Millaiset ovat tavallisen kansalaisen keinot vastustaa tätä vahingollista maahanmuuttoa varsinkin noista muslimimaista muuta kuin äänestämällä perussuomalaisia ehdokkaita? Olisiko esim. suuri mielenosoitus eduskuntatalon eteen tehokasta kuten tehtiin suuren 90-laman aikaan? Joku keinohan täytyy olla että varsinkin nuo vaaralliset muslimit eivät miehitä vielä koko Suomea ja ala olemaan pomoina täällä.
Miten voisi vastustaa maahanmuuttoa?
Suomen_puolesta
45370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Koskas mielenosotukset on Suomessa mitään mihinkään vaikuttanu? :/ Ja eks eduskunnan päätöksistä muutenkinjoku 75 % o yleisen mielipiteen vastasia, eli: Meinaaks sä et kansanedustajia juurikaan kansan mielipiteet edes kiinnostaa? :/
Mut ainaha sä voit toki kokeilla! Me maahanmuuttoviraston etee pitäs polkemaan jalkaa maahas ja huutamaan "EIKÄ!!!!" ni katotaa et monta mamuu vähemmä tänne tuli sen takii ku tilastokeskus julkistaa uuet maahanmuutto-tilastot!?
LOPETTAKAA KOKKAREIDEN ÄÄNESTÄMINEN!..
KOK hyötyy eniten,KOK haluaa niitä eniten! KOK mamuttaa eniten!
jyrki Katainen ulkomaisen työvoiman tarpeesta (1,8milj/11v)
https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s&index=31&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
KOK-EVA TV: Tulevaisuuden tekijät - tarvitseeko SuomI maahanmuuttoa
https://www.youtube.com/watch?v=RhvGfhy-sLQ&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=5
Satojen miljoonien turvapaikkabisnes
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015112020695298_cm.shtml
Kokoomuksen kansanedustaja mukana turvapaikkabisneksessä
poliitikot tekevät rahaa turvapaikanhakijoilla.
Lauslahti kertoo saavansa työstään Luona Oy:n hallituksen jäsenenä taloudellisen korvauksen. Hän ei kerro tarkkaa summaa, mutta toteaa korvauksen olevan ”kohtuullista tasoa.”
Luona mukan seitsemässä turvapaikkakeskuksessa
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001017289.html
KOK-EVA: Maahanmuutto kaksinkertaistettava!!!
http://yle.fi/uutiset/eva_maahanmuutto_kaksinkertaistettava/7767100
KOK-työnantajat houkuttelevat ulkomaista työvoimaa Suomeen lupaamalla lapsilisän!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288622487599.html
Paperittomille turvattava hoitoonpääsy!
Kokomuslaisuuden ydin on auttaa niitä,jotka eivät itse pysty auttamaan itseään!
eli mamuja!
http://laurikattelus.fi/wp-content/uploads/2015/03/Auttaminen_meemi.jpg
Älkäämme äänestäkö kokoomusta eikä vihreitä
Parasta on keskittyä maastalähtöön jos noin kovasti maahantulo kiusaa. Kai sen nyt ymmärrät, että maastalähtö ja maahantulo ovat saman "muuttoliikkeen" eri suuntia.
PS. ovesta voi lähteä myös ulos yhtähyvin kuin sisään tulokin käy.
Tämän maastalähtö ratkaisun ovat tehneet monet suomalaiset suurina siirtolaisvuosina.
On tässä tehty muutama maastalähtö kun työkomennus on tullut toisiinn maihin. On myös palattu ja taas lähtö on edessä. Toisilla se on tälläistä jatkuvaa lähtemistä ja tulemista työn vuoksi.
Eikä mitään probleemaa ole joka kiusaisi mieltä.
Muista seuraavissa vaaleissa äänestää PerusSuomalaisia.
Rakkaat persuveljet! Muistakaa, että meillä on tällä palstalla täydellinen ylivalta! Älkää antako hyysäreille tai suvakeille mahdollisuutta kylvää saastaansa täällä!
VALHEILLA VALTAAN,
UUDET VAALIT! PERSUT VALEHTELI KAIKEN!!..SOINI PERSUT KUSETTI KANSAA TAKINKÄÄNTÖ
https://www.youtube.com/watch?v=Y4VsCDFWdZs&list=PLmb1Thl8L0Nhod3q2JbP7oETiSXKOIJlB&index=5
Luin tänään persujen PS-lehden. Ohjelmansa mukaan humanitääristä maahanmuuttoa vastustetaan, samoin paperittomien hoitoja (yhden henkilön HIV hoito maksaa 90000€/v ja AIDSin hoito 160000€/v ja hoitoja annettava 2 vuoden ajan). Paperittomat tulee pidättää ja poistaa maasta jne.
Kehitysapua on leikattava...
Monta muutakin hyvää kohtaa ohjelmassa on koskien maassa oleskelevia pakolaisia.
Myös kansalaisuuden saanti-ehtoja pitää kiristää. On oltava työ jolla elättää itsensä,sekä perheensä ja olla kuuliainen kansalainen monellakin tavalla......
Oleskeluluvan saaneen on todistettava jotta pystyy elättämään itsensä, ei saa olla toimeentuloluukun asiakas, olla nuhteeton jne.....
Lumeliittojakin ilmenee joka vuosi sadoittain josta on seurauksena maasta poisto...
Kannattaa lukea lehti ja ajatella mihin muut puolueet ovat Suomea viemässä.
Muiden puolueiden vaalien alla nouseva mamukriittisyys (Sasi, Zyskowicz ja jopa Paavo Arhinmäki) ovat teatteria joilla kalastellaan mamukriittisten ääniä. Vaalien jälkeen nämä samat naamat vaativat lisää muukalaisia ja pakolaisia suureen tulevaan työvoimapulaan.
Perussuomalaisten rasistiteemat on nujerrettu jo aikoja sitten,joten heikolta näyttää
tulevaisuus ja väsähtänyt puheenjohtaja :) PS lehden lukijalle; en tilaisi vuosikertaa
kun tuo kaljapöytä kenttä vaikuttaapi perin sekaiselta :) Da!
No da da ja hospotit päälle. Osaako bror muita venäjän sanoja?
Kyllä on kova pelko Perussuomalaisten noususta, yritetään kaikin moukkamaisinkin kirjoituksin mustamaalata heitä. NÄMÄ SAATTAVAT OLLA VIIMEISET VAALIT SUOMESSA, JOILLA VIELÄ SAATETAAN MUUTTAA MAAN ALASAJETTU, KOKO MAAILMAN SOSSUTOIMISTONA JA NÖYRISTELIJÄNÄ OLEMISEN SUUNTA. Jos haluat muutoksen nykymenoon, ja et halua maksaa etelän korruptiomaiden loppuvelkojakin ja kaiken maailman elätettävien kuluja, älä ihmeessä äänestä ketään niistä puolueista, jotka viime hallituksessa ajoivat maan suorastaan velka- ja välillisverohelvetiksi, vastikkeettoman rahanjaon (1,5 miljardia) Kreikkaan ilman mitään takuita aloitti kepulaishallitus, kepu-vanhanen, joka taas on tyrkyttämässä itseään eduskuntaan, kehtasi vielä kehua, miten "tienataan tällä". Edellisten vaalien alla kokoomus-sasikin sanoi, että eduskunnassa voisi olla 50 "kansanedustajaa" vähemmän, itse istunut siellä nyt vuosikaudet, elettäkään en ole kuullut sen tekevän asian eteen, kunhan höpötti, usko näitä! ÄLKÄÄ USKOKO KENENKÄÄN PUOLUEOHJELMASTA POIKKEAVIA HÖPINÖITÄ, PELKKÄÄ ÄÄNENKERUUTA, PUOLUE PANEE RUOTUUN ÄÄNESTYKSESSÄ SOOLOILIJAT.
Ja myyrät sen kuin kaivaa syvempää kuoppaa. USKOT-seminaari jossa oli eri uskontojen edustajia valitteli kuinka rasismi lisääntyy. Aivan varmasti lisääntyy!
USKOT-seminaari olisi pitänyt järjestää Viking Amorellalla, joukkoraiskatun naisen hytissä!
Hyysäys ja suvaitsevaisuus tällaista saastaa kohtaan on nyt tullut tiensä päähän.
Tekopyhät hurskastelijat kokoontuivat tällaiseen typerään seminaariin. Jonka anti oli mikä?
Se että leimattiin valkoiset eurooppalaiset rasisteiksi! On päivänselvää että esim. saksalaiset ovat kurkkua myöten täynnä näitä mahamutteja. Ja pelkästään kun niitä näkee alkaa veri kiehua. Euroopan päättäjät ovat pettäneet kansat. Kohdelleet omia kansakuntia kuin halpaa huoraa! Sulatusuuni on tarkoitettu vain konkreettiseen käyttöön. Ei kulttuurien sulattamiseen ja sekoittamiseen.
Koraani antaa paljon neuvoja meidän kafirien eli saastaisten uskottomien eli väärä uskoisten käsittelyyn.. Kumma kun ählämeitä ei ymmärretä kutsua Rasisteiksi..
Ei pysty kukaan tekemään yhtikäs mitään. Peli on menetetty. Tää peli on hävitty pojat.
Ei mitään ole menetetty. Meidän pitää elää mamujen kanssa ystävällisissä väleissä. Vihapuheilla ei ole ikinä saatu aikaan kuin sotia. Vanhalla raamatun lauseella, "rakasta lähimmäistä kuin itseäsi" ollaan hyvällä tiellä.Jos tuntuu, että oma peli on menetetty, niin Suomessa voi hakea tukea, että saisi elämän taas hallintaan.
Voi jumalauta mikä suvakki-idioottitampio! Islam perustuu nimenomaan vihaan, ja sitä te vihervassarit rakastatte niin paljon, vaikka islaminuskossa suhtaudutaan esim. naisiin ihan kuin ne olisivat paskaa... Jos minä sut näen, varmana vedän turpaan.
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
Ei ole hävitty!
Nimimerkki luc: suomalainen ei saa apua suomessa yhtään mihinkään, Joten neuvosi oli täysin turha, valitettavasti.
Faktahan on että tummaihoset saa tehdä lähes mitä haluaa Suomen maassa ja heti kun kritisoit asiaa niin se tulkitaan vihapuheeksi ja susta leimataan rasisti. Se prosentuaalinen määrä raiskauksissa, ryöstöissä ja pahoinpitelyissä mikä maahanmuuttajilla on varsinkin somalella on aikas helvetin järkyttävä, tähän tietenkin kukkahattutädit vastaa "No mutta kyllähän Suomalaisetkin tekee niitä". Se kukkahattutäti voi mennä jollekkin raiskauksen uhrille sanomaan että "Ei hätää vaikka maahanmuuttaja sut raiskas, se olis voinu olla Suomalainenkin"..
Sama juttu Romanikerjäläisten kanssa, me ollaan rakennettu helvetin hyvä ja toimiva yhteiskunta ja sitten rajan yli tulee Kerjäläisiä niin onko se meidän tehtävä alkaa hyysäämään niitä? Sama juttu ns. pakolaisten kanssa, miksi Suomi ottaa ne? Ei minulla ole mitään mamuja vastaan kunhan he tulevat tekemään työtä ja elämään meidän maamme sääntöjen ja lakien mukaan. Tähän taas joku voisi sanoa että maahanmuuttajia ei oteta töihin, hakekaapa joku teidän alueen lehti, itselläni se on Helsingin paikallinen uutislehti ja selailkaa sivuja, melko varmaan törmäätte yhteen mainokseen jossa mainostetaan maahanmuuttajien koulutusta, eli kyllä he töihin pääsisivät mutta kun eivät jaksa kouluttautua nii eihän kukaan sellaista duuniin ota. Se on helpompi elellä sossun tuilla.
Saan ehkä tästä paskaa niskaan tai sitten en mutta suoraan sanottuna ei kiinnosta vittuakaan jos ette itse tätä näe niin katsokaapa vaikka mitä Ruotsissa tapahtuu, onko se maahanmuuttopolitiikka siellä toiminut joka on tismalleen sama kuin meillä? Nyt on aika vaikuttaa ja käykää allekirjoittamassa aloite Rikokseen syyllistyneen ulkomaalaisen karkoittaminen https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/970
Entä miten voisi vastustaa maastamuuttoa?
Eihän tämä liity mitenkään maahanmuuttoon, josta on kysymys.
Toki suomalainen älymystö ja ammattiväestö muuttaa pois, jos olot vielä huononevat: Ei ole töitä, ei kunnon palkaa, eikä valoisaa tulevaisuutta, kun sossu vie yhä suuremman osan ja vielä muille kuin vain omille kansalaisille.
Suomalaiset kun lopettaisivat tupakoinnin ja ryyppäämisen, niin voisimme maksaa pakolaisille ottamatta lainaa. Sitten kun vielä palautamme heidät, niin olemme vahvoilla enemmän kuin koskaan koko satavuotisen historiamme aikana! Suomi ylös ja pakolaiset ulos!
Yksi keino (ja ehkä helpoin) vaikuttaa on käydä allekirjoittamassa kansalaisaloite.
Suomen on rajoitettava maahanmuuttajien määrää merkittävästi/vuosi.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1075
Rikokseen syyllistyneen ulkomaalaisen karkoittaminen
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/970
Allekirjoitin minäkin, mutta voisimpa allekirjoittaa miljoonia kertoja!
Kumatkin Kansalas Alotet alle kijrotin, jos osasin kaiki kirjamet.
Jos joku on rasisti niin juri nuo mamut he alisitavat meidät. Puhuvat, tekevät ja raiskaavat. Muista rikoksista puhumattakaan. Heille on annettu liikaan mm. valtaa nujertaa meidän lakeja ja tuo joukko tulee vielä syömään meidät luineen nahkoineen. Se että alunalkaen päästettiin jäämään ne nuoret saamattomat miehet NL hajotessa oli suuri virhe
HIdän valttinsa on tämä suomalaisten lepsu luonne. Olen liian vana lähteäkseni barrikaadeille.
En näe kuin kaksi realististista vaihtoehtoa:
- Perussuomalaisten äänestäminen
- http://www.paavovayrynen.fi/
PS:n on kyllä kysymysmerkki koska Soini on liikaa kapitalistin kaltainen - jo ulkomuodoltaan, mutta alkaa stubiloitua mitä pidemmälle istuu Mustan Audin Takapenkillä.
PS:ssä pitäisi tapahtua ryhtiliike.
Halla-ahon pitäisi palata Suomen politiikkaan, jos ei EU:ssa saa aikaan muutoksia ja nopeasti.
Paavo Väyrynen on sikäli vahvempi vaikuttaja Suomen kentällä kuin PS.
Siksi Väyrysesen liikettä pitää kannattaa.
Jos löytyy kolmaskin tarpeeksi vahva tekijä, niin totta kai tukemaan.
Jos on näitä eri alueilla toimivia järjesteöjä; esim. Odinit tms., niin niitäkin pitää kannattaa, koska eihän se ole pois PS / PV -linjalta.
Kerjääminen ja kaupustelu on suomalaisilta kielletty jo sata vuotta sitten, mutta mamujenhan ei tarvitse edes kerjätä kun Suomen valtio antaa heille kaiken mitä tarvitsevat ilman vastinetta. Oi aikoja!
Nyt pitää pikapikaa säätää laki, jolla estetään sosiaaliturvalla eläneitä mamuja saamasta Suomen kansalaisuutta. Pakolaisille annetun tuen pitää olla väliaikaista hätäapua, eikä se saa sellaisenaan johtaa maan kansalaisuuteen. Pakolaisten on palattava kotimaihinsa heti kun se tulee mahdolliseksi. Näillä säännöillä voidaan vuosien kuluessa palata takaisin oikeudenmukaiseen hyvinvointivaltioon Suomessa.
Sosiaaliturvan varassa eletty aika on aina vähennettävä oleskeluvuosista, jos maahanmuuttaja kuitenkin jonkin porsaanreiän kautta anoo Suomen kansalaisuutta,
Suomella ei ole mitään velvollisuutta muiden maiden kansalaisia kohtaan, eikä suomalaisilla veronmaksajilla saa maksattaa pakolaisten ja maahanmuuttajien kustannuksia, vaan niistä on pidettävä tarkasti kirjaa ja perittävä aiheutuneet kulut takaisin rikkailta lähtömailta. Köyhille voidaan kulut myöntää maksettuina kehityisapurahoina, jotka vähennettököön Suomen kokonaiskehitysavusta.
