Joutaisivat lopettamaan tämän palstan.
Kun muutenkin VTS alkaa olla loppusuoralla.
Pelit on pelattu.rivit harvenevat.
Totuus tulee valoon.
Pienenee kuin pyy maailmanlopun edellä.niin käy VTS.ran.
Kaikki sen jo tietävät.onnensi.
Kun muutenkin VTS alkaa olla loppusuoralla.
Pelit on pelattu.rivit harvenevat.
Totuus tulee valoon.
Pienenee kuin pyy maailmanlopun edellä.niin käy VTS.ran.
Kaikki sen jo tietävät.onnensi.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olen erittäin samaa mieltä aloittajan kanssa.
Minäkin lopetan tämän sivun käytön nyt tähän viimeiseen kommenttiin.
Täällä on puutaheinää puhuvia.ehkä itse muiden joukossa.ei kannata jauhaa.Jehut ovat Jehuja vaikka voissa paistaisi.ei sieltä mitään järjellistä keskustelua synny.sanoii heille mitä tai miten tahansa.
iop
No mutta ,
miksi siis olet vielä täällä ? Sinunhan pitäisi joooo hyppiä riemusta jossain muualla , tietoisena siitä , että olet ainoa viisas koko joukossa ,
Se on siis aivan maailman kaatavatunne , Jippii !!
Kiitos kohteliaisuudesta.olen täysin samaa mieltä kanssasi.
Joo, ihan homeessa on
http://www.driritetampa.com/mold-remediation/types-of-mold/pathogenic/bipolaris
vaarallinen palsta tämä
Symptoms of Bipolaris Infection :
Chronic Sinusitis
Keratitis
Pulmonary Infections
Endocarditis
Totta turiset aloittaja.Oksettava palsta.Jehovantodistajat ovat hyvin vastenmielisiä ihmisiä.Omaan napaansa tuijottajia.Pahimmanlaatuinen kulttilahko joka menee yhä pahemmaksi ja pahemmaksi.
Ihan niinkuin Jeesuksen ajan fariseukset.Asettavat jäsenilleen kaikenmaailman sääntöjä,mintuista ja tilleistä.(karttamissääntöjä ja leinonen valehtelee)Miten nuo muka kehtaavat väittää että he ovat maailman ainut oikea uskonto?
Hyi h..vetti!
Asioista on viisasta keskustella,, siis opeista, käytännöistä jne.
Uskontojen "se toinen puoli" on syytä tuoda esiin, ettei yksipuolisuus(uskontojen agitaatio) hallitse väitteineen.
Asioista on viisasta keskustella,, siis opeista, käytännöistä jne.
Jehovantodistajat eivät keskustele, vaan käännyttävät sanelemalla. Ja kun sanelu ei tehoa jää käännytys siihen ja edessä on uuden varomattoman uhrin etsintä.
Nimim."Tunnit talteen".Olet ihan oikeassa.Lisään siihen vielä:Jos jehovantodistajalle sanoo suoraan että,juttunne on p..rseestä,niin selvästi että se jää ovelletulleen kaaliin,niin kyllä on hapan naama kun tulee seuraavankerran vastaan.Asun pienellä paikkakunnalla ja jehovantodistajat tunnetaan ja olen huomannut sen per..äpi ilmeen monasti.Minä vain hymyilen. :-)
Todistajat tapaavat olla vilpittömiä, mutta aivopestyjä, taikka asiantuntijoiden sanoin mielenhallinnan menetelmin alistettuja, tännekään palstalla ei ns rivitodistaja tule, koska "se on kielletty". Vartiotorniseura tuottaa painotuotteet ja on se syyllinen, täällä käy vanhoja paatuneita lahkon mainosmiehiä
Todistajia voi ovella näpäyttää, jos ei muista oppien ongelmakohtia, vaikkapa pyytämällä viemään mennessään roskapussin pihan laatikkoon, kun kerran kehuvat itsensä lehdissään kohteliaiksikin.
Auttaa heitä voisi ottamalla valokopion lahkon vanhasta tuotannosta maailmanlopun ennustevuodesta tai sellaisesta muutetusta opista, joka nykyään lahkossa kielletään. Nuoret todistajat eivät aina oikeastikaan tunne lahkonsa historiaa, osaavat vain mainoslauseita ulkoa. Valokopio tulisi toimittaa todistajan postilaatikkoon yksi kerrallaan, ettei mene roskiin päällimmäisen vilkaisulla, punaviiva voisi olla ydinkohdan alla
Näköiskappaleita vanhoista painotuotteista löytyy scannattuina ketjusta
Veljesseura.org
Linkit
Caitzu
vanhan kirjallisuuden näytteet