A. Breivik oli oikeassa

Muslimien iskut Ranskassa ja Isiksen toiminta todistaa sen. Breivik on vapautettava ja laitettava EUn johtoon.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Forbidden

Äänestä

Isiksen pisti pystyyn USA.

Vielä noin vuosi sitten Charlie Hebdo oli suhteellisen tuntematon vasemmistolainen pilalehti.

Alankomaisen ”Quote”-bisneslehden mukaan (18.12.2014) Rothschildin pankkiiriperhe osti viime joulukuussa ranskalaisen satiirilehden Charlie Hebdon. Rotschieldit ovat yksi rikkaimmista ja vaikutusvaltaisimista pankkiirisuvuista Euroopassa. Hinnaltaan miljoonissa lasketussa kaupassa suku osti Liberation –lehden, jonka mukana sen omistukseen siirtyi myös pilalehti Charlie Hebdo.

Lehtiyhtymän suurin omistaja on tällä hetkellä Philippe de Rothschild.

Heti kättelyssä lehdestä erotettiin pilapiirtäjä, joka oli tehnyt satiirisen kuvan juutalaisista.

http://kaijaolinarvola.puheenvuoro.uusisuomi.fi/184930-kummallista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A vapaaksi kirjoitti:

Muslimien iskut Ranskassa ja Isiksen toiminta todistaa sen. Breivik on vapautettava ja laitettava EUn johtoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu