Olisi mukava saada henkilökohtainen pfofetia

En tiedä kuulostaako tämä järkevältä,kun se sitä ei ole,voisikko joku palstalaisista antaa minulle minuun liittyvän profetian,sama se mihin se liittyisi.
869
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minulla ei ole profetoimisen armolahjaa. mutta en pidä mahdottomana , etteikö joku sellaisen lahjan omaava voisi myös netin kautta sinulle antaa. Rukoillaan asian puolesta.rukoillaan

Äänestä
  • Ei tässä mitään p.lahjaa tarvita. Itse kukin, kun polvistuu Herransa edessä puhtaalla sydämellä, niin Herra kuulee rukouksen ja vastaa ajallaan. Mutta ei Jumala ole mikään ihmisen kaltainen vastausautomaatti- Hän on paljon nopeampi. Vastaus on sinussa itsessäsi. Voi olla, että tutki Raamattua, siellä on suuri määrä vastauksia kullekin tarpeeseensa. -Herra puhuu tavalla taikka toisella, sitä ei ihminen vaan huomaa.

    Äänestä

Herra puhui minulle viimeyönä näin sanoen:

Ilmoita hänestä tulevan the leader of Finland, mutta siihen kuluu vielä kauan kunnes hän on kasvanut tehtävänsä tasalle, sillä minä en katsonut Pihoa tehtävään soveliaaksi, vaan etsin itselleni mieluisen miehen.
Pihon minä siirrän toisenlaiseen työhön ja sallin hänen pitää hengellisiä kokouksia vaikka en hyväksykään suurinta osaa hänen puheistaan ja tiedän hänen olevan täynnä itseään ja oman kunniansa hakemista, vaikka esittääkin kirkastavansa Minun nimeäni.
Minä tiedän ettei tämä tällä hetkellä vaikuta mahdolliselta, mutta Herralle ei mikään ole mahdotonta ja hän voi muuttaa ihmisen ja kansojen kohtalon kuten hyväksi näkee.
Näin on tapahtuva tulevina päivinä Minun nimessäni.

Sela.

Äänestä
  • Miehen? Taitaa kuitenkin olla nainen!!!

    Äänestä

Vanhan liiton aikana Jumala asetti kansalle profeettoja ja tuomareita, joiden välityksellä Jumala antoi vastauksia kansan kysymyksiin ja pulmiin. Uuden liiton aikana(jota elämme)on meillä suora yhteys Isään Jeesuksen Kristuksen kautta. Hän, Kristus, on välimies Jumalan ja ihmisten välillä(1.Tim.2:5).
Profeettoja on, mutta myös vääriä profeettoja, joista Jeesus varoittaa(Matt.7:15:23, Matt.24:11,24).

Äänestä

Tulee maanjäristyksiä, heinäsirkkoja ja ummetusta, ainakin kerran kuussa. Suomi repeää kahtia, Venäjä hyökkää, Gorba ja Jeesus tulevat, tempauksiakin tulee. You know... Tätähän se on, profetointi.

Äänestä

Ei Pyhän Hengen lahjoja ole tarkoitettu käytettäväksi kuin jotain oraakkelin tai ennustajan povailua. Jumala voi tahtonsa mukaan vahvistaa tai puhua yksilölle tai seurakunnalle profetian kautta. Rukoile viisautta ja johdatusta ja luota että Hän johdattaa elämääsi ja puhuu tahtomallansa tavalla.

Äänestä

Uskotko sinä Herraan Jeesukseen Kristukseen ?

Se on sinulle kaikkein tärkeintä.

Jos todella kaipaat kuulla Jumalan puhetta, menen johonkin rukouspalveluun, jossa puolestasi rukoillaan.

Lue kotonasi Raamattua ja rukoile Jeesuksen Nimessä.

Jos, ja kun, Jumalalla on sinulle asiaa, tulet sen kyllä kuulemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


proffatkaa kirjoitti:

En tiedä kuulostaako tämä järkevältä,kun se sitä ei ole,voisikko joku palstalaisista antaa minulle minuun liittyvän profetian,sama se mihin se liittyisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu