Tiina Jylhä teki tunnetuksi leikkaukset (rinnat, rasvaimut jne) Virossa ja nyt kun hän tekee niitä Suomessa tai Kreikassa, kaikki haukkuu. Miksi? Jos hän sai Viron buumin auki miksi ei saisi muutakin? Tiina Rules!
The Look again
M112man
19188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
MIKSI KUKAAN VIELÄ OSTAA LOOKISTA MITÄÄN PALVELUJA? Miksi tukea harmaata taloutta, yrittäjää joka ei hoida veroasioitaan eikä velkojaan. Hyvää ei saa halvalla eikä terveyttään kannata lähteä riskeeraamaan.
The Look- Kauneusklinikka Tiina Jylhä - hämmästyttää yrityskuviollaan.
"Monia ihmisiä on hämmästyttänyt viime aikoina The Look-Kauneusklinikka Tiina Jylhä toiminta. Uusia toimipisteitä nousee ennätysvauhtia ympäri Suomea vaikka The Look- on konkurssissa ? " Näin eräs lukijamme otti toimitukseen yhteyttä. Onko kyseessä ihmisten kateus menestyvää yrittäjää kohtaan vai onko kansalaiset valveutuneet harmaan talouden vastaiseen toimintaan ja reagoivat nopeasti epäselviksi jääneisiin asioihin? Live24magazine päätti ottaa selvää mistä oikein on kyse.
The Look -Kauneusklinikka Tiina Jylhä - facebook sivuista saa käsityksen että yritys tarjoaa kylpylähoitoja Virossa ja Suomessa. Maaliskuussa 2014 kauneusyrittäjä Tiina Jylhä- Valkonen teki yhteistyösopimuksen Viidakon tähtöset- ohjelmasta tutun Suvi Pitkäsen kanssa. Asiasta uutisoi Mtv3 /Viihde 19.03.2014. Uutisen mukaan Pitkänen on pestattu The Look- kauneusklinikka Tiina Jylhä Helsinki toimipaikan johtajaksi. Lisäksi Pitkänen johtaa facebook päivityksensä mukaan myös elokuun lopussa avattavaa uutta Oulun klinikkaa.
Virallisten tietojen mukaan Tiina Jylhä-Valkonen ei omista yritystä , eikä hän kuulu yrityksen hallitukseen joten pyysimme The Look-Kauneusklinikka Tiina Jylhä nykyistä Suomen toimipistejohtaja Suvi Pitkäseltä lausuntoa saamaamme vihjeeseen sähköpostitse. Hän ei ole kommentoinut asiaa millään tavalla.
Patentti-ja rekisterihallituksen mukaan viimeisin tilinpäätös merkintä yrityksellä on 14.9.2012 ja ilmoitus että The Look Tiina Jylhä Consulting Oy on aloittanut toimintansa vuonna 2010. Toimintaa on harjoitettu pääsääntöisesti Virosta käsin ja huhtikuusta vuonna 2011 alkaen ainoastaan Virosta käsin.
14.9.2012 yrityksen ainoa hallituksen jäsen ilmoittaa PRH.lle samalla että, toiminta jatkuu edelleen ainoastaan Viron puolella.
07.01.2013 Yrityksen nimi The Look Tiina Jylhä Consulting Oy on muuttunut Constrictor Levanensis Oy. ksi. Yrityksen aputoiminimi KAUNEUS CLINIKKA TIINA JYLHÄ on lakannut myöskin. Yrityksessä vastuuhenkilömuutoksia on tehty viimeksi 30.11.2012. Yritys on ollut Suomessa työnantajarekisterissä 04.10.2011 alkaen sekä arvonlisäverovelvollinen liiketoiminnasta 09.10.2010 alkaen.
Kaupparekisterin yrityksen vastuuhenkilöiden rekisteriotteesta 10.8.2014 ilmenee että Constrictor Levanensis Oy on konkurssissa.
20.11.2012 Verohallinto on jättänyt velkojana konkurssihakemuksen tilittämättömistä 25 679 euron veronpidätys- ja arvonlisävero saatavista. 20.03.2013 Constrictor Levanensis Oy on velallisena asetettu konkurssiin.
Constrictor Levanensis Oy.tä ei ole tällä hetkellä merkitty ennakkoperintärekisteriin ja se on poistettu arvonlisäverovelvollisuusrekisteristä sekä työnantajarekisteristä 20.03.2013.
The Look -Kauneusklinikka Tiina Jylhä nimellä ei löydy rekistöröityä yritystä Suomessa.
Virosta käsin Suomessa konkurssiin menneen yrityksen toimintaa voi jatkaa tai jopa perustaa uuden yrityksen jos yritys ei ole liiketoimintakiellossa Suomessa. Tallinnan Yhtiöpalvelun mukaan yritysten perustamisvaiheessa notaari tarkistaa ainoastaan Suomesta liiketoimintakiellot.
Helsingin The Lookissa ainakin jatkuvat tarjoukset hoidoista ja leikkauksista. Herättää vähän kysymyksiä???
Yrittävät ratsastaa vanhalla nimellä jotta voisi pitää vanhat asiakkaat. Jylhän omistuksessahan firma ei voi olla.
Hyvät tarjoukset hyvät hoidot?
Mikään firma ei pysy pystyssa jos tarjoaa palveluita tappiolla. Jos jokin palvelu tarjotaan edullisesti, kuluja on leikattava jostain.
Taitaa olla kilpailijat hyvin hereillä . Tiinan puolesta puhuu tyytyväiset asiakkaat jotka äänestävät lompakollaan.
The Lookissa asiakaspalvelu loppuu siihen kun rahat on tilillä. Sähköposteihin ei vastata eikä juuri muihinkaan yhteydenottoihin. Ainakin itselle tuli rintaleikkauksen jälkeen olo ettei minusta oltu enää vähääkään kiinnostuneita, kun kyselin jälkitarkastuksesta yms. En käsitä miten joku DJ Suvi luotsaa Helsingin ja Oulun Lookkia, millä koulutuksella? Daamin maine on täysin ryvettynyt ja asiakaspalvelu töykeää. En suosittele paikkaa!
Hyvin on mulla ainakin homma pelannut. Oon ottanu botoxia helsingin päässä useasti.
Kivasti on mullakin homma pelannut. Oon käyttänyt palveluita jo useamman vuoden ajan ja koskaan ei oo tuntunut, että ei oltais kiinnostuneita. Kiire tietysti verottaa välillä, mutta asiaan on aina palattu pikimmiten.
Oon keskisuomesta asti matkannut monta vuotta Tiinan käsittelyyn Helsingin Lookiin, koskaan ei oo tarttennu palveluun eikä lopputulokseen pettyä. Kyllä mä käyn jatkossakin.
Kävin itse tutustumassa Oulun Lookiin puolisattumalta. Sain lahjakortin kyseiseen liikkeeseen jouluna. Kävin tammikuussa liikkeessä ja hieman mietitytti kaiken lukemani perusteella mennä paikkaan. Kokemukseni (kuorinta) oli ihan hyvä. Lopputulos oli ok, eikä palvelukaan nyt huonoa ollut. Mikäli haluan kokeilla jotain toista paikkaa myös, onko kenelläkään suositella mukavaa paikkaa Oulun lähettyvillä?
Miksi kokemasi palvelu ei olisi hyvää? Kosmetologeilta sujuu varmaankin kyseiset työt ihan hyvin.
Nyt ollaan kuitenkin Plastiikkakirurgia -palstalla ja nämä keskusteluketju koskevat pääosin Lookin tarjoamia plastiikkakirurgisia palveluja.
Oon ottanut oulun toimipisteessä pluryalia huuliini ja rintaleikkausta oon suunnitellut myös heidän kauttaan
No miksi menisit muualle, kun kokemuksesi ovat Lookista hyvät?
Kaikki leikatut naiset näyttävät rumilta, apinoilta. hyi...
Kyllä mä ainakin ihan oikean kuitin sain firmasta. Miten tää muuttuu harmaaksi taloudeksi?
Toiminta näyttäis kasvavan ja lisää henkilökuntaakin on palkattu facebookin mukaan.. hintakilpailu ei tee yhtään huonoa
Silikonileikkauksissa kannattaa huomioida myos nama:
-Jalkitarkastuksesta pitaisi puhua jo suunnittelu vaiheessa. Kunnon paikoissa jalkitarkastus on luonnollisesti pakollista.
-Englannissa ja muissa 1 luokan maissa soitetaan paikalliseen Valviraan ennen leikkausta, ja kerrotaan myos jalkeenpain miten meni.
-Silikonirintojen jalkitarkastus jatkuu loppu elaman!!! (yksi suurista syista korkeampaan hintaan muualla) Silarit kannattanee laittaa paikassa, missa vuositarkastus on myos mahdollista. Jos sama plastiikkakirurgi tarkastaa, nakee varmasti vaaratilanteet/muutokset vuosien saatossa. Ehka saa alennusta vaihdosta?
-20% ilmenee ongelmia ensimmaisen 3vuoden aikana, ja jopa 40% ensimmaisen 5 vuoden (lahde terveysministerion sivut)
-Virukset ja bakteerit tarttuvat silikoneihin seka geelitaytteisiin. Luin tanaan artikkelin, jossa menestyvalta kahden lapsen aidilta Lontoossa oli jouduttu amputoimaan jalat seka kadet. Kokkibakteeri oli paattanyt hyokata hanelle laitettuun geelitaytteeseen. Ihan kunnon plastiikkakirurgilla tehty. Artikkelissa (Vanity Fair) mainittiin, etta kaksi muuta kuoli Lontoossa. Riski ei ole suuri, mutta kerta riittaa.
-Kannattaa miettia pahimmat mahdolliset Riskit ja miten toimit, jos laakari ei ole Pohjoismaista. Osa kotimaisista plastiikkakirurgeista saattaa myos kieltaytya tekemasta korjauksia.
-Kay ainakin kahdessa eri paikassa konsultoitavana ennen paatoksen tekemista.
-Engalannin Valviran NHS'n sivuilta voi lukea, etta kaikki geeli implantit vuotavat jollain tasolla. Taysin vuotamatonta implanttia ei siis ole olemassa! Jos sinulla on taipumus sairauksiin, talla hetkella on tutkinnassa kuinka paljon implantit seka ne +50 eri myrkkya rintojen kuoressa vaikuttavat immuunisairauksien, vai vaikuttavatko?
-Tietokonekuvaus on ainoa milla voidaan tutkia "silent rupture". Se ei nay mammografiassa eika ultrassa. Tietokonekuvantaminen maksaa n.500-600€ toimistokulut. Tietokonekuvantaminen tulisi tehda minimissaan kahden vuoden valein.
Paris ja Nicky Hiltonilla ei ole silikoneja (Parisilla on toisinaan feikki lisukkeet ja Photoshop, mutta seuraavana paivana postaa jo normaali otoksen) Kendall Jennerilla, Gigi Hadidilla ei ole, Rich Kids of Beverly Hills kenellakaan heista ei ole feikki rintoja, Victoria Beckham poistatti muutaman vuoden jalkeen, Keira Knightlilla ei ole jne.
En vastusta silikoneja, ja OK jos joku lapset jo imettanyt sellaiset haluaa. - Rahaa niihin kuitenkin palaa, kavi Lookin kautta tai ei!!!!