteita!
Ajotaitoa tarvis lisätä tai autojen tasoa parantaa.
Tärkein asia olisi kuitenkin TIETULLIT, jotta turhaa seudullista autoilua saatais vähennettyä.
Pysykää omassa kunnassanne mieluummin kuin tungette jokainen yksin omalla autolla ruuhkauttamaan toisen kunnan ja aiheuttamaan vaaratilanteita!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Etovaa kun nuo landeuunot tulee tänne Stadiin köröttelemään halvoilla romuillaan.
Eivät millään tajua pysyä siellä takahikiällä mihin ovat syntyneet.
Onneksi tehokkaalla loisto Volvolla pääsee nynneröistä heittämällä ohi.
Jos vituttaa aamuruhka, niin mee bussilla!
Minä mahtuisin paremmin ajelmaan paskalla autollani (jota kyllä uskallan polkea)
Vaikuttaa siltä että ne hienot volvot ja mersut ne siellä pelkää kun on vähän liukasta.
Tietullit on ihan vitun typerä keksintö, enkä usko että ne vähentäisivät ruuhkaa paskan vertaa. Ai, karsisivat köyhät ruuhkista? Ei köyhä voi muutenkaan autolla ajella.
liikenteessä vaaratilanteita aiheuttaa nopeus erot ei korkeat nopeudet. seuraavia vaaratilanteita näkee päivittäin: ryhmittäydytään väärin, pysyhdytään ennenkuin voidaan kääntyä risteyksestä jolloin takana tuleva ajaa perään, letkassa liikkeelle lähdettäessä jätetään 30 metrin turvavälejä ennenkuin itse voidaan lähteä liikkeelle, tullaan rampista alas isommalle tielle noin 50 km/h jotta ei vaan millään päästä muun liikenteen mukaan, yritetään vaihtaa kaistaa ja kun toinen antaa tilaa ei uskalleta tulla jne jne... RAIVOSTUTTAVAA! Tällä niitä ruuhkia JA ONNETTOMUUKSIA saadaan aikaan!