Ja bushmannien suvulla jytää. Riemu on rajaton ja onni kukkuloilla, kuoleman hetkeen asti.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015012719097936_uu.shtml
Linnunmaitoa tämä maailma. Oikein elämää. Se löytyy hakien.
Mistäpä sitä muualta onnea hakee, kun sitä EI OLE. Ateistisella harhalla ei ole onnea.
Totuutta ei voi hävittää, se kerrotaan lehtien sivulla. Menee rahat, menee terveys, menee elämä...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015012719097936_uu.shtml
Linnunmaitoa tämä maailma. Oikein elämää. Se löytyy hakien.
Mistäpä sitä muualta onnea hakee, kun sitä EI OLE. Ateistisella harhalla ei ole onnea.
Totuutta ei voi hävittää, se kerrotaan lehtien sivulla. Menee rahat, menee terveys, menee elämä...
Vastaukset 12
Vanhimmat
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194954247307/artikkeli/nuorten kannabisrinki jai kiinni polttivat koulujen pihoilla ja uimarannoilla.html?utm_source=leiki&utm_medium=iltalehti&utm_campaign=kontekstuaalinen
Siis mitä?? Siis sitä, kun isät eivät osaa tarjota jälkipolville onnea, nuoret ovat eksyksissä.
'Tässä se on syy. Bushannit tarkastelevat vain harhaisia luulojaan ja lapset kärsivät.
Myös koko harhainen poppoo, eksyksissä itse, ja lapset kärsivät toiseen, sekä kolmanteen polveen.
Siis isien omista tekemisistä.
Ookkona Oulusta, pelekääkkönä polliisie"!?
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194941938909/artikkeli/poliisi paljasti huumevyyhdin oulussa epailtyja yli 250.html?_ga=1.106958658.1506526195.1422352193
Siis, ettei totuus unohtuisi. Tämä ateistisen maailman onnenkauppaa, kuolemankauppaa. Vapisevia nuoria, ja se, ettei isillä ole antaa lapselle elämää, mikä kestää.
Virkistyskäyttöön, virkistyskäyttöön, siihenhän sitä huumetta.
Kun ei muutoin olla virkistyneitä.
Kansa äänesti: Taas yksi osavaltio sallii kannabiksen virkistyskäytön
http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194938382411/artikkeli/kansa aanesti taas yksi osavaltio sallii kannabiksen virkistyskayton.html?utm_source=leiki&utm_medium=aamulehti&utm_campaign=kontekstuaalinen
Siis sitähän se on, kun riemua ei muutoin saa. Ei isien onni tartu lapsiin.
Kun se koskenkorva ja perjantai tuonut näkyviin, vaihdettiin aineet.
5.11.2014 11:26
Onneksi olkoon näihin osavaltioihin. Yhdysvallat näyttää suuntaa vapaata yhteiskuntaa kohti, vaikka tämä on toki vain pieni askel muiden joukossa. Noitavaino on loppumassa vihdoin. Koskahan loppuu Suomessa? Tarvittaisiin varmaan julkinen hahmo, joka laittaisi kunnolla itsensä likoon yrtin puolesta ja ajaisi asiaa. Muut lähtisivät helpommin mukaan. Ikävää mikä pelon ja vastakkainasettelun ilmapiiri Suomessa on kannabiksen suhteen. Legalize it! :)
Tuo linkin yhdestä vastauksesta.
Kun ateistinen maailma etsii ----- vapautta----- se tulee todistetuksi heidän omasta suustaan. Se vapaus on huume ja huumeen alaisuus, että onni tavoittaa mielen, mielen joka sumennetaan ...... huumeella.
Tajuatteko ateistit, kuinka tyhjä kaivo on teitin onnikaivo ja sen perään huudatte kuitenkin..
Tämän takia, synnin palkka on kuolema.
Ei iankaikkisuutta kannata tuhlata tuollaiseen elämään.
Ei elämää, vaan toinen kuolema. Siksi isät, tulette tuomiolla kiristelemään hampaitanne, koska näette tekemisienne summan.
Siis NYT sen luette, sitten toteatte. Saitte itsenne, lapsenne, sekä lapsenlapsenne kadotukseen.
Pistäkään renikat rintaanne. Kertokaa, että ateistisen onnen hedelmänä, olette saaneet jälkipolvenne huumeriippuvaiseksi. Yhteiskuntanne ongelmaiseksi jne.
Se on teitin ateistisen maailman hedelmä. Maistuuko teitin mätä omena hyvältä??
Syökäähän pojat. Ja kyllähän te mussutattekin ja kehutte makua.
