PAKKO POISTETTAVA

Tässä järkiviisaat perustelut
http://www.youtube.com/watch?v=_xf1yTUbczk
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tämä ei ole mieluisaa RKP:läisille, joten viesti poistetaan kohtapuoliin.

Äänestä

Kaksikielisten suomenruotsalaisten on pakko tuhlata elämästä monta vuotta KAHDEN kielen opetteluun.

On vain oikeus ja kohtuus että suomenkielisetkin joutuvat opettelemaan KAKSI kieltä.

Muuten suomenkieliset saavat aiheetonta etua ja voivat vallata yhteiskunnan merkittävät asemat.

Äänestä

Pakkoruotsi on suomenkielisten lasten alistamista. Pakkoruotsi on perverssiä.

Äänestä

Juu-tämä aloityksen är måste poista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järkiviisasta kirjoitti:

Tässä järkiviisaat perustelut
http://www.youtube.com/watch?v=_xf1yTUbczk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu