Voiko Suomen puolustusministerinä toimia vainoharhainen rasisti. Onko se Suomen ja suomalaisten ja Suomen turvallisuuden edun mukaista?
Haglund luulee, että venäläiset rakentavat "salaisia mikrofoneja" ja "vakoilulaitteita" eri puolille hävittäjiään. Tavallisempaa on, että vainoharhainen luulee mikrofonien ja vakoilulaitteiden olevan taulujen takana, sängyn alla, seinä ja tapettien välissä.
Haglund väittää, että venäläiset puhuvat yhtä ja tekevät toista. Yleistys on rotuennakkoluuloa, rotupropagandaa, rasismia.
Puolustusministerinä vainoharhainen rasisti
12
<50
Vastaukset
- RasistinenKosto
Psykiatrilla töitä: kostaako Haglund suomenruotsalaisuuttaan venäläisille.
- Nietputin
Psykiatrilla on tosiaan töitä, Jonoon vaan kaikki tiltut avaajasta alkaen.
Varsinaisia vainoharhaisia,
- Nietputin
Ei voi.
Onneksi sellaista ei olekaan.
Haglund on erinomainen ministeri. Sen näkee jo tiltujen raivonkirkunasta.- äkfj
Haglund on uhka Suomen turvallisuudelle.
- SurkeaTapaus
Haglund ei ole erinomainen ministeri. Haglund on surkea ministeri.
- VoiVenäjälk
Kyllä SE Venäjä sieltä tulee... voit sitten itkeä itses Natoon...
- HaglundVastuuseen
Haglund pitäisi saada sekä poliittiseen että juridiseen vastuuseen vihamielisistä vainoharhaisesta ja rasistisesta lausunnoistaan.
- Hurrirasisti
Luottaakohan Haglund suomalaisiin suomenkielisiin.
- OlisikoTässäSyy
Yksilökohtainen analyysikin on paikallaan, Haglund on mieheksi rääpäle, lyhytkasvuinen, puhevikainen, kielivähemmistöön kuuluva mitättömän näköinen miespoju joka ehkä saa hänet haukkumaan rasistisesti venäläisiä.
- TiltuValehtelee
MOSKOVAN TILTUUN nähden Haglund on näyttävä, pitkä, serlkeäsanainen, kielitaitoinen ja menestyvä mies, joka suuresti selittää Moskovan Tiltun patologisen vihan!
Tiltu itse on kaikin tavoin Haglundin vastakohta! Hän kulkee köyryssä naama vääränä kuin Notre Damen kellonsoittajalla ja itkuinen ääni piipittää: Nato, nato....
Moskovan Tiltun naama on näky! Pussit silmien alla kasvavat, silmät pullistelevat päästä, naama on ryppyjä täynnä ja meikistä huolimatta posket ovat hehkuvan punaiset korvanipukoita myöten.
Eipä ihme, että Haglund synkentää pahasti Tiltun maailman!
- Rasismia
Haglund haluaa kieltää ulkomaalaisilta erityisesti venäläisiltä kiinteistöjen ja tonttien ostot Suomessa.
- HaglundHyvässäSeurassa
Ja sama toive on melkoisella joukolla muitakin suomalaisia. Myös kansalaisaloite asiasta on vireillä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343986
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51041- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333914Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892