myös NATO vahvistaa joukkojaan itä-euroopassa kymmenillä tuhansilla miehillä pian se alkaa kolmasmaailmansota pelastukoon ken voi:
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/nato_stoltenberg-31614
Venäjä aloittanut liikekannallepanon
10
80
Vastaukset
- elreinoratsastaa
Naton pitäisi Ukrainan suostumuksella kärrätä muutama ydinohjus itä ukrainan rajalle ja posauttaa koko separatistialue sekä Krimi taivaisiin. Toki kertoen Putinille livenä mitä puhelun aikana nyt tulee tapahtumaan. Venäjä voi sitten pitää säteilytetyt alueet ja Krimin lomailualueenaan. Ja kaikki elivät onnellisena elämänsä loppuun saakka.
- TaasLauantaina
Iltasanomiissa ei kukaan muu voi silloin vastailla, kun herra ja hidalgo Tuomioja on siellä päällepäsmärinä.
Veikkaus, että nimimerkki: "Hei ne ampuu" tai "tarkkailija", "Puolueeton tarkkailija", "Sotilasdiktatuuri" ovat ko. hidalgon nimimerkkejä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1423280350446.html?pos=ok-trm-uutu#comments-anchor - Pahentunut
Käykää testaamassa, saatteko yhtään kommenttia läpi:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1423280350446.html?pos=ok-trm-uutu#comments-anchor - esimerkkierkki
Sota syttyy, syypäänä on NATO ja heidän ylipäällikkönsä mamu-Obama, joka muuten kärsii virtsankarkailusta. Kuselle haiseva nigerialainen tulee tuhomaan tämän maapallon.
Kiertäkää korkki auki, kohta tämä kaikki on ohi.- browser
Mamu-Obama? Mistäpäin tarkastellen Obama on mamu?
- rajat
browser kirjoitti:
Mamu-Obama? Mistäpäin tarkastellen Obama on mamu?
Luuleen että tuossa sitä tarkasteltiin suoraan venäjältä.
- vapaaehtoinen
Itse olisin pikkuhiljaa valmis lähtemään auttamaan ukrainan hallitusta venäjämielisiä separatisteja vastaan, eiköhän se ole selvää että venäjä on tuon kaiken takana.
venäjä teki saman georgialle ja Moldovalle aivan samoista syistä.
Eiköhän perusteta vapaaehtoispataljoona ja lähdetään yhdessä auttamaan ukrainan hallitusta voittamaan venäjän tukemat separatistit.
Eli olen valmis lähtemään.....oletko sinä?- 14plus17
Miksi Georgian ja Moldovan rähinöistä ei muodostunut tällaista soppaa kun Ukrainasta?
- kansalainen
Georgialaiset hyökkäsi ensin, ei oltaisi saatu Georgiaa näyttämään samanlaiselta uhrilta kuin ukraina.
- aom
Ei siellä kuule taija yksi patalioona paljon vaikuttaa.Ehkä kuitenki on parempi että me suomalaiset pysymme oman maamme rajojen sisäpuolella.!300 km tuon kaa yhteistä rajaa,
pidetään siitä huoli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8837J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756