Kirkkonummen suunnalla valesähkötaulun tarkastaja

varokaa

Varokaa Kirkkonummen suunnalla liikkuvia "sähkölaitoksen" sähkötaulun sulakkeentarkastajia. Ollut liikkeellä viime päivinä ainakin Sepänkylän suunnalla. Nuori mies, puhuu aavistuksen murtaen suomea. Tarkistettu Fortumilta, ei heidän porukkaansa, tiedotettu myös poliisille. Jos näkyy niin yrittäkää katsoa millaisella autolla liikkeellä ja yhteys 112:een. PITÄÄ JAKAA.

1

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muuallakin

      "Perniössä kiertää huijari Salon Veden nimissä

      Salon Seudun Sanomat 13.2.2015 11:37:16

      Perniössä on kiertänyt nuorehko poninhäntäpäinen mies, joka pyrkii sisään koteihin. Mies on kertonut olevansa Salon Vedestä ja tekevänsä vesijohtotarkistuksia.

      Salon Veden toimitusjohtaja Kalle Virtanen sanoo, että heidän väkeään ei liiku tällaisilla asioilla.

      – Kyseessä on huijaus. Missään nimessä ei pidä päästää tällaista henkilöä sisään, toteaa Virtanen.

      Hän arvelee, että mies yrittää päästä sisään koteihin nähdäkseen onko talossa varastettavaa. Mies on käynyt esimerkiksi vanhusten luona."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4756
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      57
      2605
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1044
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1025
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      994
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      119
      945
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      924
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      845
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      820
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      52
      800
    Aihe