Naisten harjoittama henkinen julmuus..

..ilmenee hyvin tästä:

http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/naiset-nauroivat-uimahallissa-ylipainoiselle-liikkujalle-olet-mun-sankari/1990049?pwbi=b752ed0eb648a9d28795f51c7520acba

Yksikään mies, ytmi taikka ätmi tällä palstalla ikinä ei ole syyllistynyt samanlaiseen henkilökohtaiseen julmuuteen kuin mitä nuo keski-iän ylittäneet kurpat, omasta mielestään varmaan ihan normitilanteessa, ovat osoittaneet.

Ketkä niitä todellisia naisvihaajia oiekin olivatkaan?
18304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Lihavat ihmiset ovat nykyajan hylkiöitä, joita saa kyykyttää niin paljon kuin mieli tekee. Selityksenä käytetään, että lihavuus on oma valinta ja lihavat tulevat yhteiskunnalle kalliiksi jne. Julmuutta ja huonoa käytöstä ei kuitenkaan voi puolustella millään.
Palstamiehet käyttävät usein nimenomaan läskiä aseenaan yrittäessään lytätä suomalaisia naisia, joten turhaan aloittaja hehkuttaa miesten erinomaisuutta tässä asiassa.

Äänestä

Minulle, todella lihavalle ja rumalle naiselle, ei ole koko elämäni aikana yksikään nainen nauranut, osoitellut, huudellut eikä mitään muutakaan vastaavaa. Sen sijaan olen jo seonnut laskuissa siitä kuinka monta nuorta ja vanhempaa miestä on niin tehnyt. Ja aivan oudoissa tilanteissa - viimeksi kävelin keskellä päivää kaikessa rauhassa kadulla, en varmasti törmännyt kehenkään enkä töninyt ketään enkä ollut häiriöksi - ja minua vastaan kävellyt noin kolmikymppinen mies katsoi asiakseen huikata minulle ohi mennessään "vitun läski". No ehkä hänelle tuli siitä parempi päivä.

Hattua nostan minä tuolle kirjoituksen naiselle että uskaltaa mennä yleiseen uimahalliin, itse en ole uskaltanut yli 20 vuoteen. Luojan kiitos asun talossa jossa on taloyhtiön sauna ja uima-allas; tykkään nimittäin uimisesta kovasti.

Äänestä
  • No kannattaa miettiä, että ehkä nämäkään miehet eivät pistäisi pahaa kiertämään, jos joku ämmä ei olisi sitä heille etukäteen tehnyt.

    Joten syytä naisia.

    Se että yksi nainen nyt korjaa sitä, mitä naisjoukko tuhoaa ei muuta mitään, vaan todistaa että vain poikkeukset ovat hyviä naisissa.

    Äänestä

  • Jokainen on vastuussa omasta käytöksestään.

    Äänestä

Miehiltä kuulee kaikki hirveydet, ei tarvitse kuin kadulla kävellä niin on jo sinnekin liian ruma. Säkki kai pitäisi vetää päähän. Ikinä en ole kuullut naisten huorittelevan miestä, kun taas miehiltä kenen vain naisen nimittely ko. ammatin edustajaksi käy ihan rutiinilla.

Äänestä

Naiset ovat kyllä oikeita sikoja.

Jo aikoinaan keskitysleirivartijat, miesten syrjinnät, lastensa tappamiset (pahoinpitely tai abortti), tätä ennen tapahtunut tapaus jossa kahvilassa kurpat saivat porttikiellon vammaiselle naureskelusta.

Oikeasti mitä virkaa tuollaieella saastalla oikein on? Jos nainen ei ole aloittamassa paskaa miehelle, pahoinpitelemässä lastaan, tai hypergamisesti riistämässä miestä, niin se on sitten kiusaamassa vähemiosaisia tai jakamassa pillua jännämiehille.

Katsotaan miten moni nainen irtisanoutuu tästä tapauksesta, tuskin kukaan, sillä nuo olivat melko varmasti palstakurpat jotka olivat asialla.

Äänestä
  • Jos nainen saisi valita keskitysleirivartijan ja kiltin vangin väliltä ottaisi hän empimättä sen vartijan. Siinä on mies joka tietää mitä haluaa, määrätietoinen johtajatyyppi, nousujohteinen ura jne. kun se kiltti vanki luokiteltaisiin ätmiksi heti kättelyssä.

    Äänestä

  • IkisM kirjoitti:

    Jos nainen saisi valita keskitysleirivartijan ja kiltin vangin väliltä ottaisi hän empimättä sen vartijan. Siinä on mies joka tietää mitä haluaa, määrätietoinen johtajatyyppi, nousujohteinen ura jne. kun se kiltti vanki luokiteltaisiin ätmiksi heti kättelyssä.

    Niinpä, ja kaikkein hirveimpiä olivat juuri ne naispuoliset vartijat niillä leireillä.

    Jotain naisesta kertoo se, miten se voi vetää miehille vertoja vain huonoissa asioissa.

    Äänestä

  • Ei kai nuo meitä palstakurppia olleet koska kaikki palstakurpathan ovat lihavia (teidän mielestänne) eikä lihava naura toiselle lihavalle, eikös juu?

    Äänestä

  • IkisM kirjoitti:

    Jos nainen saisi valita keskitysleirivartijan ja kiltin vangin väliltä ottaisi hän empimättä sen vartijan. Siinä on mies joka tietää mitä haluaa, määrätietoinen johtajatyyppi, nousujohteinen ura jne. kun se kiltti vanki luokiteltaisiin ätmiksi heti kättelyssä.

    Kannattaa lueskella näitä viime vuosien keskusteluja jos ihmetyttää miksi KILTIKSI itseään kutsuvalla miehellä on huono maine. Aika moni nainen vuosien varrella on nimenomaan näiden keskustelujen perusteella päättänyt pysyä kaukana kiltistä miehistä.

    Äänestä

"Yksikään mies, ytmi taikka ätmi tällä palstalla ikinä ei ole syyllistynyt samanlaiseen henkilökohtaiseen julmuuteen kuin mitä nuo keski-iän ylittäneet kurpat, omasta mielestään varmaan ihan normitilanteessa, ovat osoittaneet."

Kauanko olet palstaa seurannut? Päivän?

Äänestä
  • Oho, nyt vasta katsoin nimimerkkiä, että Ikishän se. No, sitäkin omituisempi mielipide.

    Äänestä

Minä en nauranut lihavalle naiselle joka kaatui kerran pyörällä kaupan pihassa.

Äänestä
  • No tajusitko mennä avuksi?
    Kehuu itseään siitä kun ei nauranut. pyh.

    Äänestä

  • mä olisin nauranu!

    Äänestä

Jotkut ovat kiusaajia jo lapsesta saakka. Halveksin aikuisia kiusaajia. Voi kun olisin ollut paikalla.
Kiusaaminen ei lopu, jos emme ala yhdessä puuttua siihen. Tapahtui se sitten työpaikalla, harrastuksissa, koulussa. Ihmettelen, mistä lähtee tämä arkuuden ilmapiiri, jossa väärintekijöitä ei uskalleta julkisesti vastustaa.

Ihan oikeasti: jos noille kiusaaja-mammoille olisi joku paikallaolija sanonut suorat sanat tiukan asiallisesti, olisi varmasti altaasta löytynyt joukkovoimaa sen verran, että moisille kiusaaja-ämmille olisi saatu bonuksena jonkun aikaa kestävä porttikieltokin ko. paikkaan.

Äänestä

"Yksikään mies, ytmi taikka ätmi tällä palstalla ikinä ei ole syyllistynyt samanlaiseen henkilökohtaiseen julmuuteen kuin mitä nuo keski-iän ylittäneet kurpat"

Aika valikoiva muisti sinulla kyllä tuntuu olevan...

Äänestä

Ikis yrittää taas kerätä irtopisteitä poikaystäväkandidaattiaan Ex-persettä silmällä pitäen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IkisM kirjoitti:

..ilmenee hyvin tästä:

http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/naiset-nauroivat-uimahallissa-ylipainoiselle-liikkujalle-olet-mun-sankari/1990049?pwbi=b752ed0eb648a9d28795f51c7520acba

Yksikään mies, ytmi taikka ätmi tällä palstalla ikinä ei ole syyllistynyt samanlaiseen henkilökohtaiseen julmuuteen kuin mitä nuo keski-iän ylittäneet kurpat, omasta mielestään varmaan ihan normitilanteessa, ovat osoittaneet.

Ketkä niitä todellisia naisvihaajia oiekin olivatkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu