Turkissa jyllittää vielä äärivanhoilliset voimat ja osa siitä on jo tässä ajassa. Se on silti merkillistä tuo miehen oikeus tappaa - tai ainakin hänen omasta mielestään oikeus tappaa naisia kuin kärpäsiä.
Veikkaan, että Turkki ei enää niin yksimielisesti hae EU -jäsenyyttä. Ne on nähny mihin ongelmiin eu voi viedä maan veloilla ja säännöksillä. Turkki tulee vielä voimaan loistavasti ilman eu:a. Ja kulttuurinsa puolesta - ehkä parempi että pysyy poissa.
0Äänestä
käpykkä
Ääriuskonnot on sitä mieltä että nainen ja mies ei voi olla tasaarvoisia. Helluntailaiset on pahimpia. Tosin Raamatussa sanotaan että mies on perheen pää. On kai turha haukkua muita kulttuureja kun tarkemmin asiaa ajattelee.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suomessa vaan ollaan hiljaa kun musulmaani käristi nuoren tytön elävältä, ei uskalleta
Täkäläiset lampaat eivät uskalla protestoida lainkaan meihin kohdistuvaa kansanmurhaa
"Naurettava ajatus että mies ja nainen voisivat olla tasa-arvosiia".
Nyt ymmärään miksi musilimit ovat niin suosittuja suomaalaisten naisten keskuudessa...
Mitä tuosta pöyristymään kun on maantapa turkissa.Täys pee koko valtio. Turkki vielä pitäs EU hun hyväksyä.
Turkki on osa NATO:n synteettisen terrorin alueita, kuten pitkähkössä, dokumentoidussa raportissa kerrotaan:
http://www.youtube.com/watch?v=3q0qau8f0w8
Turkissa jyllittää vielä äärivanhoilliset voimat ja osa siitä on jo tässä ajassa.
Se on silti merkillistä tuo miehen oikeus tappaa - tai ainakin hänen omasta mielestään oikeus tappaa naisia kuin kärpäsiä.
Veikkaan, että Turkki ei enää niin yksimielisesti hae EU -jäsenyyttä. Ne on nähny mihin ongelmiin eu voi viedä maan veloilla ja säännöksillä.
Turkki tulee vielä voimaan loistavasti ilman eu:a. Ja kulttuurinsa puolesta - ehkä parempi että pysyy poissa.
Ääriuskonnot on sitä mieltä että nainen ja mies ei voi olla tasaarvoisia. Helluntailaiset on pahimpia. Tosin Raamatussa sanotaan että mies on perheen pää. On kai turha haukkua muita kulttuureja kun tarkemmin asiaa ajattelee.