Penkkipunnerrus

Lapinkopira

Penkkipunnerrus ei kerro koko totuutta.1970-luvun alussa punnersin 105kg.Painoni oli 77kg ja pituus 182.. Kuulatulokseni 18v sarjassa oli 16.18 (5,4kg), epävirallisesti puolimetriä enemmän. Keskivartalo ja jalat ratkaisee. Nopeus, parhaimillaan 11.0 / 100m ja vauhditon kolmiloikka 10.14. Löytyy tilastopajastakiin, jos joku epäilee.
X

5

134

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • penkkitulos

      No kertoohan se sen mikä on sinun penkkituloksesi? Ei kai sen muuta pitäisikään kertoa? Hyviä tuloksia muissa lajeissa kyllä.

    • kaija5454

      nostan 470kg jos haluutte tapella tulkaa turpajuhliin t 35v mikkelistä

      • kesselinkallio

        Et pärjää nyrkkelijöille etkä pysty työntämään kuulaa minkäänlaisiin pituuksiin.


    • VilleVattu

      Eipä kerro ei mutta sen verran antaa suuntia että kaikki huippukiekonheittäjät penkkaa n. 200 kg vaikkeivat olekaan tyypillisiä tynkäkäsi persjalka voimannostajia..

    • stayclean

      Ja kuulantyöntökö sitten kertoo totuuden, Totuus on ennemminkin yhdistettävissä rehellisyyteen eikä ainakaan kuulantyöntöön. Suomen dopinghistorian likaisin laji, jossa entisiä dope-työntäjiä on ollut liiton leireillä opettamassa lapsia lajin saloihin. Onneksi piikittäjien lajilta saattaa lähteä olympiastatus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      53
      1394
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      19
      1074
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      683
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      678
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      500
    7. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      489
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      450
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe