Ilmeisesti ei, sillä tämän foorumin 'keskustelut' paljastavat sen että palstasta on tullut lähinnä yhden henkisesti sairaan yksilön temmellyskenttä, joka toistelee viestissään jatkuvasti samoja rumatikkejään ja joksujaan.
Jos moderaattori on olemassa, niin eikö olisi jo aika panna stoppi ko. henkilön häiriköinnille?
Onko palstalla modea?
137
425
Vastaukset
- Vinkkaaja
Ei täällä kukaan halua olla ilman Joksua. Hän on karavaanareiden aatelia rumatikin kanssa,
- eipoisteta
Ei tänne jää ketään ,jos Joksu poistetaan
- outokellonaika
Palstavahtijoksuhan teki aloituksen Reinostansa outoon aikaan yleensähän Joksu höperöi Reinostansa yöaikaan.Mitenkä Rumatikin talvisäilytys pitäisi huomioida?
- Kätkänkalle
Se on on se Reino se on Reino
- Ei..ole..luotsia
Ei ole tällä palstalla luotsia.
Ei varmaan kukaan ole viitsinyt alkaa tuon yhden häiriintyneen saattohoitajaksi.
Se raukkahan tekisi itsarin, jos ei voisi höpötellä tänne.- mitäsitten
Aivan oikein. Hänellä tulisi pitkät yöt olla ilman palstavahti hommia.
Talvella kun ei tarvitse edes rumatikkiä käynnistellä - Outoa
Eikö mukamas jostakin määrätystä osoitteesta tulevia viestejä pysty estämään?
- Eisiitäole
Ei jokisesta ole miestä tekemään edes itsaria, tuollaisesta vajaamielisestä raukkareppanasta!
- KuopionRitke
Minä ainakin rakastan Reinoani ja rumatikkiä
- Ymmärrettävää
KuopionRitke kirjoitti:
Minä ainakin rakastan Reinoani ja rumatikkiä
Koska Reinolla ei ole ketään muuta jota voisi rakastaa, niin itseäänhän sen on silloin pakko rakastaa.
- HyväJoksu
Joksu onkin nyt aika vekkuli päällä . Se viina teettää Joksusta aikamiehen.
Antaako rumatikki aiheen taas juopotella? Vai ehkä Fiatti?
Rakastamme Joksu sinua, älä vaan tuhoa itseäsi viinalla.
- Puhallellaan
Kyllä minullakin Rumatikki on,pirun hyvä puhaltaja kesäkylmillä,se on Reino on on se Jokinenkin on
- Sesiitä
Jokisen taudinkuvaan liittyy vahvasti älyllisen toiminnan häiriöt.
- Joksufani
Onko siitä häiriöstä Joksu, teidän rakkauteen tullut häiriötä??
- Sitäseon
Joksu Joksufani Jokinen on vajakki.
- Rauhoitu
Älähän nyt Reino taas vauhkoonnu!
- Joksufani
Reinohöpöttäjä Joksu on nyt kovassa iskussa palstalla. Ota lisää kuppia vaan.
- Mietivähän
Usko nyt jo Reino, pian päädyt taas laitokseen rauhoituspiikille, jos et heti rauhoitu.
- Jopksufani
Mietivähän kirjoitti:
Usko nyt jo Reino, pian päädyt taas laitokseen rauhoituspiikille, jos et heti rauhoitu.
Nyt tuli hyvä juttu Reinohöpöttäjä Joksulta !!! Aivan uusi! Miten käsipelillä yö meni , Reinoasi kaivaten ??
- Joksufani
Mietivähän kirjoitti:
Usko nyt jo Reino, pian päädyt taas laitokseen rauhoituspiikille, jos et heti rauhoitu.
Väliäkö sillä olenko pakkohoidossa tai pistääkö valkotakkinen kankkuuni neuroleptejä. Jatkan rumatikki juttujani niinkauan kuin pystyn
- Joksufani
Nyt tuli taas hyvä juttu Reinohöpöttäjä Joksulta. Taas nauretaan kippurassa. Neuroleptejä !!! Haha hah haa.
Joksun sairaskertomuksesta lainattua tekstiä. - Joksufani
Neuroleptejä !!! Haha hah haa. Ei haittaa,olen tottunut
- Joksufani
Sen kyllä kaikki tietävät Reinohöpöttäjä Joksu sinusta, että olet tottunut. Ota viinaa lisää vaan. niin tulemme hyvälle päälle lukiessamme sinun värikästä sairaskertomustasi Niuvasta. Neuroleptejä Haha hah haa. Hyvä juttu se Oriveden juttukin sinulta oli. Ja Fiatin vikalistasi Hah hah haa.
Viinaa lisää , ettet vaan selviä - Joksufani
Minulla on diagnoosit 1 - ja 2-tyypin kaksi-suuntaisesta mielialahäiriöstä sekä niiden seka muotoisista jaksoista . Ilman vahvoja lääkkeitäni ja tätä palstaa ,olisin mielentuskani takia tehnyt itsemurhan,kuten monet muutkin 2-suuntaista sairastavat . 20 % meistä tappaa itsensä. Rumatikistä kirjoitteluni on pelastanut minut henkeni !!!
- Joksufani
Se me tiedämme sinusta Reinohöpöttäjä Joksu, että pöhlö sinä olet. Mutta älä vaan tapa itseäsi , me tarvitsemme sinua. Tosin kyllä viina sinut hiljalleen tapaa. Ota lisää vaan tasaisesti, ohuita siivuja paistinpannusta..
- Joksufani
Reinohöpöttäjä Joksu, Voiko rumatikin laittaa kylmällä heti kolmosella puhaltamaan, vai tarvitseeko aloittaa varovasti ykkösellä puhaltamaan, sitten seuraavana päivänä kakkoselle jne.???
- Joksufani
Haha hah haa. Hyvä juttu sinulta taas oli. Taas nauretaan kippurassa.Hah hah haa.
- Joksufani
Niin oli Reinohöpöttäjä Joksulta kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstään , Hahhah haa. Hyvä Joksu. Tosin ei niin hyvä kun Karpalonpoiminta matka Orivedelle. Olitko Joksu viimeyönä lehtiä jakamassa?
- Joksufani
Haha hah haa .kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstään Hahhah haa. lehtiä jakamassa,Hah hah haa.
- HyväJoksu
Juu hyvä Joksu . Tulemme iloiseksi sinun pirteydestäsi. Hah hah haa. Kippurassa ollaan
- Josufani
Haha hah haa . Tulemme iloiseksi,Hahhah haa. Kippurassa ollaan ,Hah hah haa.
- Jopasnyt
Jokisen Reino on vapautettu lepositeistä!
- Yöhöpinät
Missä Palstavahtijoksun yöhöpinät Reinostaan? ne oli hyviä,kesällä puhallellaan Rumatikillä.
- Aikanäyttää
Mielenterveyspalvelut murroksessa – toistuvatko 90-luvun virheet
Psykiatrisessa hoidossa on meneillään isot muutokset koko maassa. Sairaalapaikkoja vähennetään pelkästään Pirkanmaan sairaanhoitopiirin alueelta sata sairaalapaikkaa ja potilaiden hoitoa siirretään enemmän avohoitoon. Kuinka käy Reinon? - Joksufani
Reinohöpöttäjä Joksulla tuntuu olevan murheita kovasti mielenterveysongelmistaan . Kunnon vit,usta ei Joksu osaa kirjoittaa mitään, eikä tietenkään rumatikistään.
- Uhkakuva
Aikanäyttää kirjoitti:
Mielenterveyspalvelut murroksessa – toistuvatko 90-luvun virheet
Psykiatrisessa hoidossa on meneillään isot muutokset koko maassa. Sairaalapaikkoja vähennetään pelkästään Pirkanmaan sairaanhoitopiirin alueelta sata sairaalapaikkaa ja potilaiden hoitoa siirretään enemmän avohoitoon. Kuinka käy Reinon?Muutos on mahdollisuus ja uhka.
Sairaalahoito ja avohoito ovat kulkeneet jo pitkään rinnakkain ja molempia tarvitaan. Mutta onko avohoito sillä tasolla, että poistuvien sairaalapaikkojen aukot pystytään täyttämään?
Jos avopalveluita ei kehitetä ja muutosta oteta vakavasti, niin silloin se on aikamoinen uhka myös Jokiselle, että saako hoitoa. - Joksufani
Nyt tulikin taas aivan uusi juttu Reinohöpöttäjä Joksulta. Kovasti tuntuu Joksu tietävän mielenterveusongelmistaan. Onneksi Joksulla pysyy paikka Niuvassa , vaikka muualla vähennetään paikkoja. Ole Joksu vaan levollinen siellä hoidossasi. Varmasti saat paikkasi pitää.
Olisiko Joksu taas sinulla aika alkaa tutustumaan itseesi? - Häiriöt
On yleistä, että persoonallisuushäiriötä sairastavalla ilmenee samanaikaisesti myös jokin muu mielenterveyshäiriö. Persoonallisuushäiriöt ovat eri elämän alueilla ilmeneviä pitkäaikaisia ajattelu- ja käytösmalleja.
Nämä ajattelu- ja käytösmallit ovat Jokisen tapauksessa toistuvia ja joustamattomia. Persoonallisuushäiriötä sairastava henkilö ei usein kykene normaaleihin ihmissuhteisiin.
Häiriötä sairastavaa kuvaa monesti kyvyttömyys empatiaan ja kypsymättömyys. Persoonallisuushäiriöt haittaavat Jokisen toimintakykyä ja sosiaalisia suhteita, näyttäytyen erilaisina tavallisuudesta poikkeavina piirteinä Reinon persoonallisuudessa. - Joksufani
Häiriöt kirjoitti:
On yleistä, että persoonallisuushäiriötä sairastavalla ilmenee samanaikaisesti myös jokin muu mielenterveyshäiriö. Persoonallisuushäiriöt ovat eri elämän alueilla ilmeneviä pitkäaikaisia ajattelu- ja käytösmalleja.
Nämä ajattelu- ja käytösmallit ovat Jokisen tapauksessa toistuvia ja joustamattomia. Persoonallisuushäiriötä sairastava henkilö ei usein kykene normaaleihin ihmissuhteisiin.
Häiriötä sairastavaa kuvaa monesti kyvyttömyys empatiaan ja kypsymättömyys. Persoonallisuushäiriöt haittaavat Jokisen toimintakykyä ja sosiaalisia suhteita, näyttäytyen erilaisina tavallisuudesta poikkeavina piirteinä Reinon persoonallisuudessa.Kerro Joksu taas joku hyvä juttu mielenterveydestäsi, kirjoita mieluummin selvin päin.
Älä kopio toisten juttuja Reinohöpöttäjä Joksu. - Joksberg
Palstavahti Joksu on taas alkanut juopottelemaan. On taas luvassa useaman päivän kommenteja Joksun mieliala häiriöistä
- Oikeatie
Koska on vahva syy epäillä että Reino on mielisairautensa vuoksi kyvytön huolehtimaan itsestään, voi kuka tahansa ilmoittaa hänestä alueen terveyskeskukseen. Terveyskeskuksen vastaavan lääkärin velvollisuutena on perehtyä tilanteeseen, tarvittaessa laatia M1-tarkkailulähete, ja toimittaa Reino terveyskeskuksen kustannuksella sairaalaan.
- Joksufani
Taas hyvä juttu Reinohöpöttäjä Joksulta mieliala häiriöistään .klo 06.18. Joksu tietää jo lomakkeenkin mihin hänen sairaus kuvataan. Hyvä Joksu.!!! Jee edistystä sairauteesi.
Kerro vaikka joku hyvä juttu kunnon vi,tusta , jos ymmärrät siitä mitään . - rumatikillä
Kerro Joksu taas kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstäsi hyvä juttu. On kivaa luettavaa !!!
Sekosiko Pämmysi siitä, kun rumatikkisi ei talvella pelitä? - Mitäseon
Mielisairaudella Reinon tapauksessa tarkoitetaan sellaista vakavaa mielenterveyden häiriötä, johon liittyy selvä todellisuudentajun häiriintyminen ja jota voidaan pitää psykoosina. Niitä ovat mm. Reinon skitsofreeniset psykoosit, harhaluuloisuushäiriöt, psykoottisia oireita sisältävät mielialahäiriöt, vakavat sekavuustilat ja dementian vaikea-asteiset ilmenemismuodot.
- JyväJoksu
Taas Reinohöpöttäjä Joksu pukkas hyvän jutun sairaudestaan. Kyllä ollaan taas iloisia jutusta. Hah hah haa.
Saattaa olla rumatikillä syy Joksun sairauteen tai hänen Reinonsa. - Joksuvastaa
Minun VIATISTA särkeentyi nämä eikä ollut paljonajettu ,oli italialainen helle kesän kuljin ,Tässä listani:
Ei koskaan Fiatia
VIATTI Ransitinreuhu oli meillä kanssa,vikoja oli yötäpäivää
804 km paripyörän takarenkas hajosi Klo.19.07.
