Kävin kirjastossa ja ystävällinen virkailija esitteli pyynnöstä viikon uutuudet luokassa 17.1. Olin hieman hämmästynyt miten tämä kirja on tullut kokoelmiin valituksi kolmen muun kaveriksi.
Lainasin sen kyllä ja kuten virkailija vinkkasi, olihan nelkoista tarinaa.
Suosittelen erityisesti vanhemmille heteromiehille.
http://aijaa.com/HS8XLg
Kirjan luettuani tunnen huonovointisuutta ja väsymystä. Hikoilen nykyään helposti ja kävelyni on horjuvaa. Hienoista tanssitautia esiintyy kuten myös vaihtelevaa löyhäpäisyyttä. Toivottavasti se menee jo viikon päästä ohi.
http://4.bp.blogspot.com/_LQBT8PyE4w4/S_jXTctkzPI/AAAAAAAAAD8/WnJEvJ0C750/s1600/kuva9.jpeg
kävin kirjastossa
8
113
Vastaukset
- EevaBidee
Onko toi kaunotar Kauniaisissa?
- Eevan.tyttäret
Onhan siinä puhelinnumero niin kohta on.
Se ei ilmeisesti tarkoita kirjan tilaamista vaan on eräs muoto saada maksullisia naisia ansiotyöhön tunnetun kurtisaanin imagolla.
- UMW
Grannin kirjasto on pienuudestaan huolimatta varsin tasokas.
Luin ja pidin mainitusta matkakirjasta ja kirjoitin siitä pienen arvion blogiini.
Käy arvioimassa ja kommentoimassa.
http://ulla-maj-wideroos.blogspot.fi/ - Juha.hiv-ukko.Molari
Laitoin kirjassa/myynti-ilmoituksessa oleva puh.numeron hakuun ja tällaista löytyi.
http://www.nettimokki.com/utsjoki/6285
Numero on myös erään Johan Bäkmanin hallussa.
Onko tämä ryssän kätyri ja Putinin perseennuolija alkanut parittamaan jo suomalaisiakin kurtisaaneja?
Venakoitahan hänen toimittamat ilolinnut ovat aikaisemmin olleet. - väinöirmeli.huovinen
Ei ollut helppo valita hyvistä ehdokkaista, mutta vihreät voitti.
Pari pointti valinnan perusteeksi.
Ei natolle.
Kyllä homoliitoille
Ei persuille
Kyllä vasemmistoliitolle.
Ei nurkkakuntaisuudelle.
Kyllä kansainvälistymiselle.
Ei rasismille
Kyllä ihmisten tasa-arvolle
Ei tehomaataloudelle
Kyllä luomuviljelylle
Ei metsästykselle
Kyllä eläinsuojelulle
Ei natseille
Kyllä vapaudelle
Muuta ei tarvita.Oheinen lainaus on otettu Suomi24/Vihreät keskustelusta ja allekirjoitan sen täysin. <3 vihreät.
Kansanedustajat Toivola ja Tynkkynen jättävät valitettavasti eduskunnan. Pekka Haavisto sentään jää heiluttamaan sateenkaarilippua.
Lähtevillä edustajilla on aina jotakin annettavaa jääville edustajille, eikä nytkään tehdä poikkeusta.
Tässä "kolmiottelussa" kevyen lomaparran kasvattanut Tynkkynen (vas) antaa viimeisiä ohjeita Haavistolle. Toivolalla (kesk) on tärkeä viestinviejän osa.
Onnea ja menestystä tulevalle eduskuntaryhmälle, eikä sitten mennä Natoon.
https://2.bp.blogspot.com/-67Vxn4Z9g_4/UIelHIVz-ZI/AAAAAAAAAFs/iumXom_uY8o/s1600/asiat.etenee.jpg- pambööli
Minäkin äänestä vihreitä jos noin kivoja leikkejä leikitään.
Kauniaisten kirjasto on paras!
- Kaunainen
Muuten joo, mutta saisivat suojella sen viimeisen vanhan keskustan rakennuksen ja järkätä jalankulkuyhteydet kuntoon ettei lainastoasiakas jää fillarin alle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann5333635- 1692610
Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1772545Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k152021Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel481880Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä81858Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien331567Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1811534Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2171533- 121415