Hieman häiritsee tuo aloittajan musta-valkoinen näkemys, että juuri ateistit ovat niitä sekopäisiä huumeveikkoja ja uskovaiset raittiita ja järkeviä kunnon kansalaisia. Mielestäni molemmista ryhmistä löytyy sekä sekopäitä että järkeviä...ei se raja kulje "uskovaisuudessa".
Ja "uskovaisten" sekopäisyys saattaa juuri olla se syy, miksi jotkut ovat valinneet ateismin elämänkatsomuksekseen...inkvisitiot, uskonvainot, miekkalähetykset ja esim. väkivaltaisen Israelin valtion "fanittaminen" tänä päivänä kun eivät ole lainkaan sekopäisten ateistien aikaansaannosta, vaan juuri sekopäisten "uskovien" aikaansannosta...
Ja hyvin näyttää "päihteet" kelpaavan "uskovillekin", joten turhaan ei Raamatussa uskovia kehoiteta raittiuteen...
http://www.kristitynfoorumi.fi/pdf/uvj.pdf
Kannattaisi ottaa nuo vääristävät "laodikea-lasit" päästä, kun katselee tätä maailmaa ja mennä peilin eteen...ehkä ne "näkymät" sitten muuttuisivat hieman enemmän todellisuutta vastaaviksi...
Tämä on todellista ILMI-ANTAJAA.... Täällä oleva ilmiantaja on sonnat housussa, kun hänen maailmansa ilmitulee.
Haisee se aika pahalle.
http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kotimaa/poliisi-paljasti-laajan-netissa-kaydyn-huumausainekaupan/?utm_source=leiki&utm_medium=iltalehti&utm_campaign=kontekstuaalinen
Poliisi paljasti laajan netissä käydyn huumausainekaupan
Eli viranomainen kertoo, kuinka netissä käydään näitten sontahousujen huumekauppaa. Tämä ilmi-antaja täällä on yksi haarajuuri juuri tuohon mätään asiaan. Aivan pimeätä porukkaa ja vielä kehuvat onneaan.
Häpeäisivät edes.
Tulihan ilmi annettua voihan hyvä sylvi tätä asiaa.
Ateistisen maailman urheilua.
http://www.iltasanomat.fi/muutlajit/art-1422332489373.html
Iskut hengenvaarallisia.
Tätähän sitä ateistit aina hakevat ... verta.
>>> Ja bushmannien suvulla jytää. >>
Ja sinun jumalasi pakottaa sinut valehtelemaan?
Mistäs luit tuosta uutisesta, että tämä on ateistien maailmasta?
EHkäpä se onkin murhanhimoisten ja hullujen jumalien maailmasta, kun maailmanloppua sekopäisinä paimentolaisten satujensa lumoamina haluavat nähdä tuhoa sekä väärinuskovien kärsimystä ja kiduttamista?
En minä ainakaan tuosta uutisesta lukenut, että tuo mitenkään ateistien maailmaan liittyy?
Jos uskoo paimentolaisten satuihin, niin kai sitä sitten voi uskoa mihin tahansa muuhunkin typeryteen, vaikkapa siihen, että maailmanloppua on hauskempi odottaa pää sekaisin?
Se mistä uutisen lukee, niin lukee uutisesta. JumalanKansa, se ei Kristuksessa ryvetä itseään maailman himoissa. Katsos ulkopuolelle jäävät jumalattomat ja siksi kyse on ateismista.
Muotojumalisuus, sekä ateismi on sama, mutta eri kupissa. Kumpikaan ei pelastu.
Bushmanni, hieman päättelykykyä.
Päättelykykyäkö kaivataan?
No minusta henkilö, joka täyttää todellisuutensa satuolennoilla, jumalilla, tontuilla, merenneidoilla ja muilla satujen taikahenkilöillä, on huomattavasti helpompi sotkemaan päänsä eri aineilla kuin sellainen, joka kykenee ottamaan todellisuuden juuri sellaisena kuin se oikeasti on.
Tuossa uutisessa ei puhuttu mitään ateisteista, niin on aivan täysin todennäköistä, että henkilöt jotka täyttävät elämänsä mielikuvitusolennoilla, eli vaikkapa jumalilla, voivat täyttää elämänsä tyhjyyttä myös huumeilla.
Sillä mielikuvituskaverit eivät muutu uskomalla todellisiksi. Elämä niiden kanssa on aivan yhtä tyhjää kuin merenneitojen tai tonttujenkin kanssa.
Mitä tekemistä ateismin kanssa? Oliko joku huono sisäpiirivitsi?