Vaalien jälkeen Sipilältä tulee miljoonien edestä namua kivitippuun ja joka rotiskoon.
Älkää huoliko toverit
mislappis
881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
eipä ole Katainen enempää kuin Stuppikaan tänne kulmille namua jaellut...päinsatoin,kerännyt kansalta namua etelän aurinkoon Kreikan köyhille lapsille.
Järkimiehiä ja tietävät ettei tunkioon kannata hiellä ansaittuja roposia hukata.
Katainenkos se jätti uppoavan laivan?? Milloin stuppi jättää??
Katainen ei ole koskaan asunnut Lappajärvellä.
me taistolaiset uskomme vakaasti että vielä tulee aika jolloin yhteiskuntamme muuttuu sosialistiseksi järjestelmäksi, ja tiedä varmasti että raharikkaat ja riistäjät tulevat tuntemaan siperian kulmyyden.
taistot saa olla uskossaan onnellisia.
Polsun kanssa samaa mieltä.tämä nykyinen kapitalismi johtaa siihen että omistaminen keskittyy aina vain harvempien ihmisten ja ylikansallisten sijoittajien käsiin.Lumipalloteoria vain kiihdyttää kehitystä koska pääomat ovat harvojen hallussa.Tullaan viimein siihen pisteeseen että junasta jääneitä on niin paljon että on pakko puuttua yhteiskunnan rakenteisiin ja kansallistaa omaisuutta...kommunismi on kylläkin melkein sama kuin maailmanloppu..ei ikä päivänä.
pörssikeinottelijoiden rötösherrojen ja liikemieshuijareille on tulossa tukalat ajat kunhan me perussuomalaiset otamme ohjat valtakunnassa, pudotamme ylisuuret eläkkeet, ja korotamme suurituloisten veroja, ja rankaisemme talousrikollisia, näistä saaduilla tuloilla tuemme lapsiperheitä korottamalla esim. lapsilisiä.