Victoria Nuland, joka oli junailemassa Kiovan laitonta vallankaappausta helmikuussa 2014 on joutunut huomion kohteeksi. Hänen avustajansa on pidetetty Saksassa epäiltynä dollarien väärentämisestä. Hän on ollut tehtävissä Vanguard-yhtiössä joka on väärentänyt dollareita joilla on maksettu palkkasoturien palkkoja Syyriassa, Irakissa, Libyassa ja Ukrainassa. Hän on todistanut miten väärentämiset ja maksut ovat tapahtuneet.
Uutinen löytyy täältä:
http://lissakr11humane.com/2015/02/07/germans-arrest-victoria-nulands-asst-employee-of-vanguard-corporation-with-almost-billion-high-quality-fake-dollars-paid-to-mercenaries-isis-etc/
http://www.ascensionwithearth.com/2015/02/breaking-news-from-benjamin-fulfords.html
"Germans have arrested Victoria Nuland’s assistant, who in addition, is an employee of Vanguard Corporation, with almost a billion of high quality fake dollars, printed by Vanguard Corporation. This employee (is a member of the State Department), and now, during his interrogations, he “put under bus” Vanguard Corporation with all of its companies and “putting under bus” Nuland, McCain, Kerry, Brennan and others…"
Victoria Nulandin avustaja pidätetty Saksassa
3
<50
Vastaukset
- CooliKaveri
Suomen presidentti Niinistö, pääministeri Stubb, puolustusministeri Haglund ovat "tehneet yhteistyötä" Nulandin kanssa.
- veteleenaruista
Diplomaattipuhelu vuoti nettiin – Yhdysvaltain apulaisulkoministeri haistattaa pitkät EU:lle
Yhdysvaltain apulaisulkoministerin Victoria Nulandin mielestä oppositiojohtaja Vitali Klitškon ei pitäisi olla mukana Ukrainan uudessa hallituksessa.
Yhdysvaltain apulaisulkoministeri Victoria Nuland sivaltaa rajusti Euroopan unionia Ukrainan poliittisen kriisin hoitamisesta internettiin vuotaneessa puhelinkeskustelussa.
Yhdysvaltain Ukrainan-suurlähettilään Geoff Pyattin kanssa Ukrainan tilanteesta keskusteleva Nuland toteaa, ettei EU:sta kannata välittää ratkaisua etsiessä.
– Fuck the EU, Nuland toteaa nauhoitteella.
Videopalvelu Youtubeen torstaina ladatulla nauhoitteella Nuland sanoo toivovansa, että YK osallistuisi poliittisen ratkaisun löytämiseen Ukrainan kriisiin. Pyatt toteaa olevansa samoilla linjoilla Nulandin kanssa.
Ulkoministeriön mukaan Nuland on ollut EU:hun yhteydessä ja pyytänyt anteeksi salaa nauhoitettua puhelua, jossa hän käyttää EU:sta puhuessaan halventavaa kirosanaa.
Yhdysvaltain viranomaiset eivät kommentoi tapausta.
Nuland ja Pyatt keskustelevat nauhoitteella myös siitä, miten Yhdysvaltojen tulisi toimia Ukrainan oppositiojohtajien kanssa.
Nuland toteaa keskustelussa, ettei entisestä nyrkkeilijästä oppositiojohtajaksi muuttuneen Vitali Klitškon pitäisi olla uudessa hallituksessa.
– En usko, että se on tarpeellista. En usko, että se on hyvä idea, Nuland sanoo.
Nuland tapasi torstaina Ukrainan presidentin Viktor Janukovitšin.
Presidentin verkkosivuilla kerrottiin, että Janukovitš ja Nuland keskustelivat poliittisista uudistuksista sekä mahdollisista neuvotteluista opposition ja hallituksen välillä.
Yhdysvaltain ulkoministeriön edustaja syytti Venäjää salakuuntelemisesta ja puhelun lataamisesta Youtube-sivustolle. - AinutHyväRyssäOn
Viellä nää kremliinit jaksaa jauhaa täällä.
Olis luullu, että uudistuksen jälkeen olis rauhottuneet, mutta ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764568Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1523546Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381014- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27862