Vain ryssävihaa tihkuvat ja Venäjään vihamielisesti suhtautuvat julkaistaan. Muut hyllytetään.
Iltasanomat sensuroi lukijoiden kommentteja
Haista-IS-Paska
1090
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tämähän on nyt sitä paljon kuulutettua "sananvapautta" !. Meillä on enää siis yksi totuus joka on hyväksyttyä ja muut leimataan "trollaukseksi"
Nytkö vasta olet tuon huomannut?
Pitää paikkansa. Hesarissa on sama juttu.
Kirjoitin testimielessä kolme viestiä, yhden ryssävihaa ja lähes samanlaisen USA-vihaa ja Nato-vihaa. Vain ryssäviha julkaistiin.
Laitetaanko Pietarin trollit pihalle, YT-neuvottelut edessä ?
Ihan hyvä, että trollit lomautetaan!
Euroopan Unionista ei saa puhua pahaa millään isommalla suomalaisella keskustelualueella. Sellaiset viestit deletoidaan nopeasti. Tai viimeistään seuraavan yön aikana, kuten täältä Suomi-24 saitilta.
Pitäs nyt kansalaiste, jumalattomien pässinpäiden ymmärtää, että "Euroopan Unioni - Työtä sinun hyväksesi".
Toi saakelin kusipäinen Euroopan Unioni tuhoaa tieltänsä kaiken, valtiot nurin. Sitten se ottaa vallan pienen pankkiiripiirin hyppysiin.
Mahtava juttu! Että muutkin ovat huomanneet! Kaverin kanssa olemme viime kesästä lähtien keskustelleet näistä ilmiöistä ja mm. aloittajan mainitseman olen huomannut jo useaan kertaan, vaikka luen ehkä 2-3 kertaa viikossa netistä IS:ää.
Kuvio menee useimmiten näin:
Alussa 10 "kipinkapin natoon!" -viestiä
Sitten yksi viesti missä joku on lainannut (huom! lainannut) jotain viestiä, missä joku latelee esim. oikeaita faktoja, esim. vertaillen Natoa ja Venäjää (tukikohtien määrät tms) tai kertailee tapahtumien alkuperäisiä taustoja, asettaa asioita perspektiiviin, tai mainitsee miten Venäjästä maalataan pirua ja länsi pyhitetään Iltasanomissa jutuilla, jotka on selvästi suunniteltuja tiettyyn tarkoitukseen ja menee läpi jos ÄO on alle 90 ja maantietämys ja historiantietämys nolla, mutta sitten kun selaa taaksepäin, niin eihän siellä sitä lainattua viestiä olekaan missään!
Pietarin tehtaalta on laitettu tiedote, trollaajat lomautetaan ja irtisanotaan tuotannollisista ja taloudellisista syistä.
Joo, ruplan kurssi on heikentynyt! :D
Totta,ilta-sanomien palstat ovat täynnä muutaman saman ammatti-inatotrollin tekstiä.Yksioikoisuudessaan aivan rautaista huumoria tosin.
samoin yle kokoomus johdossa on käynyt ja paraikaa käy puhdistusta jonka tuloksena esin uutiset,teksti tv ovat lähes identtiset ilta-sanomien kanssa,tulevat näet samasta ajatushautomosta.Suomalaisia tolloja vedätetään ja suurin osa ei edes tajua sitä ryssävihassaan.