Hallitus junaili 100 000 000 euroa Talvivaaralle

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä tili tehtynä :)

Äänestä

Suohon rahaa pistetään kyllä.Entäs kansa?.Eikö meillä ole köyhiä, sairaita ja asunnottomia. Heidän avustus on taatusti tärkempi kuin tehdas.

Äänestä

Seuraava hallitus päättää uudesta "Talvivaara verosta" Yle veron tapaan. Näin me kaikki veroa maksavat joudumme tukemaan Talvivaaraa.
Vapautuksen tästä verosta saa vain se pieni yhteiskunnan eliittiryhmä joka on oppinut käyttämään veroparatiiseja.
PS. älkää unohtako myöskään sitä uutta "Kreikan tukiveroa" Yle veron tapaan.
Suomalaisten verovelvollisten on opittava rakstamaan uusia lisäveroja.

Äänestä

Jouluussa 2015 moni taitaa saada yllätyksen eli lisäverolappu maksamattomista "Kreikka ja Talvivaara" veroista.

Äänestä

Eikö kukaan muista kuvaputkitehtaan kohtaloa verorahan "pumppaamisessa"
Kyllä suohon uppoaa satoja miljoonia.
Päättäjät vastuuseen ja omaisuuksien hukkaamiskieltoon.

Äänestä

Ja happoa on satava lastenlastemme ylle.... Näinhän se €/ääni -demokratia toimii...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rahaholistit kirjoitti:

Hallitus junaili 100 000 000 euroa Talvivaaralle veronmaksajilta!

http://www.mitavittua.fi/2015/02/12/hallitus-junaili-100-000-000-euroa-talvivaaralle-veronmaksajilta/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu