myös NATO vahvistaa joukkojaan itä-euroopassa kymmenillä tuhansilla miehillä pian se alkaa kolmasmaailmansota pelastukoon ken voi:
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/nato_stoltenberg-31614
Venäjä aloittanut liikekannallepanon
10
77
Vastaukset
- elreinoratsastaa
Naton pitäisi Ukrainan suostumuksella kärrätä muutama ydinohjus itä ukrainan rajalle ja posauttaa koko separatistialue sekä Krimi taivaisiin. Toki kertoen Putinille livenä mitä puhelun aikana nyt tulee tapahtumaan. Venäjä voi sitten pitää säteilytetyt alueet ja Krimin lomailualueenaan. Ja kaikki elivät onnellisena elämänsä loppuun saakka.
- TaasLauantaina
Iltasanomiissa ei kukaan muu voi silloin vastailla, kun herra ja hidalgo Tuomioja on siellä päällepäsmärinä.
Veikkaus, että nimimerkki: "Hei ne ampuu" tai "tarkkailija", "Puolueeton tarkkailija", "Sotilasdiktatuuri" ovat ko. hidalgon nimimerkkejä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1423280350446.html?pos=ok-trm-uutu#comments-anchor - Pahentunut
Käykää testaamassa, saatteko yhtään kommenttia läpi:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1423280350446.html?pos=ok-trm-uutu#comments-anchor - esimerkkierkki
Sota syttyy, syypäänä on NATO ja heidän ylipäällikkönsä mamu-Obama, joka muuten kärsii virtsankarkailusta. Kuselle haiseva nigerialainen tulee tuhomaan tämän maapallon.
Kiertäkää korkki auki, kohta tämä kaikki on ohi.- browser
Mamu-Obama? Mistäpäin tarkastellen Obama on mamu?
- rajat
browser kirjoitti:
Mamu-Obama? Mistäpäin tarkastellen Obama on mamu?
Luuleen että tuossa sitä tarkasteltiin suoraan venäjältä.
- vapaaehtoinen
Itse olisin pikkuhiljaa valmis lähtemään auttamaan ukrainan hallitusta venäjämielisiä separatisteja vastaan, eiköhän se ole selvää että venäjä on tuon kaiken takana.
venäjä teki saman georgialle ja Moldovalle aivan samoista syistä.
Eiköhän perusteta vapaaehtoispataljoona ja lähdetään yhdessä auttamaan ukrainan hallitusta voittamaan venäjän tukemat separatistit.
Eli olen valmis lähtemään.....oletko sinä?- 14plus17
Miksi Georgian ja Moldovan rähinöistä ei muodostunut tällaista soppaa kun Ukrainasta?
- kansalainen
Georgialaiset hyökkäsi ensin, ei oltaisi saatu Georgiaa näyttämään samanlaiselta uhrilta kuin ukraina.
- aom
Ei siellä kuule taija yksi patalioona paljon vaikuttaa.Ehkä kuitenki on parempi että me suomalaiset pysymme oman maamme rajojen sisäpuolella.!300 km tuon kaa yhteistä rajaa,
pidetään siitä huoli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840