Mikä puolue: turhistarhaus ei, viinit kauppaan joo

Koska laiskottaa enkä jaksa lukea kaikkien puolueiden puolueohjelmia, niin kysäisen täällä: onko puoluetta, joka kannattaa alkoholilakien höllentämistä (viinit kauppoihin, veroja alas jne.) ja turkistarhauksen kieltämistä siirtymäajalla? Jos, niin tämä puolue saa ääneni ensi eduskuntavaaleissa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä taida olla, googlailin nyt itse ja Vihreät ja Vasemmistoliitto lienee ainoat järkevät turhistarhaus-asiassa, mutta kummallakaan ei ole mitään intohimoja tehdä Suomesta viinimaata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jästipää666 kirjoitti:

Koska laiskottaa enkä jaksa lukea kaikkien puolueiden puolueohjelmia, niin kysäisen täällä: onko puoluetta, joka kannattaa alkoholilakien höllentämistä (viinit kauppoihin, veroja alas jne.) ja turkistarhauksen kieltämistä siirtymäajalla? Jos, niin tämä puolue saa ääneni ensi eduskuntavaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu