Se on vähän silleen, että

venäläisiltä saatu sotakalusto kelpaa lähinnä museotarkoitukseen, kun taas länsikalustoa käytetään vastapuolella vuosikymmeniä niinku amerikanrautoja Kuubassa. Tästä johtuen rintamilla pakkaa olemaan länsikamaa molemmin puolin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mistähän sinäkin puhut?Molemmilla puolilla on nykyisin huippumodernit aseet,jotka kykenee tuhoamaan vastapuolen samalla tavalla,joten mistään museo aseista ei ole kyse idän ja lännen vastakkain asettelussa. Mutta aseet ja puolustus alkaa olla niin tehokkaita että vastapuolen tulivoima ei enää pure samalla tavalla kuin ennen,otetaan esim. ohjuspuolustusjärjestelmät,panssarivaunujen-lentokoneiden ,laivojen ja sukellusveneiden omasuojajärjestelmät sekä tavis taistelijan luoti- ja sirpaleliivitkin alkaa olla jo niin kehittyneitä etteivät edes konekiväärit tapa sotilaita entisajan sotien tapaan.

Äänestä
  • Senku viduilin tiltuille. Toki olet oikeassa.
    Tosin totta toinen puoli, jos historiaan mennään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


laatu ratkaisee kirjoitti:

venäläisiltä saatu sotakalusto kelpaa lähinnä museotarkoitukseen, kun taas länsikalustoa käytetään vastapuolella vuosikymmeniä niinku amerikanrautoja Kuubassa. Tästä johtuen rintamilla pakkaa olemaan länsikamaa molemmin puolin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu