Ukrainassa. Ukrainan pääesikunnan komentaja myöntää ettei Ukrainassa taistele venäläisiä joukkoja. Jälleen on todistettu vääräksi joidenkin Ukrainan Nato-haukkojen ja lännen median höpinät.
http://www.globalresearch.ca/ukrainian-government-no-russian-troops-are-fighting-against-us-sanctions-against-russia-based-on-falshoods/5428523
http://www.globalresearch.ca/ukrainian-government-no-russian-troops-are-fighting-against-us-sanctions-against-russia-based-on-falshoods/5428523
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onkin ihmetyttänyt miksei nykytekniikalla koskaan ole tuotu esiin kuvia näistä ns. joukoista. Kunnon spedejä Ukrainan hallinto ja EU/Usa.
Siellä on "vapaahtoisia" venäläisiä taistelemassa ja lisäksi "vapaaehtoisia" venäläisiä panssarivaunuja. Separatisteilla ei ikimaailmassa itsellään ole sellaista kalustoa mitä vaaditaan täysimittaiseen sotaan tuolla alueella. Ei siellä mitään erillisiä venäläisiä joukko-osastoja varmaan ole.
Onhan hyvinkin sellaista kalustoa ja osaavia käyttäjiä omasta takaa. Koko Ukraina oli asevarastoja ja kalustoa täynnä NL:n peruja.
Tuo olisi hyvä saattaa EU:n ja Natonkin tietoon. No joo, tietäähän ne mutta miksi sitten Venäjälle uhittelu jatkuu?
Kaikki ryssäpskasiat on tapettu aivan kuten tulee tapahtumaan jos idän mongoliraiskaajamurhaajat tulevat Suomeen. On kunnia.asia tuhota venäläiset lastenraiskaajat tulella ja lyijyllä.
Ja sitten toinen kalja ja jalat alta?
Kertokaa se Callelle ja muille lännen kukkakepeille.