Haluaisin tietää feminismistä seuraavat asiat:
-Mitä konkreettista feminismi on saanut aikaan?
-Voivatko feministit myöntää, että joissakin asioissa saattaa olla miehet parempia kuin naiset ja toisinpäin? (ei siis aina mutta keskimääräistä useammin)
-Onko feministeillä aina lyhyet hiukset ja meikittömät kasvot? Voiko olla feministi joka maalaa naamansa, kihartaa pitkät hiuksensa, käyttää hametta ja koristelee itsensä koruilla ja kynsissä on lakkaa...?
-Selitä feminismin hyvät (ja huonot) puolet?
Terveisin täysin aloittelija
Kysymyksiä feminismistä
3
<50
Vastaukset
- pari-vinkkiä
Kuuntele vaikka heidän musiikkia, käy kattomassa heidän taidetta, lue pari heidän kirjaa, ja katso vaikka yksi heidän tekemä elokuva (pornoakin löytyy - kovin ronskia kuitenkin).
Eiköhän se sillä selviä. - jhgjhgj
Feministien konkreettisin ja merkittävin saavutus tissien paljastelun ja housuun kakkimisen ohella on se, että nyt meillä oikeasti on yhtä sukupuolta suosiva epätasa-arvoinen yhteiskunta. Oikein lakiin ja moraalikoodistoon juntattuna.
Että sellainen saavutus porukalta, joka sanoo ajavansa sukupuolten välistä tasa-arvoa... - Kotkotikot
"Mitä konkreettista feminismi on saanut aikaan?"
Vihaiset kanat kotkottaa, vastustaa kukkoja, marssii lättäjalkaa, näyttää tissejään, räyhää, haluaa sitä, vaatii tätä, kieltää, juoruilee pahaa miehistä, tutkii nano-meta-postmoderni-horoskooppeja....mutta ei kuitenkaan näytä saavan mitään konkreettista aikaan - ei yhtään innovaatiota, ei luovuutta, ei mitään. Kova on kotkotus aina välillä, mutta ei näytä aivot riittävän.
"Kana haisee hyvälle"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840