EU:ssa on viimeisten tietojen mukaan annettu tietoa että Ukrainan hallituksen joukot
ampuivat "vahingossa" separatistien hallussa olevaa sairalaa.EU vaatii yhdessä USA.n
kanssa välitöntä tulitaukoa Ukrainaan.
http://www.bbc.com/news/world-europe-31129484
ampuivat "vahingossa" separatistien hallussa olevaa sairalaa.EU vaatii yhdessä USA.n
kanssa välitöntä tulitaukoa Ukrainaan.
http://www.bbc.com/news/world-europe-31129484
Vastaukset 10
Vanhimmat
Uutisessa ei oteta kantaa siihen, kuka sairaalaa ampui. Siinä sanottiin vain, että separatistit syyttävät hallitusta joka kiistää asian.
Ottihan, uutisissa on todettu, että ampuja oli Ukrainan armeija, jopa Suomessa tuo todetaan.
Ei lue ainakaan tuossa aloittajan linkin uutisessa.
Ei pidä paikkaansa. Uutisessa ei todellakaan oteta kantaa kuka ampui. Sen sijaan tiedämme että Venäjä on raskauttavien asianhaarojen vallitessa syyllinen Ukrainassa käytävään sotaan. Näin ollen kaikesta tuhonnasta vastaa vain ja ainoastaan yksin Venäjä.
Kaikissa uutisissa, jopa Suomen Nato-mielisessä mediassa sanottiin että ampuja oli Ukrainan armeija.
Ei teitä uskota
Minäpä uskon. Enkä ainoastaan usko, vaan myös tiedän. Että älä valehtele. Mutta turhaahan se on pyytää, kun et kuuntele ketään.
mistä noita kokoomuslaisia ja natottajia riittää, että itäukrainalaiset ampuisivat omia sairaaloitaan.
Ukrainan ns, hallituksen joukot aloittivat sisällissodan USAn ja EUn painostuksesta. Ukrainan hallitukselle ei pidä antaa apua Euron euroakaan, ainakaan täältä kurjasta Suomesta, sillä vain lisätään USA roistojen keinotteluita ja vähennetään tärkeitä verotuloja kansojen hyvinvoinnin lisäämiksi. Draghi on samaa maata, oikea USAn kätyri.
No mitäs Pietariin kuuluu, sataako siellä vai onko halodna ja paljon pakkasta?