KEVÄT ALKAA AIKAISIN, PIIRULLEEN, SEKUNNILLEEN

LASKURIT PYSTYYN NYT HETI KAIKKI USKIKSET:
ÄÄRIMMÄISEN LUOTETTAVAN TUNTUISET METEOROLOGIT on tienneet taas hämmästyttäviä asioita, eli SUURI ja MAHTAVA kevät alkaa ihan just heti kohta!
Hyvä sentään kun ajaksi on määrätty kuluvan talven loppu niin Ilmattaren ei tarvitse lumia kolailla etenevien ennustusten tieltä.
Tämä on varmuudella TAAS KERRAN ilmoitusluonteisena asiana tiedotettu MTV3 taholta ja meteorologien palstoilta Ilmattaren sivuille säilötty.
MTV3 - KOTIMAA - JULKAISTU 10.02.2015 11:01 Meteorologi pitkästä ennusteesta: Kevät voi alkaa aikaisin – sää jatkuu vaihtelevana. Helmikuu on alkanut lauhana. Ahvenanmaalla lämpötila on kivunnut tänään aamupäivällä jo kahdeksaan asteeseen, lounaisrannikolla paikoin seitsemään asteeseen föhntuulen takia.
– Sään yleistyyppi näyttää olevan se, että matalapaineita kulkee Suomen yli lännestä itään. Nämä tuovat mukanaan lauhaa ilmaa: välillä etelän kautta kosteampaa ja välillä Norjan vuoriston kautta föhntuulta eli kuivempaa ilmaa. Mutta kyllä se kylmä arktinen ilmakin on pohjoisessa tyrkyllä ja jonkun matalapaineen jälkeen saattaa ajoittain kylmää ilmaa päästä etelään asti, toteaa MTV Uutisten meteorologi Pekka Pouta.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/meteorologi-pitkasta-ennusteesta-kevat-voi-alkaa-aikaisin-saa-jatkuu-vaihtelevana/4771482

1

163

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KTSEiKirj

      Ja samassa yhteydessä kaikkien mikrosiruteorioiden äiti Rauni-Leena Luukanen siirtyi tähtimaailmaan. Elämme jänskiä aikoja lainaten Jarmoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      183
      1520
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      84
      1322
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1048
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      879
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      773
    6. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      9
      721
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      646
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      104
      613
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      601
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      567
    Aihe