http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/mayryn-koulusta-tehty-valitus-hylattiin-1.1765326
Toivottavasti valituksen puuhaajat maksavat itse aiheuttamansa kulut.
Aika hölmöläisten touhua.
Häpeäpilkku
21
800
Vastaukset
- heksa32
Ja korkoineen
- 999
Tottakai ne maksaa. Mitä te tuulitte? Hölmöläisten touhua oli elävöittää ylijoen koulu ku kylä on täynnä munattomia miähiä.
- Munallinen
Paljonkos Mäyryn koulun oppilaista kuljetettiin muualta? Ei siellä sen muna rikkaampaa ole kun muuallakaan.
- oottako.jo.kuullu
Jotta mäyryn koulu avataan uudelleen. Jes. Onneksi
- Anonyymi
Ei sielä enään askarrella
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sielä enään askarrella
Sieniä on muuta toimintaa.
- Tindebinde
Jos Ylijoella on munattomia miehiä, niin siellä on sitten käyty kökässä. Mäyryläiset munalliset miehetkö?
- 999
Niin moon kuullukin et naapurissa käynti on muotia ylijoella. Kuortaneen sisäsiittoisin kylä. Ei kai ny mäyrylääset ylijoella käy. Ei siellä viitti edes pysähtyä on nimittäin täydellinen ohikulku paikka. Mäyryläästen kuskaamisista en tiedä mut tietääkseni muutamat perheet ylijoelta laittoi lapset mäyryn kouluun.
- Abcdefghijklm
Mäyryn koulun paras kohtalo olis tulipalo.
- Atsma
Eiköhän se mene myyntiin. Saa ostaa siitä kunnon rakennuksen. Ei löydy hometta ja lämpiääkin melkein itsestään.
- Anonyymi
Kyllä olis niin tervyys turvallisuus johtajalla töitä tämän päivän kanssa ennen ku lapsuus loppuu
- Anonyymi
Atsma kirjoitti:
Eiköhän se mene myyntiin. Saa ostaa siitä kunnon rakennuksen. Ei löydy hometta ja lämpiääkin melkein itsestään.
On kyllä menny osa kaupaksikin näistä retrolta näyttä vistä
- Atsma
Ei se sitten kelvannu kenellekkään.
- Muutamatuhat
Olihan siitä yksi tarjous mutta eivät malttaneetkaan myirä. Luulevat että siitä rotiskosta saa uuren hinnan.
- piukuli
ei vaan hometta eikä kosteutta löytynyt mistään remontin aikana .rakennusk.oliko maksettu arvio vai noloutta.
- Atsma
No sepä hyvä. Tavallinen tallaaja ei nuista ota selvää. Tulee mieleen testeistä onko ne aivan huuhaata vai ammattitaidottomuutta. Jos ilmasta mitataan niin vaikka maton pölläytys eteisessä riittää antamaan jonkinmoisen tuloksen.
- Anonyymi
Pitää löytää vain sopiva testaaja.
- Anonyymi
Sisäilmamittaus pitää tehdä marraskuun ja huhtikuun välillä, mielellään lumisena aikana. Silloin ulkoilmassa ei ole homeitiöitä. Mäyryn koulun sisäilmamittaus tehtiin keskellä kesää. Silloin saatiin mittaustulokseen mukaan myös ulkoilmassa olevat homeitiöt. Tuskin ajankohta oli vahinko. Saatiin tarkoitukseen sopiva mittaustulos. Kaikkien koulujen sisäilmassa on kesällä homeitiöitä, jos siellä ilma vaihtuu.
- Anonyymi
Mikä valitus?
- Anonyymi
Mikä nyt noin hävettää?
- Anonyymi
Häpeän paikkoja on täs pitäjäs paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521713941Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813129Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242176Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv472155Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?561941TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251278- 401270
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581058Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10768