Koska evoluution perusperiaatteen mukaisesti ihmisten keskinäinen sotiminen on ihan hyväksyttävää harvennusta jonka tuloksena geenistö vahvistuu heikkojen karsiutuessa pois ja vahvimpien päästessä lisääntymään, niin eikö nyt olisi järkevää hiukan nopeuttaa tuota tapahtumasarjaa siten että julistettaisiin yleismaailmallilnen sotatila jossa tapeltaisiin viimeiseen mieheen niin että sota lopetettaisiin sitten kun jäljellä olisi enää ehkä vain kymmenkunta vahvinta pariskuntaa. He perustakoot maan päälle ihan uuden oivallisen ihmiskunnan.
Eikö tamä olisi ihan evoluutioteorian mukaistaa ja järkevää. Näin päästäisiin eroon tästä nykyisestä riekkisläisestä tautisesta ja perversiokieroutuneesta nykyihmiskunnasta.
Eikö tamä olisi ihan evoluutioteorian mukaistaa ja järkevää. Näin päästäisiin eroon tästä nykyisestä riekkisläisestä tautisesta ja perversiokieroutuneesta nykyihmiskunnasta.
Vastaukset 30
Vanhimmat
>Koska evoluution perusperiaatteen mukaisesti ihmisten keskinäinen sotiminen on ihan hyväksyttävää harvennusta jonka tuloksena geenistö vahvistuu heikkojen karsiutuessa pois ja vahvimpien päästessä lisääntymään
Paitsi ettei ole. Mietipä jyrbä miksei, kun aikaa sulla tuntuu olevan määrättömästi.
>Eikö tämä olisi ihan evoluutioteorian mukaistaa ja järkevää.
Ei ole. Mietipä jyrbä miksei, kun aikaa sulla tuntuu olevan määrättömästi.
Tietenkään mikään aika ei auta, jos vehkeitä miettimiseen ei löydy. Mutta jos sattuisi löytymään.
Mieliaiheista päätellen juuri vehkeillään jyrbä miettiikin:
"Tietenkään mikään aika ei auta, jos vehkeitä miettimiseen ei löydy."
Jälki on sitten sen mukaista.
Hah hah, päivän paras kommentti.
Vahvuuskin on aika suhteellista.
Se, joka on tappelussa vahvin, ei välttämättä pärjää älyssä. Ja ihmisen evoluutiohan on selvästi suosinut enemmän älyllistä kehittymistä. Toisaalta myös fyysisesti vahvojakin yksilöitä tarvitaan, ja ihmispopulaationkin monimuotoisuus on suuri vahvuus.
xxxxx Se, joka on tappelussa vahvin, ei välttämättä pärjää älyssä. Ja ihmisen evoluutiohan on selvästi suosinut enemmän älyllistä kehittymistä xxxxx
Evolutionistien mukaan kaikki on vain ainetta ja siinä tapahtuvia reaktioita. Älyä, sellaisena kun se yleisesti käsitetään, ei tarvita mihinkään evoluutioprosessiin, eikä se siten edes sisälly evoluutioon.
Koska äly on kuitenkin olemassa, se todistaa, että evoluutioteoriassa on perustavanlaatuinen virhe. Älyn olemassaolo on todiste Jumalasta, jolta elämä ja sen mukana myös äly on peräisin. Älyn olemassaolo kumoaa siten evoluutioteorian.
Olipa melko paksu töräys:
"Älyä, sellaisena kun se yleisesti käsitetään, ei tarvita mihinkään evoluutioprosessiin, eikä se siten edes sisälly evoluutioon."
Juuri älykkyydellä on ihmislaji saanut valtavan ylivoiman geeniensä levittämisessä hyvin monen muun lajin vahingoksi ja muutamien hyödyksi.
Sotiminen on melko kehno keino rodunjalostukseen.
Esim. antiikin Kreikan spartalaiset sotivat itsensä likelle sukupuuttoa parissa sadassa vuodessa, ja aivan ilman tuliaseita.
Ja lopulta harvat jäljelle jäävät olisivat kaikkein parhaita taistelijoita, jotka sitten määräisivät uuden ihmiskunnan entistäkin sotaisamman perimän.
Tuntuu, että tämä Evokkinen kaipaa hieman sinne 70 vuoden takaiseen Saksaan rodunjalostuksineen.
Silloinhan eräskin kreationisti harrasti tuota jalostusta oikein urakalla.
Ei suinkaan. Hitler oli tyhmä kun kuvitteli itse kykenevänsä jalostamaan koko maapallon ihmiset väkisin. Tuli jalostaneeksi itsensä ja Evan pois geenejä jakamasta, hehe.
Paljon viisaampaa on saada ihmiset aivopestyksi evoluutioteorian hyväksyjiksi laajalla rintamalla pelkästään opetuksen turvin, siis alakoulusta asti aloitetun superevoluutio-opetuksen koska siten saamme lapsemme hyväksymään tuon avauksen systeemin ja he lähtevät hankkeeseen mukaan intoa puhisten kuten nykyevokit tekevät vailla ainoatakaan todellista todistetta olevaa evoluutiota puolustaessaan.
Olihan noita "jalostajia" meillä Suomessakin ja näyttää olevan edelleen mm. tämä palstan riekkujainen jyrbä
Totta totta.
Jyrbä kirjoittaa meisseli pystyssä fantasioitaan ja paljastaa samalla oman sielunsa synkän pimeyden.
Taattua ahdasmielistä Jyrbää...korreloi ISIS-veljiensä oppien kanssa
Sitähän tämä ateistinen evokkiyhteisö yrittää koko ajan ja sitten venäläiseen tyyliin väitetään että ne ovat ihan muita jotka siellä sotivat, ei me ateistit.
Ai mitä evokkiyhteisö muka väittää?
Ja tosiasiahan on, että tällä hetkellä sotivat ovat lähinnä kreationisteja tai muuten uskonsotilaita.
Evoluutiouskonsotureita, luonnonvalinnan mukaan rämen. Sitten mennään ateistikirkkoon tai kuppilaan.
>Ja tosiasiahan on, että tällä hetkellä sotivat ovat lähinnä kreationisteja tai muuten uskonsotilaita.
Kreationistit huolehtivat juuri nyt yli 90 prosentista kaikesta maailman tappamisesta. Tuossa välillä ateistitkin olivat melko hyvin juonessa mukana, mutta ovat viime aikoina luovuttaneet tappotantereet lähes kokonaan kreationisteille. Suurta muutosta tähän ei ole näköpiirissä.
Avauksessa on karkeita virheitä. Avaajan kannattaisi tutustua hieman enemmän kreationismin oppeihin ja kuunnella Jeesusta:
"Koska evoluution perusperiaatteen mukaisesti ihmisten keskinäinen sotiminen on ihan hyväksyttävää harvennusta..."
Evoluutiossa ei ole periaatteeita eikä mitään hyväksyttävää. Vain Jumala voi antaa luvan sotia. Ilman Jumalaa ei olisi sotia.
"geenistö vahvistuu heikkojen karsiutuessa pois ja vahvimpien päästessä lisääntymään, niin eikö nyt olisi järkevää..."
Evoluutiossa ei ole mitään järkevää. Järki ei kuulu evoluutioon. Evoluutio ei voi tietää, mikä on järkevää ja mitä kannattaisi tehdä. Vain Jumala voi antaa luvan aloittaa kansanmurhan. Ilman Jumalaa ei olisi sotia eikä tappamista. Yksikään evo ei ole koskaan tehnyt mitään hyvää eikä pahaa, koska ilman Jumalaa ei olisi hyvää tai pahaa. Näin ollen vain kreationistit voivat tehdä hyvää tai pahaa.
"Eikö tamä olisi ihan evoluutioteorian mukaistaa ja järkevää..."
Evoluutiossa ei ole mitään järkevää. Ei ole mitään evoteorian mukaista toimintatapaa. Ilman Jumalaa ei olisi tapoja eikä toimintaa.
Obadjamoi kuin Obadja.
Jyrbä:
"Eikö tamä olisi ihan evoluutioteorian mukaistaa ja järkevää. Näin päästäisiin eroon tästä nykyisestä riekkisläisestä tautisesta ja perversiokieroutuneesta nykyihmiskunnasta."
Jyrbä yrittää tyrkyttää kreationistille tyypillistä suvaitsematonta Mooseksenlaki-homovastaisuus-riekkisläisvastaista agendaa muille torveloille muka evoluutioon kuuluvana moraalittomuutena.
Evoluution tuloksena ihmiselle on tullut ne nykyään voimassa olevat normit joihin kuuluu suvaitsevaisuus, lähimmäisen rakkaus, ympäristöstä huolehtiminen, tasa-arvo, sairaista ja vähäväkisimmistä huolehtiminen jne.
Samaa moraalia ei löydy raamatusta vaan Jumala kehottaa sumeilematta hyödyntämään kaikki luonnonvarat, Lisääntymään ja täyttämään maan, kehottaa ryhtymään sotaan milloin foinikialaisia, milloin amalekialaisia vastaan, kehottaa tappamaan, ryöstämään, raiskaamaan ja ottamaan orjiksi,
Tällaista roska-jumalaa sitten meidän Jyrbä ja Obadja palvovat ja valheella puolustelevat ja vielä ihan turhaan koska sitä jumalaa ei näköjään ole edes olemassa.
Mitä se kertoo kristittyjen moraalista? No sehän kertoo sen että roskajoukko on löytänyt roska-epäjumalan jolla ei näytä olevan kannattajiaan kummoisempi moraali.
Lasken bussissa hiljaista imelää pierua märkää ja katson Evokkeja silmiin.
Toivovat tosiaan että pieru kehittyisi hajuttomaksi - kuin taikaiskusta- heh heh
tyhmää uskoa!"
Ainoastaan taikauskovaiset uskovat taikoihin. Tällaisia taikauskovaisia ovat mm. kreationistit.
Evoluutiouskovaiset uskovat taikoihin jossa hiiret muuttuvat hevosiksi ja ihmiset apinoiksi kun vain uskoo evoluutio taikoihin.
Koska evoluutioteorian mukaan noin ei voi käydä, miksi kukaan tuollaiseen kretiinin hölynpölyyn uskoisi?
Iwukki-neiti saattaa olla sikäli hiukan ovela, että hän tietää että kretu-uskoon voivat käytännössä narahtaa vain kaikkein pässeimmät idiootit ja käyttää siksi tyylilajia joka voi vedota juuri niihin kaikkein pässeimpiin idiootteihin.
Miksi uhrata paukkuja järkeviin, kun ne eivät kuitenkaan tehoa?
Evoluutiouskovaiset uskovat taikaevoluutioon.
Juuri tätä tarkoitin. Muun muassa.
Eikös kreationistien hypernopea baraminidevoluutio ole juuri taikaevoluutiota.