Venäjä käy informaatiosotaa Suomea vastaan

Natottaako

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ketämeolemme

      Pohjoisessa Venäjä on varustautunut Alakurtissa sotilaallisesti. Koko pohjoiselle alueelle Venäjä on suunnittelmemassa lisää kymmeniä lentotukikohtia. Nyt siellä värjöttelee Ukrainan rajapinnasta komennettuja nuoria poikia pakkasessa ja odottelemassa suurempaa tehtävää. Nyt noilla nuorilla pojilla on vähän paremmat oltavat, kuin talvisodan aikana. Me suomalaiset olemme rakentaneet niille komeita kerrostaloja, että ei tarvitse värjötellä rotteloasumukisssa ja teltoissa. Alakurtissa odottelee tyhjillään vielä asuntoja niitä Venäjän sotaherroja suurta tehtävää varten ja kaikki tämä hyvä meidän suomalaisten asiosta. Olemme vielä hakeneet näihin hankkeisiin EU:lta tukirahoja olemme myös saaneet niitä. Eli kiittäkää herraa, kiittäkää herraa! Yksi valonpilkahdus tässä asiassa on, nuo nuoret venäläiset sotilaspojat siellä Alakurtissa ovat satavarmoja siitä, että Suomen puolelta ei hyökätä.

    • tutustin

      Nyt ei suursuomi-ihme toistu, kun kokkarit lähtee naton kanssa retkelle Venäjälle. Vastus on kovaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3857
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      189
      3694
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2108
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      153
      1127
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe