Nettikiusaaminen - espoolainen ongelma?

5187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tervehdys Sinulle.
Sain tällaisen kirjeen sähköpostiini enkä oikein tiedä miten pitäisi menetellä kun en ole näihin tottunut.Kai tällä jotain voittaa jos osallistuu?

From: Jaakko Harjula & pojat

Dec 31 at 10:29 PM

To [email protected]

Tervehdys sinulle vastaanottaja Matti ....... Tämä kirje on lähetetty sinulle ja muutamalle kymmenelle muulle henkilölle pääosin pk-seudulle. Toivottavasti lähetät tämän viestin edelleen 20-30 osoitteeseen yhteisen ja hyvän asian puolesta.

Ja näin se menee. Kopioi tämä viesti lisäksi paikkakuntasi keskustelupalstoille ja voit voittaa muhkean palkinnon.

Jos jätät lähettämättä, naapuriisi voi muuttaa mekastavia apinoita savannilta, sairastut uudestaan kuppaan, lemmikkisi tukehtuu paskaan, sisaresi tulee tiineeksi sompanssille ja pedofiilitaipumuksesi vuotaa julkisuuteen.

'''''''''''''

Tärve, tärve te suomalaiset natsirasistit ym. Karjalan palauttajat, insestilestat, perussuomalaiset ja neonatsit. Lisäksi erityisen lämmin kiitos anarkomarkoille, vihreille ja vasemmistonuorille, joille sain hyvin myytyä ruohoa, subutexia, väärenettyjä Che Guevara t-paitoja ja muuta jännää reilun kaupan kamaa ja vieläpä tuplahinnalla. HAH!

Olen Emmanuel Kwasi Sabi, liberialaissyntyinen raiskaaja ym. rikollinen kuten te lukutaitoiset olette lehdistä jo lukeneet.

http://s18.postimg.org/igty7kh6x/Kwasi2.gif

Sain Käräjäoikeudessa kakkua 8.5 vuotta, mutta neekeriuskovaisten ja homppeleiden sekä satiaisten vallassa oleva Hovioikeus alensi kakkua 1.5 vuotta saadakseen tukun farisealaisia maailmanhalausorkkuja.

Alennusta perusteltiin kun minua ei ole aikaisemmin tuomittu ja lisäksi minut todettiin heikkolahjaiseksi (ÄO 70-85). Se ei pidä paikkaansa.

Olen kotimaassani, jonne minut toivottavasti karkotetaan ja syötetään hampaattomille magnusteille, keskimääräistä älykkäämpi, sillä osaan jo laskea paitsi sisään niin myös kymmeneen. Lisäksi tunnen ja osaan piirtää joitakin ranskankielisiä kirjaimia, kirkkoveneen ja näyttää keskaria poliisille. Niin, ja tietysti valittaa rasismista joka käänteessä kuten harvaperseiset RKP/SDP-kukkahattutädit ovat opettaneet.

”Alentaviksi seikoiksi hovioikeus katsoi Sabin puhtaan rikosrekisterin ja sen, että tämä oli mielentilatutkimuksessa todettu heikkolahjaiseksi.”

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011315073054_uu.shtml

Tunnustan kyllä heikkolahjaisuuteni suomalaisiin verrattuna. Heikkolahjaisuuteni tulee selväksi jo siitä siitä, että toivotin jouluja Turun ruskeaan taloon, josta olen saanut paljon kutsukirjeitä.

http://hikipedia.info/wiki/Turun_ruskea_talo

Vihaan sitä paikkaa kuin kotikyläni Ebolaa kun en monista hakemuksista huolimatta päässyt edes talon vangiksi, vaikka makasin Turun rantapuistoissa muutaman yön pää pensaassa ja pystyperse esillä ryssäläiseen tapaan hunajalla voideltuna.

Lisäksi totean että oli oikein hieno tunne kun minua paukutettiin paistinpannulla päin taulua lusiessani syyttömänä - paskalle haiseva rullahuulineekeri tmv. parasiitti on aina syytön Suomessa - Vahon ylläpitämässä hotellissa.


https://static.ylilauta.org/files/14/orig/f21r0pmx/SA1145_inline.jpg

Toivottavasti saan kokea sitä lisää sillä sen olen todella ansainnut.
Nyttemmin olen jo vapautunut ja hetimiten alan suunnittelemaan uusia rikoksia mikäli vain neekereille ominaisesta heikkolahjaisuudestani johtuen jotenkin kykenen.

Lopuksi toivotan Turun ruskean talon talkkarineuvostolle petettyjen lupausten kunniaksi vanhaa salamia, kivuliaita persepanoja sekä kuivia poskivalsseja tulevaksi vuodeksi.


T: oikeusmurhan viaton uhri, heikkolahjainen raiskaajaneekeri Emmanuel Kwasi Sabi

......
ps.

Lauta-Matista oli taas puhetta raiskurikavereideni kanssa. On perin ikävää että en voi äänestää Masa Vanhasta eduskuntaan. Ent. pääministeri on oikea valinta eduskuntaan kuten kaikki muutkin keskustalaiset paitsi Keminmaan suuri mulkku Paavo Väyrynen.

http://aijaa.com/mFTnEt

http://matti-vanhasen-tekstiviestit.blogspot.fi/

ps.
Tovottavasti pääsen täysjäseneksi Kiimingin lestadiolaisiin. Minulla on heille paljon annettavaa.
http://4.bp.blogspot.com/-9i2xMD4SiwE/Th2jDr2-ypI/AAAAAAAAAC8/DF6GPycQ3Xg/s320/kiiminki.2011.jpg

ps.
Varoituksen sana. Varo suomalainen maahasi Afrikan sarvesta tulleita huippuosaajia ym. koneinssejä. Meillä Afrikassa sanotaan että Somalit ovat Afrikan mustalaisia. Tehän tiedätte millaisia luusereita ja vätyksiä sisäsiitoiset mustalaiset ovat, joten varotuksen sana näistä Afrikan pummaavista pystyapinoista on paikallaan.

ps. Opin lusiessani auttavasti lukemaan (kiitos oululaisten narkkarivankien ja kongihinttien vielä korvaamattomasta avusta), ja tämä ketjukirje teki realistisuudessaan minuun suuren vaikutuksen. Se on Herra Sebaotin sanaa minulle.

http://kornikainen.blogspot.fi/2014/10/isanmaallinen-ketjukirje.html

Äänestä
  • olen tutkinut hämähäkkejä.miten sulla muuten menee?

    Äänestä

  • siis täähän on ihan p*askaa!. mitä muuta olariin kuuluu?

    Äänestä

tervetuloa gay-piireihin ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Piitulaine kirjoitti:

https://www.facebook.com/groups/1398399343797804/?fref=ts

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu