25-35-vuotias mamu lasten perässä

Helsingin poliisilaitos kertoo saaneensa joulu- ja tammikuun aikana useita ilmoituksia mamu miehestä, joka on lähestynyt noin 10 -vuotiaita tyttöjä sukupuolielin näkyvillä.

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/25-35-vuotias-mies-lahennellyt-useita-lapsia-helsingissa/4749396

Tapaukset ovat sattuneet päiväsaikaan yleisillä paikoilla, kuten kaduilla ja puistoissa.

Mies puhuu murtaen suomea ja joitakin sanoja englanniksi.

Hän on seuraillut tyttöjä jalkaisin ja joissain tapauksissa pyytänyt heitä mukaansa. Tapauksia on ollut Munkkivuoressa, Oulunkylässä ja Pihlajamäessä.

Tytöt ovat kertoneet poliisille yhteneväisesti, että miehellä on tummaa partaa leuassa. Hän on tummatukkainen ja ulkomaalaistaustainen.

Ihonväriltään mies on tyttöjen mukaan vaaleanruskea ja vartaloltaan normaali. Ikää miehellä on arvioitu olevan 25 - 35 vuotta.

Poliisi pyytää vanhempia ja kouluja käymään lasten kanssa keskustelua aiheesta. Vastaavissa tilanteissa on soitettava poliisin hälytysnumeroon 112.
43191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

Ja TAAS mamu - prkl!!!

Äänestä
  • "Ystävä sä lapsien, katso minuun pienehen...."

    Äänestä

Ehdotan skinheadien uudelleen herättämistä näiden paskojen kouluttamiseen ja viharikoslainsäädännön muuttamista. Mamut eivät ymmärrä muuta kuin voimatoimia.

Äänestä

Eva(Elinkeinoelämän valtuuskunta) haluaa tuplata maahanmuuton.

Äänestä

Kuka on vastuussa asian piilottelusta jo 2 kuukautta tämä roisto on pyörinyt kaupungilla ?

Äänestä
  • Kuka vuoti tiedon julkisuuteen ? Nyt poliisitutkinta tarpeellista asiasta !

    Äänestä

  • Kenkää tulee sille poliisille. Että silleen.

    Äänestä

Jospa sillä on AIDS ja yrittää parantaa sen nuorella neitsyellä ?

Äänestä

Kaikki maailman rikolliset, raiskaajat ja murhamiehet tänne vaan. Kokoomus kustantaa.

Äänestä

Helsingin poliisilaitos > Uutiset

Lasten lähentelijä Helsingissä
02.02.2015

Helsingin poliisilaitos on saanut joulukuun ja tammikuun aikana useita ilmoituksia miehestä, joka on lähestynyt noin 10 -vuotiaita tyttöjä sukuelin näkyvillä. Mies on puhunut murtaen suomea ja joitakin sanoja englanniksi. Yhdessä tapauksessa mies on ottanut tyttöä kädestä kiinni ja vienyt tytön käden sukuelimelleen. Mies on seuraillut tyttöjä jalkaisin ja joissain tapauksissa pyytänyt heitä mukaansa. Lähestymisiä on tapahtunut mm. Munkkivuoressa, Oulunkylässä ja Pihlajamäessä. Lähestymiset ovat tapahtuneet päiväsaikaan ja yleisillä paikoilla, kaduilla ja puistoissa.

Tytöt ovat kertoneet poliisille yhteneväisesti miehellä olevan tummaa partaa leuassa ja hänen olevan tummatukkainen ja ulkomaalaistaustainen. Ihonväriltään mies on tyttöjen mukaan vaaleanruskea ja vartaloltaan normaali. Ikää miehellä on arvioitu olevan 25 - 35 vuotta.

Poliisi pyytää vanhempia ja kouluja käymään lasten kanssa keskustelua aiheesta. Vastaavissa tilanteissa on soitettava poliisin hälytysnumeroon 112.

Tapahtumien tai miehen henkilöllisyyden selvittämisessä auttavat viheet voi soittaa virka-aikana Helsingin poliisilaitoksen seksuaalirikostutkinnan päivystyspuhelimeen p. 029 547 1612 tai muutoin sähköpostiin [email protected]

http://poliisi.fi/poliisi/helsinki/home.nsf/PFBD/410567EFF99C6C9CC2257DE000427AF8

Äänestä
  • Eiköhän se ole parasta apua, kun heittä tuon tyypin satama altaaseen. Että silleen.

    Äänestä

  • Vuonna 2007 maahanmuuttajat tekivät 50% seksirikoksista Helsingissä, kun heidän osuutensa väestöstä oli alle 10%.

    Tätä SDP, Kokoomus ja Vihreät haluavat Suomeen lisää.

    https://www.youtube.com/watch?v=vOycVKb-qko

    Maahanmuuttajat, joita oli vuonna 1990 Norjan väestöstä 3,3%, tekivät 70% Oslon poliisin tietoon tulleista raiskauksista.

    http://www.halla-aho.com/scripta/images/HS1990.jpg

    Tätä kaikkea Katainen, Kokoomus, SDP ja Vihreät haluavat Suomeen lisää sadoin tuhansin ja äkkiä!

    Äänestä

Yhdessä tapauksessa mamu on ottanut tyttöä kädestä kiinni ja vienyt tytön käden sukuelimelleen.

Äänestä
  • Kaiketi tytön kädellä runkkasi itseään.

    Äänestä

Taas apinaa koijataan!

Äänestä

Eikös EVAN mukaan näitä pitänyt saada 37 000 tuhatta lisää suomeen vuosittain ?

Äänestä

Ihonväriltään penis on tyttöjen mukaan vaaleanruske ja peniksellä olevan tummaa partaa.

Äänestä

Kuka on vastuussa asian salaamisesta ja piilottelusta. Nyt vasta 2 kuukauden jälkeen poliisi pyytää käymään keskusteluita asiasta. Eiköhän se ole jo ohitettu tuo keskusteluvaihe ja ole suoran toiminnan aika ?

Äänestä

Älkää nyt hyvät ihmiset olko heti kaikkien mamujen kimpussa. Yksi itsensäpaljastajahan tässä on, sairas sellainen joka on mieltynyt pikkulapsiin. Onhan meissä suomalaisissakin kantaväestössä ollut aina insestiä ja itsensäpaljastajia ja sellaisia jotka mieltyvät pikkuisiin.
Kaiketi sairaudessa on kyse edellisestä sekä kyvyttömyydestä solmia normaaleja suhteita aikuisiin naisiin. Vakavasta ja pahasta sairaudesta on jokatapauksessa kyse. Nyt on tärkeää saada tekijä kiinni ja pian. Poliisin resurssit on pienet niinkuin tiedämme ja todennäköisesti tekijä karttaisi kun näkee poliisiauton. Eikö lasten vanhemmat voisi alkaa metsästämään tuota tekijää. Luulisi noin suuren oppilasmäärän joillakuilla vanhemmilla olevan mahdollisuuksia narauttaa tuo onneton piruparka telkien taa.

Äänestä
  • Eiköhän sitä yhteisvastuuta voi vaatia muiltakin kuin vain kantaväestönä olevilta Suomalaisilta? Vai eikö nuo " Insinöörit " Ymmärrä mitä yhteisvastuu tarkoittaa?
    Että silleen.

    Äänestä

  • Tottakai, kaikki mukaan kellä vain on päivällä mahdollista työn puolesta sitä tehdä. Hyvä olisi ilmoittaa kouluihinkin että lähistöllä pyörii etsintäjoukkoja ettei tule turhia väärinkäsityksiä. Ja kuten kirjoitin niin lasten vanhemmat varmaan tietävät tarkemmin paikat missä mies on liikkunut koskapa ovat siitä kertoneet.

    Äänestä

  • No kerroppas mulle et millon viimeks KANTAsuomalainen pedari on hillunu MISSÄÄ kaupungis mulkku paljaana pikkupentuje perässä keskellä päivää!?! Ja toistuvasti!?

    Mul ei kyl tu mieleen AINUTTAKA tapausta!

    Äänestä

Mamujen tekemissä rikoksissa on aina yhden kuukauden suoja-aika. Jos sosiaalihyysääjät eivät ole saaneet varoitettua tekijää, valitettavasti rikollisesta (joka on oikeasti uhri ja rasismin uhri) täytyy tehdä ilmoitus.

Äänestä
  • Tekopaikat olivat Munkkivuori,Oulunkylä ja Pihlajamäki. Asuuko siellä vain sokeita ja Sini Silmäisiä Hyysäreitä, kun kukaan ei ole nähnyt mitään ? Että silleen.

    Äänestä

Sehän on ollut Mammu-Setä.

Päättelin ihan vaan sen värityksestä ja käyttäytymisestä. Pitenevä päivä saa hormoonit hyrräämään.

Äänestä
  • Voisko tuon Mammu-Sedän jahtiin käyttää " Mustanmakkaran noutajaa " mikähän rotu olisi paras siihen jahtiin ? Että silleen.

    Äänestä

  • Sairasta touhua.

    Äänestä

  • Niin mikä on sitä sairasta ? Sekö että poliisi piti piilossa 2 kk koko asiaa ja nyt vasta kysellään yleisön apua ? Edelleen kysyn kuka on vastuussa tästä asian salailusta ?
    Kyllä lasten vanhemmilla on oikeus kysyä kuka on vastuussa tästä ? Että silleen.

    Äänestä

  • Ylös joku mamu yrittä painaa jutun piiloon. Että silleen.

    Äänestä

Jus joo taluttanut tyttöjä kädestä, ei kun kullista pidellen.

Äänestä

Eikö kukaan ole muka nähnyt Munkkivuoressa, Oulunkylässä ja Pihlajamäessä tummaa partaa leuassa ja hänen olevan tummatukkainen ja ulkomaalaistaustainen. Ihonväriltään mies on tyttöjen mukaan vaaleanruskea ja vartaloltaan normaali ?

Äänestä

Mikähän on se raja ja lukumäärä Helsingin poliisilaitoksella jossa ilmoituksia on tullut tarpeeksi, että siellä aletaan tehdä jotain asian eteen ? Että silleen.

Äänestä

Miksi mikkakikkeli ei edes suomi lasten kohdalla, osaa pitää kyrpäänsä housuissa.

Äänestä

Joko hänet on saatu kiinni ?

Äänestä
  • Eiköhän noista pidä käyttää " Se " sana muotoa ? On turhaa nosta puhua " Hänet " sana muodossa. Että silleen

    Äänestä

Varmaan vaan joku kiva free-lancer sukupuolivalistus-opettaja joka hyvää hyvyyttään jaksaa opettaa työttömänäkin? :)

Äänestä

Onko löydetty vielä?

Äänestä

Mamu vaan katselee sopivaa vaimoa

Äänestä

Eikö ole vielä löytynyt tuo tyyppi ? Että silleen.

Äänestä

Uusi yksittäistapaus tapaus Mikkelissä " Parrakas mies " ahdistelee ja houkuttelee pieniä tyttöjä autoonsa. Että silleen. Länsi-Savo lehti tänään.

Äänestä

ups

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ei_siis_musta kirjoitti:

Helsingin poliisilaitos kertoo saaneensa joulu- ja tammikuun aikana useita ilmoituksia mamu miehestä, joka on lähestynyt noin 10 -vuotiaita tyttöjä sukupuolielin näkyvillä.

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/25-35-vuotias-mies-lahennellyt-useita-lapsia-helsingissa/4749396

Tapaukset ovat sattuneet päiväsaikaan yleisillä paikoilla, kuten kaduilla ja puistoissa.

Mies puhuu murtaen suomea ja joitakin sanoja englanniksi.

Hän on seuraillut tyttöjä jalkaisin ja joissain tapauksissa pyytänyt heitä mukaansa. Tapauksia on ollut Munkkivuoressa, Oulunkylässä ja Pihlajamäessä.

Tytöt ovat kertoneet poliisille yhteneväisesti, että miehellä on tummaa partaa leuassa. Hän on tummatukkainen ja ulkomaalaistaustainen.

Ihonväriltään mies on tyttöjen mukaan vaaleanruskea ja vartaloltaan normaali. Ikää miehellä on arvioitu olevan 25 - 35 vuotta.

Poliisi pyytää vanhempia ja kouluja käymään lasten kanssa keskustelua aiheesta. Vastaavissa tilanteissa on soitettava poliisin hälytysnumeroon 112.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu