Pitää olla tosi Suuri Lääkitys,jos HelluntaiSeurakuntaan liittyy, Sillee....
Helluntaiseurakunta
16
287
Vastaukset
- SillilAAtikko
Tai VapAAseurakuntAAn...
- Sanatoon
Niin pitää, mutta jos Helluntai-kirkkoon Pitää olla todella ruohossa tai Sukua Luterikkoon. sentyyppiset on kannanotot.
- joopJoo_niin
Joo, emäntä on koko ikänsä ollut helluntalainen, eli nuoresta neitosesta asti.
Nyt hänelle on kirjoitettu lievä verenpainelääkitys, tosin ihmettelen, että miksi.
Niin, yli 70- vuotias ja verenpainelääke D vitamiini. - Juudastelija
-- hellari seurakunnan rahaston hoitaja ,ei ole taas antanut tiliotetta kassavarannosta jumalan aikoihin -- olen laskenut ,että joka vuosi meidän jengissä kassa paisuu 15000 eurolla / vuosi, pikku päissäni olen piluillut asiasta ,että tiliote on oltava seurakunnan nähtävänä 4 kertaa vuodessa ,joka kvartaali. !
- Kristuspelastaa
Joko uskoo tai ei usko. Jumala ei hyväksy vaillinaista uskoa. Oli 10 morsiusneitoa, viisi viisasta ja sitten viisi tyhmää. Viisi viisasta pelastuivat, viisi tyhmää joutuivat Helvetin tuleen. Samoin oli hiekalle rakennettu talo, ja kalliolle rakennettu talo, ei ollut muuta taloa tässä väliltä. Hiekalle rakennettu talo sortui, ja kalliolle rakennettu säilyi ehjänä. Lisäksi Joh. Ilm. 3:14-16 ”Näin sanoo Aamen, uskollinen ja luotettava todistaja, Jumalan luomakunnan alku: ”Minä tiedän sinun tekosi: sinä et ole kylmä etkä kuuma. Kunpa olisitkin joko kylmä tai kuuma! Mutta sinä olet haalea, et kuuma etkä kylmä, ja siksi minä oksennan sinut suustani.” Mutta tärkeintä on kuulua seurakuntaa, ja saada seurakuntayhteys, ei ole pakolla pidä kuulua johonkin tiettyyn. Mutta ei mitään Buddhaa, Buddha on Helvetissä, ja muut ''jumalat'' ovat demoneita.
- kui22
Keille nyt kirjoitat ja mitä tarkoitat, Oletko itse se viisas ja muut tässä niitä tyhmiä neitsyitä? - no, niinpä tietysti..
- KristusKiRisti
Olet oikeassa, että jumalat ovat demoneita (ja demonit ovat jumalia):
http://www.joyofsatan.org/
- lääkityskohilleen
On se kuitenkin hyvä,että paikalla on Parantaja,joka voi paatuneimmankin hellarin saada raiteilleen ;)
- Läskimaha
Nyt kaikki hyppimään pomppimaan ja ilakoimaan läskimahan kanssa.
Käsiä voi kohotella pomppien,ja värisytellä sormenpäitään hurmiossa.
Tärisytelkää itseänne.- kaatuilla
Kaatuillakin voi.
- Nähtyjakuultu
Hirvittävää nuo kaatuilut.
Ihmisen sisään niissä menee pahoja henkiä kätten päälle panemisten kautta.
Ilmankos seurakunnat on täynnään pahanpuhujia,panettelijoita ym.
He ovat niitä kaatuilijoita ja hurmahengen ottaneita monet.
Perkeleellistä pilkkatanssia,he eivät edes tajua että saatana käyttää heitä. - Näkökulmaa1
Nähtyjakuultu kirjoitti:
Hirvittävää nuo kaatuilut.
Ihmisen sisään niissä menee pahoja henkiä kätten päälle panemisten kautta.
Ilmankos seurakunnat on täynnään pahanpuhujia,panettelijoita ym.
