Auschwitzin vapauttamisesta 70 vuotta

Puna-armeija vapautti ihmiskunnan kaikkien aikojen pahimman tuhoamisleirin 70 vuotta sitten. Tätä faktaa ei mikään pysty miksikään muuttamaan!

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1422256617173.html
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Venäjällä ei nyt tehdä suoraa tuhoamista, vaan teljetään epämieluisat = putlerin vastustajat - vankiloihin tai mielisairaalaan, joissa hiljaa katoavat! Venäläiset ovat tunnettuja matkijoita.....

Äänestä
  • terentjeff kertoo kuinka monta poliittista vankia Venäjällä on? Täyttä valhetta koko kirjoitus. Sen sijaan USA on pitänyt Kuubassa Guantamossa vuosikausia ihmisiä vangittuna ilman mitään syytteitä. Heitä on kidutettu mitä julmimmalla tavalla.

    Äänestä

Aloittajalta toinen kerta onnistui paremmin. Paikan nimi on nyt oikein kun huomautin asiasta ensimmäisessä aloituksessa.

Äänestä
  • Minä en ole muita aloituksia tehnyt.

    Äänestä

Ausvitsi auts sentään.Sota on ohi ja sen kulku selvitetään varmasti vielä jonakin päivänä joten odotellaan.

Äänestä

Rysssät mitään vapauttanut... marssivat sakujen hylkääminen leireihin.

Äänestä
  • Aivan niin, pelkurivartijat kyllä uskalsivat murhata aseettomia vankeja mutta kun tiesivät että kohta vastassa on puna-armeija juoksivat karkuun.

    Äänestä

heh, näköjään polakkien ulkoministerillä on vaikeuksia löytää uskottavaa selitystä miksi putinia ei voi kutsua Auschwitzin vapauttamispippaloihin.
"Puolan ulkoministeri Grzegorz Schetyna on katsonut asiakseen väittää, että nimenomaan ukrainalaiset vapauttivat Auschwitzin keskitysleirin vangit ja että juuri Ukrainan 1.rintama ja ukrainalaiset sotilaat avasivat Auschwitzin portin ja vapauttivat vangit."
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=12725

Äänestä
  • Puolalaiset eivät ole vielä oppineet asiallisia tapoja diplomatian saralla.
    Tuo on havaittu myös EU:n sisäisissä tapahtumissa varsinkin silloin, kun Puola oli puheenjohtajamaa.
    Tuo oli aika lapsellinen tapa osoittaa mieltään presidentti Putinia kohtaan.

    Äänestä

Lol ausvitsissä oli hyvät olot. Ainakin paremmat kuin tämän päivän Suomessa.

Äänestä

"Tuo oli aika lapsellinen tapa osoittaa mieltään presidentti Putinia kohtaan."
Muistatko "Puolalaiset " millaisen diplomaattisen kukkasen polakit tekivät kun obama oli valittu ensimmäistä kertaa yhdysvaltain presidentiksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


On totuuden aika kirjoitti:

Puna-armeija vapautti ihmiskunnan kaikkien aikojen pahimman tuhoamisleirin 70 vuotta sitten. Tätä faktaa ei mikään pysty miksikään muuttamaan!

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1422256617173.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu