Yle tv 1 uutiset eivät halaistulla sanallakaan kertoneet Porin lenkkeilijä tytön karmaisevasta polttomurhasta, vaikka ähly on pidätetty tänään. Tosin kyllä jordanialaislentäjän polttomurhaa suitsutettiin, mutta se ei ollutkaan meidän arvovieraidemme tuotoksia!
Tällainen paskaminen vaikeneminen selvästä asita ei mitnekään muuta muka myönteiseksi ihmisten ajtus maailmaa näitä arvovieraitamme kohtaan vaan tulos on aivan päinvastainen"!
Tällainen paskaminen vaikeneminen selvästä asita ei mitnekään muuta muka myönteiseksi ihmisten ajtus maailmaa näitä arvovieraitamme kohtaan vaan tulos on aivan päinvastainen"!
Vastaukset 4
Vanhimmat
no sieltä uutisista varmaan puuttui paljon muitakin uutisia.
Ei nyt ihan kaikkea pysty samaan lähetykseen tunkemaan, eikös toi Pori-keissi ole jo pari päivää vanha juttu
Jordanilaislentäjästä kyllä kerrottiin minuuttitolkulla. Se on vielä vanhempi juttu, mutta tietysti turvallinen kun omat arvovieraamme ei sitä elävänä polttamista suorittaneet.
Pohjoismaiden lehdissä kerrotaan tästä rättipäästä ja karmaisevasta nuoren naisen polttomurhasta, mutta Yle katsoo, ettei kannata kertoa arvovieraamme teoista. Se on tututtuun tpaan vain YKSITTÄISTAPAUS .
Ylen mamutuspolitiikka yrittää alistaa suomalaiset rättipääkulttuuriin.Olemme pian vain nettomaksajia.