He ovat niitä kaatuilijoita ja hurmahengen ottaneita monet.
Perkeleellistä pilkkatanssia,he eivät edes tajua että saatana käyttää heitä.Ei niissä kaikki tanssi ei hypi eikä käyttäydy järjettömästi.
Ainoastaan menestysteologian kannattajat toimivat niin.
Iso osa kunnioittaa Jumalaa,ja etsii kristusta,eikä kokemuksia.
Saas nähdä miten tilanne muuttuu,kun tulee valheoppeja lisää,tai kun niitä omaksuu kaikki seurakunnat.
Hirveää menoa on monin paikoin jo nyt menossa,kuin suoraan jostakin afrikkalaisesta mustan magian menoista.
Kannattaa pysytellä semmoisista erillään,ettei joudu osalliseksi heidän synteihinsä,vielä omiensa lisäksi,sitä ei voisi kestää kukaan järki tallessa.
- kiinalohikäärme
Kundaliinikärme. Youtube rajajoga. Hindujaegyptistä kaatuilee budhamunkit kaataa samoin sitten kaikki nauraa nirvanassa lattioilla ja okkulttinen musiikki kuuluu transsin aloitukseen sekä käärmehengen imeminen. Se asuu faaraoiden mahoissa joka herätellään musiikilla ja joikaamalla yhteenmenoon. Aaaaaaaaaa....... myös muslimit kaatuilee pyöriessään hurmoksiin ja kädet pitää olla ylhäällä. Shamanismisulttaanien kabbalaa. Alkeisvoimia Ne näkee meduusoja meditoi selvänäkemistä telepatiaa ja psykologiaa sekaisin newagea. Gurut vapautuu materiasta mietiskelyllä eivät tee töitä vaan keräävät muilta. Hindut kaatuilee ja nauraa.
- helluntailaisenakin
Helluntaiseurakunnassa, mihin minut on "rekisteröity" on mielestäni raamatullista opetusta. Armolahjoja on, mutta ne ovat Jumalan antamana lahjana uskon vahvistukseksi. Tärkeinpänä on opetuksessa pyrkimys läheisempään Jumala-suhteeseen ja ihmisten "kalastaminen" Herramme Jeesuksen tuntemuksen piiriin. Ihmistä ei koroteta, vaan kaikesta hyvästä annetaan kunnia Jumalalle. Ihmeet eivät ole itsetarkoitus. Aitoa kristillistä uskoa voi harjoittaa monissa eri "nimisissä" seurakunnissa, enkä ole huomannut toisten ryhmien mustamaalaamista seurakunnassani (päinvastoin jopa yhteistyötä esim. luterilaisten kanssa). Monet helluntailaisuuteen liittyvät kritiikit ovat yliammuttuja yleistyksiä. Itse tulin uskoon, ja paikkakunnallani havaitsin helluntaiseurakunnan opetuksen olevan terveelllä pohjalla. Kaikkeen toimintaan (valitettavasti myös hengelliseen toimintaan) ihmiset jättävät jälkensä omasta persoonastaan ja heikkouksistaan. Tältä ei voi täysin välttyä mikään evenkelinen uskonyhteisö. Minulla "hengellisenäkotina" on ainakin toistaiseksi helluntaiseurakunta, mutta se voisi olla jokin toinenkin. Varokaa tuomitsemasta...Tärkeinpänä on rakkaus Jumalaan, veljiin ja sisariin Jeesuksessa Kristuksessa ("suuntauksesta" riippumatta) ja tietysti yleensä lähimmäisenrakkaus.
- MINÄSEOLIN
OLEN LAPSENA KASTELTU JA KUN NUORENA JEESUS KUTSUI JASAIN UUDESTISYNTYÄ , NIIN RAAMATTU KERTOI SUUNNAN.
EROSIN KIRKASTA KASTEEN VUOKSI- kossuristus
Kirkasta oi ristus meille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2807838Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1694142Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1432360Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261977- 471580
- 461529
Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17531397Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421264- 1561141
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1481093