Kevät saapuu ja aurinko paistaa. Eikö olekkin mukavaa? Elämä soljuu mukavasti ja rauhanomainen rinnakkaiselo tiivistyy. Toivotan teidät lämpimästi tervetulleiksi tänne Suomeen. Toivottavasti viihdytte ja kotoudutte. Varmemmaksi vakuudeksi vilpittömyydestäni laitan mukaan kuvan joka kertoo tyhjentävästi, mitä teistä ajatellaan täällä Suomessa. Viihtykää.
http://3.bp.blogspot.com/-7qznn_CJsiw/VK4q71uHjwI/AAAAAAAAEz0/U9rCiUHMWX4/s1600/quran_with_bacon.jpg
Hei kaikki muslimit.
11
52
Vastaukset
- Tervemenoakatsoa
Hei vaan. Heitä on täällä jo tarpeeksi, että kykenet kohtaamaan heitä Helsingin Itäkeskuksessa, Helsingin rautatieasemalla ja kun lumet sulavat, kohtaat paperittomia vailla vakituista olin- elin- ja asuinpaikkaa olevia mustia miehiä Helsingin Kaisaniemen puiston ja kenttien alueella, kyllä keväästä syksyyn. Niistä jokaiselle maistuu tölkkikalja kuin vettä vaan. Kännissä huutelevat hävyttömyyksiä, ahdistelevat ohikulkijoita ja kuten heidän kulttuuriin kuuluu, harrastavat pienimuotoista ryöstelyä ja toki seksuaaliset tarpeetkin on syytä täyttää lievästi raiskaillen. Mutta. Hekin ovat yksittäistapauksia.
- JännäFoto
Tuosta kuvasta ymmärsin koraanin ja läskisen pekonin. Mutta onko tuo kolmas, tumma möhkäle sitä fazerin uutta kansainvälistä suklaata?
- Imaami_Perse
Taitaa olla koiran kakkaa. Hieno taideteos kaikenkaikkiaan.
- allahuaallahuu
Imaami_Perse kirjoitti:
Taitaa olla koiran kakkaa. Hieno taideteos kaikenkaikkiaan.
Näin on, sen voisi lahjoittaa vaikka jollekin moskeijalle, varmaan arvostaisivat sitä.
- laskijatar
Tietysti yksittäistapaus, koska YKSI iso lauma niitä on on aina yksittäistapaus.
- eräslukijavaan
Nämä Janssonin aloitukset paljastavat sen että hän on jo todella epätoivoinen pelkonsa kanssa. Mutta yksin, yksin olet pelkosi kanssa.
- koiranpersettä
Hyi kauhiaa kun oli rasvainen koraani, ihan sian ihrassa, ei siihen voi edes persettään pyyhkiä, vaikka koiran perse siihen taisi ollakkin pyyhitty.
- On-kokeiltu
Korani kelpaa vain takan sytykkeeksi. Perseenpyyhkimiseen se ei kelpaa huonon paperilaadun vuoksi.
- karkkkki
Ihan hyvä tervetulotoivotus. Kyllähän joka ikisen maltillisen ja rauhanomaisen muslimin pitää kestää tuollainen viaton paperin ja rasvan yhdistelmä. Eihän se muuten maltillinen olekaan, jos loukkaantuu tuollaisesta. Tuolla tavalla voisi testata, kuka muslimi soveltuu Suomeen ja kuka ei. Jos verenpaine nousee, niin terve menoa takaisin kivikaudelle pariksi vuosisadaksi kehittymään, ja jos ei nouse, niin huntu pois, kinkkulautanen ja olutmuki eteen juhlan kunniaksi, ja tervetuloa vapauteen ja tasa-arvoon.
- kompostiinpaskat
Koraanit ja koiranpaskat kuuluvat kompostiin. Ällähyt ja neekerit hietikolle EI Suomeen!
- space
Raamattu täytyisi myös esitellä taiteen kautta. Ilmestyskirjan kohdalta auki ja päälle margariinilla voideltu hapankorppu ja punaviiniä muutama läiskä lehdille ja viinipullo kirjan viereen. Näin kunnioitamma Raamatun sisältöä aivan konkreettisesti.
terv. Seurakunnan raittiusyhdistys
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202730Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3462366Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262162Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o312101Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581748Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121282Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181279- 551130
- 661125
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?41085