Putin raivoissaan!
sotasyttyy
10165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
"Brittilehti Telegraphin mukaan Putin otettiin Kairossa vastaan myös 21 tykin kunnianlaukauksella."
Harmi, että eivät ampuneet kohti.
Soittohan kuvaa hyvin nyky venäjää..
Pitävät Putinia pellenä, olivat tilanneet paikalle retuperän vpk soittamaan venäjän kansallislaulun.
Tuohan oli täydellinen kansallislaulun SOVITUS!
Mausteita oli jokaisesta noin sadan (100) orjakansan kansallisesta musiikista ympättynä VL.Putinin suosimaan Neuvosto-aikaiseen iskelmään.
Js. Stalin tykkäsi soitella samaa musiikkia ja vaati siitä tehtäväksi ns. yleisliittolaisen kansallislaulun!
Suomennetut sanat alkavat: "Oi SUURI ja Mahtava Neuvostoliitto, olet pienien kansojen hautausmaa...."
Putinin kuvia osasivat sentään levittää kaduille!
http://english.pravda.ru/photo/album/7807/4/
Putin keljuili antamalla lahjaksi AK-47 rynnäkkökiväärin ja egyptiläiset keljuilivat soittamalla tahallaan väärin.
Putin on tottunut keljuilija: Halosta odotutti tunnin Pietarissa, ei laskeutumislupaa ennen Putinin konetta; koirapelkoisesta Merkeliä peloteltiin Putinin koiralla ja lopuksi Putin lahjoitti pehmokoiran jne.
Tänään Minskiin Putin saapui odotuttaen muita.
Egyptiläiset antoivat takaisin soittamalla pieleen. Sitä saa mitä tilaa.
Putinin korvista nousee savua.
Ei ainakaan rohkeutta Egyptistä puutu.
Kaikenmaailman liitoksia syntyy ihan kuin ennen Maailmansotia.. Aika huolestuttavaa. Varsinkin kun nykyään on ydinaseet.
MInkälainen määrä paskasakkia, eikä kukaan tee oikeasti mitään hyödyllistä, voivittu mitä loisia.
Putin raukka kohtaa työpaikkasyrjintää maailmalla valtioiden johtajien taholta.
Taas esimerkki siitä kuinka köyhää kehitysmaan johtajaa hyljeksitään jopa valtiollisella tasolla.