---
Mitä sitten voi tavallinen ihminen tehdä? Äänestää Persuja, pidättäytymällä kaikesta asiaan mitenkään liittyvästä vapaaehtoistoiminnasta, hyljjeksimällä vapaaehtoisia ja asian parissa työskenteleviä, pimittämällä ja välttämällä verojensa maksua, aiheuttamalla valtiolle ja avustusjärjestöille mahdollisimman paljon kuluja ja edesauttamalla Odineiden sekä muiden suomalaisuutta kunnioittavien järjestöjen toimintaa. On vastustettava islamisaatiota hyvässä, pahassa ja aivan missä tahansa muodoissa sitä esiintyykään. Tulijoiden on sopeuduttava, ei Suomen, eikä varsinkaan suomalaisten ikiomassa maassaan!
Tulijoiden on siis sopeuduttava vallitseviin oloihin, kunnes voivat palata.
Heidän olonsa pitää tehdä mahdollisimman hankalaksi ja epäviihtyisäksi.
Heitä ei saa auttaa sopeutumaan, eikä tarjota erikoispalveluita. Tulkit ja palveluhenkilöstö ovat maanpettureina hyljeksittäviä ihmisiä. Hehän edesauttavat Suomen mamuttumista ja islamisaatiota, joista varsinkin jälkimmäinen on kirosanoista pahoin. Ei ole hyvä ja huonoa islamia, koska molemmat ovat uskonnon tärkeimpiä osasia. Lailla on kiellettävä islamin lait ja rangaistusten tulee olla ankaria, mieluiten pysyvä karkoitus maasta.
Sinisilmäisten hölmöläisten on nähtävä todellisuus ja unohdettava unelma, joka on osoittautunut painajaiseksi Ruotsissa!
PAKOLAISTEN ON PALATTAVA, jotta Suomi voi palata takaisin hyvään aikaan ennen vuotta 2015 ja kehittyä järkevällä tavalla! Pakolaisliiketoiminta on yhtä tuomittavaa pakolaisten salakuljettaminen, sillä eihän niiden välillä ole edes mitään eroa: Näillä liiketoimilla pyritään vain hyötymään pakolaisista tarjoamalla heille palveluksia ja lisäämään pakolaisten määrää sekä Suomessa että muualla. Molemmat lievittävät pakolaisten olosuhteita vieraissa maissa.
Miettikää ja kertokaa, mitä muita keinoja tavallisilla ihmisillä ja viranomailla on vastustaa Suomen muuttamista pakolaisten reservaatiksi!
Mitä pitäisi tehdä esimerkiksi heidän ahkeralle suvunjatkamiselleen Suomessa? Pitäisikö lapsilisät poistaa, koska niiden tavoitteenahan on kannustaa kansalaisia lasten tekoon? Olisiko kaikki miehet syytä steriloida ensimmäisen jälkeläisen jälkeen? Pitäisikö sen koskea myös naisia? Miten estetään muslimiväestön eksponentiaalinen lisääntyminen Suomessa?
Painajaisen ei saa antaa enää kasvaa, sillä muuten Suomi muuttuu vaaralliseksi paikaksi elää jo syntyneiden sukupolvien aikana!
Pakolaisiahan ei itsestäänselvästi tule kotouttaa Suomeen, vaan heille tulee antaa mahdollisimman hyvä koulutus ja osaaminen, jotta voivat siirtyä takaisin kotimaihinsa tai ulkomaille työnhakuun ja parempaan elämään. Suomessahan töitä ei ole edes omille kansalaisille, miksi siis kotouttaa ummikoja Suomeen, kun muualla on töitä tarjolla jopa pakolaisille. Opettakaa siis englantia, espanjaa ja ranskaa. EI SUOMEA, hyvät ihmiset!
Toivo elää paavo väyrysessä, ainoa toivo suomalaisille, muuten olemme tuhoon tuomittu, irti eu, sta, suomi itse päättämään omista asioista, ja tästä saatanan matujen vyörystä tänne on tultava loppu, nämä tulijat eivät ole pakolaisia, katsokaa suvakit heidän varusteita, siivellä eläjiä loisia, mutta suvakki vain hyysää,
Kansalaisaloitteet, asialliset postit omalle kansanedustajille, vaikka ei olisikaan Persu, puhuttelut turuilla ja toreilla:
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/default.aspx
Mediavaikuttaminen: Keskustelut ja mielipiteen esittäminen eri keskustelupalstoilla ja muussa mediassa. Pihaparlamenteissa keskustelut. Asian pitäminen aktiivisesti esillä, paikallisvaikuttaminen
Kunnissa on mahdollisuus vaikuttaa omaan edustajaan jo syksyllä, kun monet heistä tulevat ulos bunkkereistaan vonkaamaan äänestäjiltä kunnallisvaalivaltakirjaa. Maahanmuuttoon liittyvät asiat esille kysymyksillä valtuutetuille.
Mielenosoitus on tehoton ellei se ole todella iso.
Olen hyvillä mielin havainnut, että useimmat suomalaiset ovat asiasta samaa mieltä, joka ei ole sama kuin median. Se hämmästyttääkin suuresti, että miksi kansan ja ns. "kansanvallan" välillä vallitsee niin suuri ristiriita, EU:ko meitä vie ja päättäjämme vain vikisevät?
Kyllä näin on matut vaativat vaikka mitä ja jos joku vastustaa vedetään heti rasistikortti ja niin on suomen virkamies polvillaan anomassa armoa saat kaiken kunhan et sano sitä kauheaa rasisti sanaa
Kirjoittakaa Paavon pulueen kannatusilmoitus:
http://kansalaispuolue.fi/liity-tukiryhmään/
Hyvä tarkoitus:
http://kansalaispuolue.fi/
ANNA TUKESI KANSALAISPUOLUEELLE! Liity tukiryhmään tästä
kansalaispuolue
Kansalaispuolueen tarkoituksena on vaikuttaa Suomen valtiolliseen elämään, Euroopan unionin kehitykseen ja koko ihmiskunnan tulevaisuuteen.
Kansalaispuolue puolustaa maamme itsenäisyyttä ja puolueettomuutta. Tämä edellyttää suunnanmuutosta Suomen Eurooppa-politiikkaan ja maamme säilymistä sotilaallisesti liittoutumattomana maana.
PS laittaa ainakin uutta vettä myllyyn. Oli eilen Hjalliksen ohjelmassa ja kertoi, että kannatuskortista puuttuu vielä nimiä.
Liity Me Kansa-kansanliikkeeseen.
http://jukkadavidsson.fi/2016/05/me-kansa-kansanliikkeen-ensimmainen-julkinen-puhe/
"Olemme vuosikausia tehneet Turun viidesluokkalaisille leirikouluretkiä Maisaareen. Nyt ne on lopetettu, koska kaupungilla ei ole rahaa kantasuomalaisten lapsien retkiin.
Mielenkiintoista että maahanmuuttajien risteilyihin olisi rahaa, mutta ei kantasuomalaisten?"
Turussa hyvää esimerkkiä oikeasta toiminnasta suomalaisten lasten puolustamisesta. Lukekaa!
Siis näin:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14282844/maahanmuuttajille-riittaa-rahaa-ainakin-turussa
Ei maahanmuuttoa sinänsä tarvise vastustaa, mutta islamia levttävien ahdasmielisten kehitysmaamuslimien maahantunkeutumista kylläkin. Paras konsti on äänestää aidosti kriittisesti näihin suhtautuvia ehdokkaita jotka ymmärtävät miten vaikean ongelman kanssa olemme tekemisissä.
Hyvä keino on osoittaa apinoille etteivät ole missääntapauksessa tervetulleita ja tehdä kaikin laillisin keinoin niiden olo maksimaalisen vittumaiseksi ja ahdistuneeksi.
Sama on tehtävä myös kaikille suomalaisille, jotka massamuuttoa edistävät. He ovat menettäneet oikeuden olla Suomen kansalaisia.
Kansalta pitää kysyä mitä mieltä kansa pakolaisten vapaasta maahanmuutosta on. Se on eduskunnan velvollisuus, jotta Suomea voi kutsua demokratiaksi! Jos kansan mielipidettä ei kysytä, niin kuinka demokratia voisi edes toteutua?
Voitte auttaa tunkemalla päänne perseeseenne ja huolehtimalla omista asioistanne. Kaikki menee niinkuin pitääkin.
Tungeppa it vaan pääs valtavaan suvakki perseesees