"Razmyar uskoo, että vihapuheen taustalla on monenlaisia motiiveja, kuten kirjoittajan oma paha olo.
– Sananvapaus on todella tärkeä asia, sillä tulen sellaisesta maasta, jossa sen arvo on täysin toisenlainen. Sananvapaudesta pitää olla ylpeä, mutta toisaalta jokaisella on myös sananvastuu."
Tuo idiootti ei vaan ymmärrä että itse valehtelee ja syyllistää rehellisiä suomalaisia työtätekeviä ihmisiä koko ajan. Mikävitun velvollisuus meillä on elättää noita.
Voivittumitäpaskaa
(Mamu)loiset syyllistävät ja loisivat
12
129
Vastaukset
- Niinpäniinpä
Totuuden ja mielipiteen ilmaiseminen on nykyään vihapuhetta ja rasisimia vaikka sillä ei ole sen kanssa mitään tekemistä.
- TOTTApuhut
Totuutta ei saa enää puhua-kun jokusaatananääliö valittaa, että totta puhuva harrastaa vihapuhetta.
ja SEHÄN TODISTAA TÄYSIN SELVÄSTI. -että ns. suvaitsevaisuus ON aivan suoraan saatananperkeleen keksintöä !!!
SIITÄ EI OO PIENINTÄKÄÄN EPÄSELVYYTTÄ !!!
- errwwwww
liirumlaarum...tämä nuori nainen ei osaa muuta kuin toistaa jonkun muun keksimiä lauseita ja yrittää sillä luistella taivaaseen asti.
Eikun paskaduuneihin vaan tai ei ollenkaan duuniin.- vihapuheharjoittelija_
Opin muslimeilta että tappouhkausten ja uhkailujen teko on se kieli millä ne siat ymmärtävät asioita. Sitä linjaa olen nyt noudattanut ja katson tuleeko syytteitä.
- Hoplaax
"Razmyar uskoo, että vihapuheen taustalla on monenlaisia motiiveja, kuten kirjoittajan oma paha olo."
Oikeassahan tuo Razmyar on. Ei siitä suomalaiselle veronmaksajalle ainakaan hyvä olo tule, kun jatkuvasti saa tiedotusvälineistä lukea maahanmuuttajien tekemistä rikoksista, väärinkäytöksistä ja loisimisesta.
Nasima ei ole näköjään huomannut, että kaikilla maahanmuuttajilla ei olekaan diplomaatti-isän lahjoittamaa kultalusikkaa suussaan, vaan suurin osa on toinen toistaan haitallisempia elätettäviä.
Nasiman tulisi avartaa putkinäköään tarkastelemaan maahanmuuttoa vastaanottajamaan kannalta, ei pelkästään tänne tunkevien kannalta.- EineMuslimit
Kykene ajattelemaan niin pitkälle, eivätkä uskallakkaan- koska silloin HE joutuisivat myöntämään,- että he ovat olleet aivan täysin pakanamoukkia , ja heidän profeettansa on pelkkiä HURU-_UKKOJA !!!
ja siksi NE onkin ajettava ymmärryksen äärirajoille- että joutuvat totuuden edessä antautumaan !!!
JEESUS SANOI,- että "ei ole ainuttakaan synnitöntä"- ja SE ON SANOTTAVA NIILLE saatananhumpuukin muslimeille,- JA PÄIN NÄKÖÄ JOKA TILANTEESSA !!!
- maantavat
Muslimit pitää ajaa ulos maasta, jos eivät hyväksy maan tapoja !
Sama noille afrikkalaisille ja kaikille, jotka rikoksia tekevät. Ihmiseen kohdistunut rikos tulee tuomita yleisellä muilutuksella ennen karkotusta. - Pummipoliitikot
Pummi voisi olla jo hiljaa ja valittaa allahille.
- Selväksitullutta
Joo, näyttää muslimillako muslimilla olevan tietyy röyhkeä lähestymistapa vastaanottajamaassa vakaviinkin asioihin.
Tuokin nainen unohtaa, että ei elä enää sivistyksen takapajulassa, jossa naista pidetään toisarvoisessa asemassa, jossa minkäänalainen kehitys ei ole syntynyt, kivikaudella menevät elleivät sitte ulkopuolista apua vastaanota.
Röyhkeitä nuo ovat, sulkevat maahanmuuttajataustaisten rikollisuuden silmistään, joissa afrikan ja lähi-idän väki ovat juuri suhtellisesti yliedustettuja, sulkevat silmät vakavia rikoksia tehneiden mamujen vaikutukselta ilmapiiriin.
Nostavat sitten jonkun keskustelun vakavaksi asiaksi väkivallanTEON sijaan. Ei me tuollaisia tässä maassa tarvita. Miehiä ei afrikasta ja lähi-idästä pidä lainkaan vastaanottaa.
- okkigaam
Ehkä tää kuuluisi tuonne rofetoimiseen.
Kuka teistä on lukenut Orwellin kirjan 1984. Siellä se isoveli ja totuuskomissio on samaa kuin nykyään ollaan elämässä menossa.
Seuraava on jo toteutunut lyhenenllään lauseita ja muutetaan kuukausittain tekstiä kumpi puoli sodista on voitolla ym. EVVK LOL ja vaika se baari DTM
Kannattais lukea. - viikonkysymys
Mutta mitä tehään noille omille kantiksille jotka tekee samoja rikoksia kuin mamutki ja loisivat meidän varoilla. Mihin ne ajetaan?
- häkki-heilahtaa
Koppihoitoon loppuelämäksi. Rikolliset musulmaanit joutaa takaisin lähtömaahansa. Uskonto tai ihonväri ei tee eroa rikollisten välillä, paskasakkia kaikki. Kun noita omiakin riittää, niin miksi pitää haalia ulkomailta lisää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964794Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143932Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113830Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1162239Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801356- 1321278
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1651264En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5241118- 531105