EIKÖ TÄÄLLÄ OLE LUOTSIA?

MITÄ NÄMÄ JUUTALAISUUS PALSTALLA TEKEVÄT?

KTSEiKirj
10.2.2015 15:09
Putinilla on tyylitajua:
http://is13.snstatic.fi/img/978/1423547339474.jpg
Kalashnikov

Jordanian ilmavoimat laittoi tuulemaan
KTSEiKirj
8.2.2015 20:46
Päivässä enemmän tulosta kuin koko liittoumalta kolmessa kuukaudessa:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1423374951358.html

Ruotsin Pegida sai nenilleen!
KTSEiKirj
9.2.2015 20:46
Malmössä Pegida järjesti mielenosoituksen ja sai 20-30 henkeä mukaansa.
Vastamielenosoitus keräsi TUHANSIA kuten pitääkin!
HYVÄ!
OIKEIN!
OIKEIN!

Keskustelu24 Yhteiskunta Uskonnot ja uskomukset Juutalaisuus Onnittelemme Erkkiä!
Onnittelemme Erkkiä!
KTSEiKirj
9.2.2015 07:23
Ehdottomasti paras ministeri mitä koskaan on ollut!!

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/tuomiojasta-kaikkien-aikojen-pitkaaikaisin-ulkoministeri/4761556
HYVÄ!
7107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Uskonnot ja uskomukset, ilmeisesti uskomukset aiheen sisälle kuuluu ihan kaikki.

Äänestä
  • Höpönpöpön, sillä silloinhan juutalaisuus -nimi olisi turhaa.
    Suotta terroristien propakandakanavana olette.
    Pelkkää palestiinan politiikkaa.

    Klikkaa tänne. Vapaasti saakirjoittaa mistä vain, mutta sekös muslimille sopisi. Uskovien palstat terrorisoi islamjärjestönsä avulla.
    Keskustele vapaasti aiheesta kuin aiheesta
    http://keskustelu.suomi24.fi/t/13432433

    Äänestä

KTS on idiootti trolli. On liikaa vaadittu hänenkaltaisiltaan, että osaisivat lukea ja vielä tajuaisivat lukemansa.

Äänestä

tosiaan regoida kyseisen kirjoittajan avauksiin. Ei hänellä ole mitään käsitystä, mitä liittyy juutalaiseen uskontoon. Hänellä juutalsuutta on Putinin mm. aselahjat muslimimaan johtajalle. Välillä hän sanoo haluavansa tuoda palstalle juuri juutalaisuutta koskrvia teemoja. Tulos nähdään.

Hänen säälittävät avauksensa ovat pelkkää provoilua. Kannattaa muistaa entisen valtiojohtajamme toteamus siitä, että ei pidä provosoitua kun provosoidaan.

Äänestä
  • Terroristilla on tarkka käsitys kyllä asioista.
    Profetiat palstalla terrorisoi myöskin, mutta siellä ei päätä silitetä.
    Ymmärtäkää nyt viimein muslimien propakanda.
    Ei minkäänlaista omaatuntoa.
    Israelissa olisi rauha, mutta kyllä teidän täytyy tutustua heidän moraalittomuuteensa.

    Äänestä

Tämä palsta on taatusti yksi rikollisimmista, mitä S24:llä löytyy. Täällä rikotaan Suomen lakia, sekä S24-sääntöjä mennen, tullen. Ei niinkään, joskin myös S24-sääntöjen, kuin Suomen lain rikkomukset tekevät asiasta vakavan.

Tästä palstasta ja täällä toimivasta ammattimaisesta rikollisuudesta on tehty lukuisia viranomaisilmoituksia. Ensinnäkin juutalaista uskontoa, juutalaisia yksityishenkilöitä mm. nimitellen, kuin muitakin mielipidekirjoittajia, myös toisinajattelijoita vastaan hyökäten, mm. uhkaillen sekä henkeä, että terveyttä, kuin myös perättömillä väitteillä kunniaaloukkaavasti nimitellen. Rikosten tekijöinä ovat pääasiassa kristinuskon ja juutalaisuuden välimaastossa haahuilevat erilaiset lahkokuntalaiset, jotka opillisesti (mikäli heillä minkäänlaista oppia onkaan) eivät tarkastiottaen edusta kumpaakaan uskontoa, sekä tietenkin osin myös ateistit, sekä poliittiset natsit.

Tiettyjen lahkosuuntien edustajat todistettavasti ovat enimmin mm. uskontorauhan häirintään, sekä kunnianloukkauksiin syyllistyviä. Itse olen ollut S24:llä, myös tällä palstalla n. 3 vuotta. Tulin tänne, lukiessani helluntailaisten foorumeilla heidän pilkkakirjoituksiaan juutalaisista. Tulin katsomaan mikä täällä on hätänä. Totta tosiaan...!

Sain myös itse heidät suoraan silmilleni, parissa kuukaudessa sain myös tappouhkauksen, sekä hyökkäys persoonaani kohtaan alkoi täysillä. Tunnen varhemmasta elämästäni perinjuurin tuon harhalahkon, eivätkä he petä minua sekunttiakaan. Hellvetinuskonnon uhtrina olemiseni siis jatkuu edelleen, vaikken muutoin ole heidän kanssaan missään tekemisissä. He ovat todelliselta olemukseltaan antikristittyjä, "viimeisten aikojen suuri eksytys".

Äänestä

Älä hoe uskonrauhaa vaan USKO Rauhaan.

Se alkaa sinusta, lopeta mekastus.
Täällä ei ole mitään hätää. Juutalaiset tulevat sitten, kun opitte kunnioittamaan juutalaisuutta, Tulette niin sanotusti Herran nimeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HERÄTKÄÄJO kirjoitti:

MITÄ NÄMÄ JUUTALAISUUS PALSTALLA TEKEVÄT?

KTSEiKirj
10.2.2015 15:09
Putinilla on tyylitajua:
http://is13.snstatic.fi/img/978/1423547339474.jpg
Kalashnikov

Jordanian ilmavoimat laittoi tuulemaan
KTSEiKirj
8.2.2015 20:46
Päivässä enemmän tulosta kuin koko liittoumalta kolmessa kuukaudessa:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1423374951358.html

Ruotsin Pegida sai nenilleen!
KTSEiKirj
9.2.2015 20:46
Malmössä Pegida järjesti mielenosoituksen ja sai 20-30 henkeä mukaansa.
Vastamielenosoitus keräsi TUHANSIA kuten pitääkin!
HYVÄ!
OIKEIN!
OIKEIN!

Keskustelu24 Yhteiskunta Uskonnot ja uskomukset Juutalaisuus Onnittelemme Erkkiä!
Onnittelemme Erkkiä!
KTSEiKirj
9.2.2015 07:23
Ehdottomasti paras ministeri mitä koskaan on ollut!!

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/tuomiojasta-kaikkien-aikojen-pitkaaikaisin-ulkoministeri/4761556
HYVÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu