Joku voisi keksiä välillä omia aloituksia...

AfTötterö

... eikä vain viitata lehtiartikkeleihin.

Tässä vaikkapa yksi malliksi: Miten aloitat keskustelun luontevasti kiinnostuksenkohteesi kanssa?

10

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En mitenkään.

      Seuraava aihe.

      • AfTötterö

        Thaks for sharing! :)


    • Mitä.suotta

      No eiköhän tämä ole jo nähty ettei täällä tarvitse mitään omaa keksiä. Hoetaan vaan näitä samoja virsiä vuodesta toiseen. Naiset täällä ennen teki hyviä aloituksia. Helka, Pimppis, Ruiskukkakin välillä, mutta eipä oikein niitäkään enää taida huvittaa.

    • bmbnnbnbmn

      En aloita, koska en ole ytm. Ei nainen halua ätmin seuraa.

    • lyhytATMeikelpaa

      mä taas olen alle 180 niin en voi kirjoittaa mitään fiksua

    • Pitäisiköhän tähän jotain järkevämpääkin yrittää vastata.

      Helpointa itselleni tietysti on, jos kykenen keksimään jonkun tekosyyn jonka varjolla voin sitä kiinnostavaa miestä puhutella (tai siis itseasiassa välttämätöntähän se on, ei minusta ole pyytämään ketään noin vain treffeille).

      Muutamaan mieheen olen tuota kokeillut, mutta eipä ole tuottanut tulosta, eli joko mies ei ole osoittanut minkäänlaista vastakaikua, tai sitten on jotenkin tuntunut jäätyvän niin pahasti että on pakko ollut lopettaa se grillaaminen.

      • Keilahallilla helppo alkaa juttelemaan miesten kuin naisten kanssa ja myöhemmin jatkaa. Helppo alkaa juttelemaan yhteisestä mielenkiinnon kohteesta.

        Kaupoissa voi aina myyjältä ensiksi kysyä jotain ja tullaan sitten moikkaus-tutuiksi ja siitä voi sitten helposti myöhemmin jatkaa juttua.

        Tänään tutussa kaupassa kysyin jotain hukassa olevaa tavaraa eräältä myyjältä ja pyysi toista myyjää mun luo, niin sehän oli myyjä, jonka kanssa on ollut silmäpeliä ja tarkkailua puolin ja toisin. Tuntui vähän jäätyvän, kun mut näki ja löysi heti tuotteen hyllystä ja katosi heti paikalta ja mä sanoin vain, että sepäs löytyi heti. Kiitin ja kiitti takaisin. Aä


      • AfTötterström

        "tai sitten on jotenkin tuntunut jäätyvän niin pahasti että on pakko ollut lopettaa se grillaaminen."

        Ei muuta kuin griliä isommalle, joskus nappaa vielä.


    • Onko ollut hauska ilta? Mitä pidät tästä biisistä? Millaista musiikkia yleensä kuuntelet? Tanssitaanko? Käyn tiskillä. Haluaisitko jotain? Siiten voidaankin paneutua naisten suurimpaan kiinnostuksen kohteeseen, eli naiseen itseensä. Harrastukset, duuni/opiskelu, elämäntilanne jne...

      Huomaattekos, ei puhetta existä, kämpästäni, autostani, duunistani, lihaksistani tai juuri muustakaan mieheen liittyvästä. Ja sitten vielä väitetään, että alkuunkaan ei pääse, ellei ole rahaa.

    • IkisM

      Olen usein pyytänyt palstan naisia tekemään parempia avauksia meidän palstamiesten surkeiden sijaan mutta ei ne hyvinkään usein tee, siksi saatte jatkossakin tyytyä surkeisiin provoaloituksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2897
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      357
      2653
    3. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      56
      2525
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2293
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      25
      1753
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1659
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1546
    8. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      1490
    9. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1469
    10. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1425
    Aihe