KEVÄT ALKAA AIKAISIN, PIIRULLEEN, SEKUNNILLEEN

LASKURIT PYSTYYN NYT HETI KAIKKI USKIKSET:
ÄÄRIMMÄISEN LUOTETTAVAN TUNTUISET METEOROLOGIT on tienneet taas hämmästyttäviä asioita, eli SUURI ja MAHTAVA kevät alkaa ihan just heti kohta!
Hyvä sentään kun ajaksi on määrätty kuluvan talven loppu niin Ilmattaren ei tarvitse lumia kolailla etenevien ennustusten tieltä.
Tämä on varmuudella TAAS KERRAN ilmoitusluonteisena asiana tiedotettu MTV3 taholta ja meteorologien palstoilta Ilmattaren sivuille säilötty.
MTV3 - KOTIMAA - JULKAISTU 10.02.2015 11:01 Meteorologi pitkästä ennusteesta: Kevät voi alkaa aikaisin – sää jatkuu vaihtelevana. Helmikuu on alkanut lauhana. Ahvenanmaalla lämpötila on kivunnut tänään aamupäivällä jo kahdeksaan asteeseen, lounaisrannikolla paikoin seitsemään asteeseen föhntuulen takia.
– Sään yleistyyppi näyttää olevan se, että matalapaineita kulkee Suomen yli lännestä itään. Nämä tuovat mukanaan lauhaa ilmaa: välillä etelän kautta kosteampaa ja välillä Norjan vuoriston kautta föhntuulta eli kuivempaa ilmaa. Mutta kyllä se kylmä arktinen ilmakin on pohjoisessa tyrkyllä ja jonkun matalapaineen jälkeen saattaa ajoittain kylmää ilmaa päästä etelään asti, toteaa MTV Uutisten meteorologi Pekka Pouta.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/meteorologi-pitkasta-ennusteesta-kevat-voi-alkaa-aikaisin-saa-jatkuu-vaihtelevana/4771482

1

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KTSEiKirj

      Ja samassa yhteydessä kaikkien mikrosiruteorioiden äiti Rauni-Leena Luukanen siirtyi tähtimaailmaan. Elämme jänskiä aikoja lainaten Jarmoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      171
      6175
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4693
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      53
      4452
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4279
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2692
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2205
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1662
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      133
      1564
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      49
      1494
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1328
    Aihe