Hijaista on vaalikamppanjassa,olisiko syytä lisätä panoksia,vai joko on luovuttamisen meininki?
Tuntuu jotta nämä Itäkylän vanhat jäärät johtivat nuorta tyttöstä harhaan,loivat vääränlaisen illuusion mahdollisuuksista,näin se on
Tuntuu jotta nämä Itäkylän vanhat jäärät johtivat nuorta tyttöstä harhaan,loivat vääränlaisen illuusion mahdollisuuksista,näin se on
Vastaukset 12
Vanhimmat
Näinhän se on!Ensinnäkin se että asetetaan ehdokkaat kahdesta pienestä naapurikunnasta samoihin vaaleihin on aivan käsittämätöntä,Lappajärveltä viime vaaleissa 899 kesk ääntä ja Vimpelistä 530 kesk ääntä eihän nämä riittäisi yhdellekään ehdokkaalle!
Toiseksi tämä syö aikalailla tukiryhmien intoa toimia kun tietää jo tässä vaiheessa tekevänsä turhaa työtä ja onko paikallisyhdistykset noin hyvin varoissaan että voivat kampanjoida ehdokkaansa puolesta!Älytöntä toimintaa!
Hyvinhän tuo Sarin kampanja näyttää sujuvan.
Koskikievarissakin yli 60 henkilöä paikalla.
Sari pesi Annen 100-0 eilen Lakeaharjulla,hyvä Sari jatka samaan malliin!!
Tapahtumakalenteri
Täällä aikatauluja, missä minut voi tavata. Kaikki eivät ole poliittisia tilaisuuksia; saa tulla tarttumaan hihasta aina kun näkee! Aikatauluihin voi tulla muutoksia, mutta pidän tätä kalenteria ajan tasalla.
Helmikuu
18.2. klo 18.00 Kuortane, OmaSp Kuortaneen konttorin kokoustila, Keskustie 40
20.2. klo 15-17 Kauhava, K-Supermarket, Kauppatie 82, kahvitarjoilu!
21.2. klo 10-11.30 Vaasa, Rewell Center, Cafe de Paris Pakkasmarkkinat päälle
25.2. klo 15.00 Lappajärvi, kampanjatiimin kokous, Nissintie 33
25.2. klo 19.00 Alahärmä (Voltti), Tupailta, Väinölä, Seuratie 11
26.2. klo 15-18 Tuuri, Kyläkauppa Keskinen
27.2. klo 15-18 Vimpeli, Lakeaharju
28.2. klo 12-14 Seinäjoki, EPS-tori, Hanna & Kerttu -kahvila
Maaliskuu
1.3. klo 10.00 Lappajärvi, Kraatterihiihto
1.3. klo 14.00 Kauhajoki
1.3. klo 18.00 Jurva, Jurvan vanha kunnantalo
4.3. klo 18.30 Ylistaro, Tupailta, Untamalan yhteistalo, Kosolantie 45
5.3. klo 17.30 Seinäjoki, Yrittäjän iltakoulu, Rytmikorjaamo
7.3. klo 15.00 Lapua, Lapuan kristillinen opisto, Perinteinen naistenpäivän aaton tilaisuus
8.3. klo 13.00 Alajärvi
10.3. klo 18 Seinäjoki: Yrittäjät, Kauppakamari ja MTK -yhteistilaisuus
12.2. klo 15-17 Lappajärvi, kahvitus
13.3. klo 18.30 Jalasjärvi, Lennol
15.3. klo 18.00 alkaen Alajärvi: Luoma-aho, Levijoki, Kortekylä
16.3. klo 19.00 Evijärvi, Vaalipaneeli (kahvit klo 18.30)
20.3. Itäkylän iltamat
21.3. klo 10.00 Sipilän mukana kiertueella: Vaasa-Isokyrö-Seinäjoki-Alajärvi
22.3. klo 14.00 Kuortane, Mäyryn Neste
22.3. klo 18.00 Lappajärvi, kunnallisjärjestön vuosikokous
27.3. klo 18.30 Tervajoki, Ravintola Helmi, vaalipaneeli
28.3. klo 11.00 Ylistaro, S-Market
28.3. klo 19.00 Lapua, Teatteri Lapuan Nuan vaan lonkalta -improvisaatioilta, Kustaa Tiitun tie 1
29.3. klo 17.00 Ylistaro, Tupailta, Reiniläntie 360, Isorehto
Huhtikuu
Liikkeellä ahkerasti
Ennakkoäänestys 8.-14.4.
19.4. Vaalipäivä
Sari on hyvin harkitseva ja tunnollinen ihminen. Kyllä hän on harkinnut tarkasti mihin on ryhtynyt. Tiedän, että on paljon muitakin tilaisuuksia alustavasti sovittuna, mitkä eivät ole vielä Sarin kalenterissa.
Eipä taida olla Itäkylän "vanhat jäärät " tähän syyllisiä,taitaa löytyä kunnanhallituksen pöydän päästä sylttytehdas.Miksiköhän puheenjohtajalle on jäänyt jotain hampaankoloon sekä Niemeä että Kurvista vastaan ja vieläpä sanoo sen ihan suoraan??
Sari ei kunnanhallituksen jäsenenä puolusta lappajärveläistä yrittäjää.Esimerkkinä olkoon vaikka vammaisten palvelutalo.Lappajärveläistä vakavaraista yrittäjää ei kelpuuttu rakentamaan kyseistä kohdetta,vaan urakka annettiin konkurssikypsälle yritykselle.
olisi mielenkiintoista tietää paljonko väärä valinta maksoi kunnalle.Eikä yksin mitä rakennukseen tuli kunnalle lisämenoja,vaan väärän urakoitsijan valinnan kunnalle tuottamia muita tappioita..
valton tuetun kohteen rakentamistarjouksessa edullisin tarjous hyväksyttävä.
Kuitenkin taitamatonta toimintaa,amatöörit asialla,näin se vain on,Aina keinot löytyy
tarkkailijat:
opettele käyttämään nettiä niin viisastut.
Onko Hongisto luopunut? http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Laittomat-potkut-saanut-eduskunta-avustaja-En-laiminlyonyt-toitani/1060644
viisainta olisi sarin loikata pesussuomalaisiin, silloin läpimeno olisi varma.