1150km Rumatikin 3002sytytytin ei sytytänyt.1000 e maksoi korjaus Delttalla
1743 km hävisi Potapotin tankin korkkki ja roiskutti
1780km etuvalosta palo lyhytlamppu ja parkkimis valaisin
2106 km Portapotin pumppu lakkasi toimimasta Klo.13.09. Jäätyi Portapotti
2810 km ratiosda kääntyi kanava yötäpäivää Niuvassa eri asemalle
3275 km tv-antenninputken kiinnitys petti katosta
3600 km likavemärin hana jäätyi umpeen Petosen ABCllä Öllölässä
4790 km peruutuskamera pimeni, on tärkeävärkki
5317 km tuulilasiin tuli kivi ja halkesi
5709 km akku sökähti,uusi akku kun laitoin niin ei startannut ei mitään, eivät tienneet sitä REIJON DIESELISSÄ! Tilasin toisesta liikkeestä 2 sulaketta
6900 km ulkooven toppari irtosi
7121km huohotinputki jäätyi,vaikka ajo tietokone näytti lämmintä Klo.18.06.
7222km monet laakerit meni, oli syttyä palamaan paripyörät
7500 km pakoputken kannatinkumilenkki katkesi.makasin melkein päivän alla
7775km ilmamäärämittari paloi 6kertaa, ei ole kuin ropottivahteisessa ja maksoi 1000e/kpl
8000 km ei saanut ropottivaihtetta päälle Klo.09.12. sateella.eivät osanneet, Lapinautossa laittaa uutta ilmamäärämittaria päälle. rovaniemellä
8700 km niveleitä rupesi menemään kartaanista,ostin ne Tamgearilta enkä Motonetistä kun eivät vastanneet puhelimeeni
9100 kmRumatikin puhallin ei puhaltanut lämmintä pahviputkista. uusi pahviputki oli Kuopissa Klo.16.57. Starkilla kallista
9438km takaiskunvaimentimesta vuosi yötäpäivää öljyä Tuurin pihassa
Oli vasta ajettu 200000tuhatta km kun oli tuotu tuo italialainen hellekesänkuljin saksasta vm 2.8 turpodiesel. Aina ajoin 25 000 vuodessa kun oli yhtenä autona yötä päivää. Autonkäyttö päästövero oli 485 e/kg minulla Joksulla
Eivät ottaneet rintaJoupille kun oli vielä velkaa 9 vuotta Santanderille,eikä REIJON AUTOSSA tienneet
Rumatikki sökähti - Reinohoitoon
Koska Reino ei näytä taaskaan suostuvan hakeutumaan vapaaehtoisesti hoitoon, on jonkun hyväntahtoisen kansalaisen soitettava valkotakkiset hakemaan Reino vaikka väkipakolla. Ja nopeasti!
- Lapinjäärä
Periaateita.Kumituppea en ole vetänyt suoronipäälle enkä puhallellut Rumatikillä.Late Lapista SSSS Ry!
- HyväJoksu
Reinohoitoon kirjoitti:
Koska Reino ei näytä taaskaan suostuvan hakeutumaan vapaaehtoisesti hoitoon, on jonkun hyväntahtoisen kansalaisen soitettava valkotakkiset hakemaan Reino vaikka väkipakolla. Ja nopeasti!
Taas tuli Reinohöpöttäjä Joksulta uusi hyvä juttu. Se viina kun ei sovi alkoholisti Joksulle laisinkaan.
Ei muista , että jo kymmenes kertomus sairaudestaan tänä aamuna .
Joksu on tehokas taas Lauantaihin asti. Silloin Joksu pääsee taas viikonloppulomalle - Kierrepoikki
Tahdonvastaisen hoidon problematiikassa Reinon kohdalla on kiinnitettävä eniten huomiota perusongelmaan: avohoidon kuten myös sairaalassa annettavan hoidon toimimattomuuteen ja ennaltaehkäisevän työn vähäisyyteen. Hoitojärjestelmää kehittämällä voidaan ehkäistä Reinon joutumista toistuvasti niin huonoon kuntoon, että ainoa tie saada tarvetta vastaavaa hoitoa on tuo Reinon tahdonvastaiseen hoitoon määrääminen.
- Joksufani
Kivasti kopioitu teksti taas . Itse ei pöhlökustaa osaa noin kauniisti kertoa omasta sairaudestaan ja alkoholismistaan. Wery Good Joksu !!!
Joksu on masentunut
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/p480x480/1609687_10205156177437532_7726932190843785857_n.jpg?oh=651552d50467b7abcc32b9addcfd31da&oe=5557E081&__gda__=1435523408_9442ff3d88ee9326a45f34325141d5c4 - HyväJoksu
Kopioi Joksu taas joku juttu sairaudestasi ja alkoholismistasi !!!
Odotamme juttuasi levottomana. on hervotonta luettavaa - Tapausreino
Reino on päihdetaustainen ikäihminen joka saa psykoterapeuttista hoitoa: mielenterveyshoitaja käy joskus juttelemassa ja erilaisia lääkkeitä kirjoitellaan, mm. psykoosilääkevalmisteita, joihon Reino onkin jo pahasti koukussa. Reino on käytännössä linnoittautunut kotiinsa, raha-asiat ovat solmussa ja sekavuus näyttää syvenevän koko ajan.
- HyväJoksu
Taas tuli hyvä juttu Reinohöpöttäjä Joksulta sairaudestaan
Kyllä nauretaan kippurassa Joksun hoidon tehottomuutta - Tapausreino
Reinon mielenterveysongelmat ovat olleet hyvin pitkäkestoisia, eikä niihin ole löydetty vielä tehokasta hoitokeinoa.
Kyseessähän on Reinon aivojen rakenteellinen kehityshäiriö, josta taas on seurauksena tuo Reinon erittäin rasittava tautologinen kirjoittelu. On myös täysin selvää ettei Reino pysty antamaan kirjoituksilleen järjellistä, sanoiksi jäsentyvää selkeää selitystä.
Reinon tapaus on muistutus meille siitä miten psyykkisesti sairas ihminen voi jäädä kaikkien turvaverkkojen ulkopuolelle. - HyväJoksu
Ai per,kele kun nauretaan taas kippurassa Reinohöpöttäjä Joksun uusille kirjoituksille.
Kunnon vi,tusta Joksu ei osaa kertoa mitään. Gaypoika kun on. - Tapausreino
Reinon homoseksuaalisuus on synnynnäinen neurologinen poikkeavuus, joka saa Reinon käyttäytymään epätyypillisellä, epänormaalilla tavalla. Tämä poikkeava käyttäytyminen on johtanut Reinon muusta yhteiskunnasta eristäytymiseen.
Sosiaalisten kontaktien vähäisyys on syössyt Reinoparan mielenterveysongelmien syövereihin, joka näkyy selkeästi myös Reinon kirjoituksissa.
On myös täysin mahdollista, että Reinon homoseksuaalisuus itsessään liittyy myös Reinon muihin mielenterveysongelmiin. Homoseksuaalisuus taas johtuu Reinon neurologisesti epänormaaleista aivoista ja mahdollisesti sikiövaiheen hormonihäiriöistä. Tällaiset poikkeavuudet aiheuttavat Reinolle muitakin pahoja ongelmia kuin pelkän homoseksuaalisuuden. - HyväJoksu
Onpas Reinohöpöttäjä Joksu kovasti kauppaamassa hinttihommia toisille. Tosin kyllä minuakin hävettäisi olla Gaypoika.
Kerro Joksu taas joku hyvä juttu naisista - Vastauskysymykseesi
Siksi sinua Reino sanotaan run,kariksi, koska sinä Reino olet run,kari.
- Uhkailioikeustoimilla
Onkoos sama Jokinen jonka velipoika hirtti ittensä ja henkiinjäänyt sekos päästään.
- Ilimapuhaltamisesta
Rumatikistä pitäisi keväänkynnyksellä Palstavahtijoksun Reinohöpidöiden sijaan jutella.
- Jokistatahmoo
Jokisen jutut junnaa ikuisesti samaa rataa, Jokinen ei ole kovin välkky.
- sotkekaa-palsta-suohon
Tämä Karavaanarit-palsta on ollut Suomi 24:n sääntöjen vastainen jo vuosia. Siitä huolimatta vanha meno jatkuu. Johtopäätökset?
- JoksuKuopiosta
Reinoani kaipaan aina kännissä
http://xhamster.com/movies/334318/small_dick_jerk_off.ht - HyväJoksu
Joksu älä häpeä tyhmyyttäsi ja rumatikkiä
Joksu fani
10.1.2015 09:30
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/p296x100/10540642_10204751249278652_113589010521214088_n.jpg?oh=5041c2464caf53cd8a1f9f56d29347cf&oe=552473C3&__gda__=1429104847_e1e6a043e34f2ee451b09cbcb0266e68 - Joksufani
Reinohöpöttäjä Joksu olikin tänään kovassa vauhdissa täällä. Ei ollut Joksulla työpäivä. Nyt Joksu on uuvahtanut. Illalla taas alkaa Reinohöpötys .
- Eisekykene
Ei Jokisen Reinosta ole töihin, siksi se joutaa täällä sekoilemaan.
- Häirikönkuvaus
Kielteiset kokemukset ja toistuvat epäonnistumiset kaikilla elämänaloilla ovat horjuttaneet Reinon alunperinkin heikkoa itsetuntoa, ja johtaneet Reinon harjoittamaan täällä vuosikausia kestänyttä palstahäiriköintiään.
Myös Reinon kehitysvammaisuuteen liittyvä puutteellinen sosiaalinen älykkyys ja kommunikaatiotaitojen puute heikentävät ratkaisevasti Reinon kykyä ymmärtää kuinka sosiaalisessa mediassa kuuluisi käyttäytyä.- ReinohöpöttäjäJoksu
On kaksi R kirjainta josta en luovu. Reino ja Rumatikki
- 0-tutkimus
Me emme tiedä mitä tapahtuu todella, jos emansipatorisen oikeussubjektin periaatteellinen määrittely panostaa interaktiivisuuteen ajattelematta Reinoon ja Rumatikkiin kohdistuvia ongelmia.
- ReinohöpöttäjäJoksu
Mitä häpeämistä siinä on jos kädelläni hoidan Reino kaipuutani
- Kai-puu
Täytyy siitä huolimatta että maailmalla on viime aikoina tapahtunut paljon, todeta, että kaipuu aiheuttaa huolestumista suunniteltaessa vastuunalaisia kontradiktioita. Lienee sanomattakin selvää, että kaipuu myös ratkaisee ongelmia tutkittaessa ilmiöiden liiallista nonfiguratiivisuutta.
- Joksufani
Kun noin hienoja sanoja Joksu osaa, ei luulisi ,näin sivistynyt mies joutuu yöllä lehtijakamaan.
Olisi varmaan parempiakin hommia hänelle tarjolla, esim. kansanedustajaksi
- Tilannekatsaus
Eräitä harvoja yksityiskohtia lukuunottamatta Jokisen emotionaalinen perikato nostattaa epäilemättä ideatasolla reaktiota Reinon tämänhetkisen vaikean henkisen tilanteen suhteen.
- ReinohöpöttäjäJoksu
Ei kädelläni Reinoni kaipuussa mitään irvisteltävää ole.
- Huippua
ReinohöpöttäjäJoksu kirjoitti:
Ei kädelläni Reinoni kaipuussa mitään irvisteltävää ole.
Yksilötasolla näyttäisi olevan kiistatonta, että aina kädellänsä touhutessaan Reino kuvailee oman ongelmanratkaisukykynsä huipentumaa.
- Palstavahtijoksu
Se on on se Reino ja Rumatikillä.Reino on se
- ReinohöpöttäjäJoksu
Ei kädelläni Reinoni kaipuussa mitään irvisteltävää ole
- Suunta
Ei sovi unohtaa, että Tumaticillä näyttää olevan laajentuvia markkinoita ja uusia induktiivisia tuotantomenetelmiä.
- Älytystä
Eikö olisi jo aika panna stoppi myös ko. henkilön (R.J) vedättämiselle?
- Kysynvaan
Mitä hauskaa tälle palstalle jäisi jos Jokista ei narrattaisi jatkamaan höpinöitään?
- Tsehseh
Jokisen Reinoa on hyvin helppo ja kiva höynäyttää, Reino kun tarttuu aina sille heitettyyn syöttiin!
- Eiseälyy
Reino nyt vaan on sellainen daiju reppana, ei se tajua milloin sitä älytetään.
- ReinohöpöttäjäJoksu
Ei kädelläni Reinoni kaipuussa mitään irvisteltävää ole.
Olen taas aika täpinöissäni - Ei-oikeuta
Olipa Jokinen miten jälkeenjäänyt tahansa, niin sen tiimoilta häntä ei pitäisi kenenkään kiusata!
- Eitietysti
Ei älyllinen kehitysvammaisuus ole pilkan asia, ei edes Jokisen kohdalla.
- Joksunfanclub
Ei Reinohöpöttäjä Joksua turhaan Niuvassa pidetä.
- Hupaisaa
Tämä palsta on hauskaa seurattavaa. Kun antaa jonkun aiheen, muumilaakson kaveri saa hauskuutta loppupäiväksi vastailemalla itselleen. Toivottavasti joku antaa "Joksufani" tyypille lapun jossa molemmilla puolilla lukee: " Lue toinen puoli ".
Eipä ehtisi muumipappa muuta kuin lappua kääntelemään.
Taitanevat sammuttaa nettiyhteydet yöksi kun on sillon rauhallista.- HyväJoksu
Aina paranee Reinohöpöttäjä Joksun jutut . Muumipappa . Joksulla välähtää täpinöissään
- KylläJoksuosaa
Joksu valittelj Reinollensa rintoesa pienuutta ja Reino käski hierasta paskapaperilla. Minkä tähen, kysy Joksu. En tiijä, mutta persiisees on aenakii tehonna hyvästi!
- rumatikillä
Tänään tarvitsee nuohota rumatikin pahviputket puhtaaksi hiirenpaskoista. Talvella en rumatikkiä tarvitse.Olen kuuluisin palstavahti Joksu. Ei edes Time lehdessä ole näin hyvää päivystystä ,kun minä täällä saitilla.
- palstavahtiJoksu
Odottakaa vielä vähänaikaa,Reinoni liitteellä alkaa tulla minulta lisää jutta pian ,hukkaanvähä.T.Joksu.
- PalstavahtiJoksu
Olen karavaanareiden ainoa toimiva uutisankkuri Joksu !!
- onseJoksu
Katson Niuvan hurmuri onkin aamusta terhakas . Tosin PalstavahtiJoksun kuuluukin olla terhakas . Onko teillä Niuvassa tänään terapiatuntia?On tietysti nyt hyvä olla, kun on paskavaippa vaihdettu ja vellit syötetty.
Jokos rumatikin putket on nuohottu?- HyväJoksu
Just niin Joksu
- Joksfani
Joksu on uuvahtanut !
http://cartman.naurunappula.com/screen/1c/3c/1c3c26eabc7276c0/0/1203402.jpg - Hyvävainu
Joksu haistelee onko pirtissä hometta.
- Joksufani
PalstavahtiJoksu taitaa olla heittänyt pyyhkeen kehään,pohtinee kotona viikonvaihteen Rumatikkiä ?
- Hoppivaari
Mitä vikaa Rumatikissä?mukava kesäpuhallin,itikatkin menee paineella ulos.
- Havainto
Reino näkyy taas olleen koko viikonlopun ajan oikein aktiivinen!
- HyväJoksu
Reinohöpöttäja Joksu viikonloppuloma on nyt sitten ohitse.
- JQKSU
Rumatikistä pitäisi saada enemmän jutunjuurta,puhallellaan.
- Lipsumista
Reinon ote alkaa lipsua.
Koko eilisen päivän aikana Jokinen ei ollut saanut aikaiseksi kuin vaivaiset puolentusinaa viestiä!- ReinohöpöttäjäJoksu
Makasin täällä Niuvassa sammuneena eilen kokopäivän. Ei tullut asiaa Ropottivaihteistani
- ReinohöpöttäjäJoksu
Heräsin vasta palstalle klo 02.01
- JQKSU
Reino ja Rumatikki mielessäni,Reinostani vaan pistän juttua palstalle.T.Palstavahtijoksu.
- Huolestuttavaa
Reinohöpöttäjäjoksujokisella on nyt jokin asia elämässään pahasti vialla.
Edes kymmentä spämmiähän Reino ei ollut onnistunut lähettämään koko eilisen päivän aikana!
Mikä mättää Reino, uhkaako viimeinenkin verenkierto päässäsi jo totaalisesti hyytyä?- Joksufani
Olemme olleet jo kauan sitä mieltä , että sinulla Reinöpöttäjä Joksu on piuhat sökähtänyt pämmyssäsi. klo 03.31.
- Lopunedellä
Ei ole reinojoksufanijokinen enää entisellään, vain muutamaan keskusteluun oli reinoreppana saanut enää eilenkään laitettua yhtä useampaa sekoviestiä. Reinohan on taantunut jo lähes vihannekseksi!
- ReinohöpöttäjäJoksu
Tuli vaan mieleen klo 03.00 , ettei vielä asiaa rumatikistä, Ainoastaan Reinoani yöllä ikävöin .täällä Niuvan pöpilässä
- Kirjoitukset
Viikonloppua kohti reinoJQKSUjokinen näyttää taas parantavan kirjallista suoritustaan kuin sika juoksuaan. Se ei kuitenkaan näy reinojoksujokisen viestien tasossa, vaan ainoastaan määrässä!
- ReinohöpöttäjäJoksu
Ölen taas kännitellyt yötä päivää, en tiedä paljonko kellokaan on ,kun kirjoittelen teille rumatikistäni.klo 03.00 . Onneksi pääsen taas viikonloppu lomalle täältä Niuvasta
- Joksukysyy
Minulla tulee aina ikävä Reinoani öisin klo 03.00 samalla kun tutustun itseeni kovassa kännissä. Mistä se voisi johtua ??
- Tapausreino
Voit jo taas siirtyä tuonne omalle palstallesi, mömmöreino:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/13169754- Joksufani
Onko siellä Reinohöpöttäjä Joksu sinulle oma palsta. Puhutaanko siellä sinun rumatikistä ja Fiatista enemmän.
Vai sinun alkoholismistasi.
Toi on hyvä mömmöreino
- Lääkeriippuvuus
Jokisen sekavuustilat johtuvat mitä ilmeisimmin lääkkeistä.
Hyvänmakuisten lääkkeiden väärinkäyttö on aiemmin ollut lähinnä lasten ongelma. Lapset ovat erehtyneet ottamaan lääkettä luultuaan sitä karkiksi.
Uudeksi ongelmaryhmäksi ovat nousseet vanhukset, jotka eivät tabletin hyvän maun vuoksi välttämättä muista tai miellä ottaneensa lääkevalmistetta. Riskiryhmään kuuluvat vanhukset jotka asuvat vielä kotonaan, ja jossa kukaan ei valvo heidän lääkkeiden ja alkoholin käyttöään.
Niinpä Jokinenkin saattaa ottaa vahingossa tai tarkoituksella ylimääräisiä lääkkeitä.- ReinohöpöttäjäJoksu
Minä se vaan juon viinaa yötä päivää. Rumatikkiäni ja itseäni hyväilen yöllä klo 03.00
- Tänäänkin
ReinohöpöttäjäJoksu kirjoitti:
Minä se vaan juon viinaa yötä päivää. Rumatikkiäni ja itseäni hyväilen yöllä klo 03.00
Kuten tuostakin viestistä voi päätellä, niin Jokinen on ollut taas tänään totaalisen sekaisin!
- JQKSU
Rumatikki Pottu ja Aromipesän, niillä alkuun
- Kuopionritke
Lisään vielä, Tarkoitin suvella
- Hienoa
Pipipääjokinenkin on jo herännyt sekoilemaan!
- Menejo
Mene pipireinojokinen hoitamaa taas käsipelillä kaipuitasi, äläkä täällä sekoile!
- Joksufani
Taas tuli hyvä kommentti Reinohöpöttäjä Koksulta , pipireinojokinen .
Tulee hienoja juttuja , kun runk,kari ei saa yöllä nukuttu .
- Joksufani
1.3.2015 08:15
Niin näyttää olevan Reinohöpöttäjä Joksun tilanne olevan klo 02.00 . Ei juttua naisista ja eikä rumatikistä.
Käsipelillä Joksu hoitaa Reino kaipuutaan - Kymysys
Miten on pipireinojokinen, onko elämäsi hupaisaa pipipäänä?
- Joksufani
Ai perhana taas huippu kommentti Reinohöpöttäjä Joksulta, suoraan Niuvan kuumaltalinja yötä päivää. !!!!! Jee Joksu.
- Kymysys
Kiitos vastauksestasi, reino.
Se vahvistikin epilyksen siitä että käytöksesi johtuu henkisestä jälkeenjääneisyydestäsi. - Joksufani
Aina paranee Reinohöpöttäjä Joksun jutut. Et turhaan valvo täällä yötä päivää palstaa .
On niin mielenkiintoisia tarinoita rumatikistä ja naisista sinulla.
Ei ole ihme , vaikka sinun on ylennetty osastonvanhimmaksi Niuvan pöpilässä. - Turhaan
Ei sinun tarvitse enää todistella, kyllä se on jo selvää ettet sinä pipijokinen ole täysijärkinen!
- Joksufani
Turhaan kirjoitti:
Ei sinun tarvitse enää todistella, kyllä se on jo selvää ettet sinä pipijokinen ole täysijärkinen!
Joksu on aika höpöttäjä yötä päivää
- tttss
Ei ole modeja suolipalstoilla. Silläpä nämä vajakit saavat oksentaa täällä 24/7.
- Tervetuloa
Hienoa että liityit ryhmään, alkoikin jo kyllästyttää oksentelu pelkästään tuon pipireinojoksujokisen kanssa.
- Huolimattomuutta
Jo useita vuosia sitten tapahtuneen Jokisen Reinon järjenvalon sammumisen aikoihin olisi jonkun samalla kannattanut sammuttaa myös Reinon käyttämä tietokone!
- ReinohöpöttäjäJoksu
Kovasti taas kaipaan Reinoa klo 01.30 - Käteni auttaa kaipuuseen
- Joksufani
Taitaa järki pitää Joksua hereillä yötä päivää klo 01.40 . kun me järjettömät nukumme joka yö.
Väsyneenä kun lepo on parhainta
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840