saadaan kätevästi lisää ruotsinkielisiä ja voidaan perustella miljardeja maksavaa pakkoruotsia. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015013119120273_uu.shtml
Maahanmuuttajat kotoutetaan Suomessa
ruotsiksi_niin
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Koko maahanmuutto on suomenhurrien ja heidän lakeijoidensa syytä, jolla he koittavat alistaa meitä läntisten monarkioiden alle. Perussuomalaisia äänestämällä voit taata sen, etteivät nämä valkoisen loisaateliston eliitti pääse sanelemaan meidän rotumme tuhoa.
eivät ota mamuja pysyvästi asumaan omille alueilleen.
Paskamaisinta tässä on se, että syrjäytyneitä musulmaaneja tuetaan vaikka miten mutta oman kansan nuo helvetin hyysärit jättävät oman onnensa nojaan. No me syrjäytyneet kostamme tämän aivan varmasti ja Raguel antaa meille siunauksen!
Pakkoruotsi ei maksa miljardeja, juntti. Ruotsi on virallinen kieli ja sen ylläpito maksaa tietenkin, mikä on eri juttu ja aivan normaalia sivistysvaltion toimintaa. Onneksi meillä on maahanmuuttajia, jotka tajuavat kotoutua ruotisin kielellä. Saavat yleensä töitäkin saman tien. Tämä on juuri sellaista fiksua maahanmuuttopolitiikkaa, jota esim. Kanada ja Yhdysvallat harjoittavat; pakolaisia ei makuuteta lavitsoilla vaan saadaan heidät toimintakykysiksi mahdollisimman pian maahan tulosta.
niiden ruotsinkielellä kotoutuneiden muhamettien saamista töistä.
Ruotsin kieli on suomen syöpää. Nuo saatanan natsit potkitaan vielä helvettiin kärsimään teoistaan tämän kansan alistamiseksi.
On ruotsinkielisiä kuntia, joissa mamut on koulutettu esim. hoiva-alan työntekijöiksi. Työttömyysprosentti näillä on alueilla on 0.
faktaa ole, yritä edes saada jotain tukea perättömille väitteillesi.
lista niistä kunnista joissa on työttömyysprosentti 0 ja joissa on mamuja hoiva-alalla töissä.
Eivät nuo mustan käärmeen vangit osaa kuin huorata persettään. Totta he eivät puhu nimeksikään.
ei ole mitään ruotsinkielen kustannuksissa kun lasketaan kaikki koulut, virkamiehet, ahvenanmaa ja kaikki muu paska mitä pakkoruotsi sisältää.