Alavus on meidän keskuspaikka

Verkko-Ilkka sen myös tietää kertoa! Nyt kannattaa aloittaa kuntaliitosselvitys käyntiin ennenkuin valtio pakottaa meidät kriisikuntana sinne...voitais jotain saada jäämään tännekin!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ALAVUS !!!! BUUAUAUAUHAHAHHAHAHAHAHAHHH!!

Äänestä

Molemmat paskoja. Ähtäri enempi.

Äänestä
  • Ähtäri kriisikunta, väki vähenee, Alavus on teidän kohtalo!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


keskustan asukki kirjoitti:

Verkko-Ilkka sen myös tietää kertoa! Nyt kannattaa aloittaa kuntaliitosselvitys käyntiin ennenkuin valtio pakottaa meidät kriisikuntana sinne...voitais jotain saada jäämään tännekin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu