Näin valtavasti tulee alkoholia Suomeen!!!

HAHAH, siitäs saatana saavat suomen holhoajat, helvetin pellet, pellevaltio!!!

Ja toivottavasti eikun kasvaa lisää, EU:ssa on vapaaliikkuvuus ainakin muilla EU mailla.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/nain-valtavasti-matkustajat-tuovat-alkoholia-suomeen/4768506
266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Valtio saisi valtavasti rahaa kun tulisi uudestaan se viina-ale , kuten 2005 kun alennettiin alkoholiveroa, nyt vero samalle tasolle.

Äänestä

Entäs ne alkoholinhaitat? taitaa olla useita miljardeja.
Kuka ne maksaa vai otetaanko velkaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viiiinaaaaa kirjoitti:

HAHAH, siitäs saatana saavat suomen holhoajat, helvetin pellet, pellevaltio!!!

Ja toivottavasti eikun kasvaa lisää, EU:ssa on vapaaliikkuvuus ainakin muilla EU mailla.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/nain-valtavasti-matkustajat-tuovat-alkoholia-suomeen/4768506

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu