Pohjois-Korealla on omanlaisensa ilmapiiri, omiin tekemisiinsä keskittynyt, omine huolineen ja huomionkohteineen. Tulee mieleen se, kun menee lähelle jotakin ihmistä, jolla on omanlaisensa ilmapiiri, kun hän jatkaa tekemisiään, niin ne hulvahtavat yli jotenkin samaan tapaan siksi, että niihin on sukellettu, siksi että ne erityisesti ovat juuri nyt läsnä. Tuleeko tuo Pohjois-Koreaan siksi, että maa on eristynyt? Sosiaaliset yhteistyötilanteet tuovat joskus samantapaisen ilmiön.
Pohjoiskorealaisuus?
2
70
Vastaukset
- eimuutuvielä
-- pohjois -koreassa on ihan tavallinen nepotistinen järjestelmä -- eli nepoottinen monarkia , mikä siellä on ollut kautta historian - siis dynastiat ovat kestäneet yleensä 300-400 vuotta . siis tämä kimien on ollut nyt 62 vuotta.
- Kaikkeaonolemassa
Poulueettomasti ajatellen Pohjoiskorea saa olla rauhassa uhkaamatta ketään .Länsi asettaa rikollisella tavalla sanktioita maille joita he eivät poliittisesti hyväksy ,
alistaen ne maat valtansa alle .Eteläkorea on yksi niistä .Kuuballe USA on ehdottanut rajoitetusti paineiden vähentämistä jos Kuuba suostuu alistuneen asemaan ,mikä ei ainakaan vielä ole tapahtunut .USAn siionisteilla on kuubassa jo jalansijaa ,imeäkseen kaiken mahdollisen arvokkuuden itselleen nopeassa tahdissa . Kiina on enemmän kommunistinen maa kuin Kuuba ,mutta kiinan kanssa juutalaiset tekevät enemmän kauppaa ,siksi heitä siedetään ,toistaiseksi .Kiinassa on jo yli miljoona biljonääriä .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 954097
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h434077- 1243627
- 1462854
- 1582174
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa282162Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue202068- 401719
- 691304
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To261145