s24liivijengit

s24liivijengi

Palstoilla on tuhansittain mainoksia, joista saa "tilattua" jotain krääsää, kunhan syöttää sivustolla olevan linkin kautta henkilötietonsa ja pankkikorttitietonsa turvalukuineen.
Näitä ei poisteta pyynnöistä huolimatta, koska linkkien takana on suomi24:n henkilökuntaa. Aika moni tulee menettämään runsaasti rahaa, kunhan nämä rikolliset alkavat tilailla tavatoita käyttäjien antamilla pankkikorttitiedoilla.

12

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • missä.vika.kysäri

      Ei näytä Suomi24:lla olevan ainakaan mitään kiirettä reagoida asiaan..

    • Jokapäiväkö

      Poistuuko ilmianto uusitussa järjestemässä vuorokauden vaihtuessa kuten edellisessä tapahtui? Täytyykö siis joka päivä tehdä uusi ilmianto esim. noihin luvattomiin myynti-ilmoituksiin / mainoksiin?

      • vastausvuoro

        Hyvä kysymys. Mainokseen kyllästynyt.


    • Hei,

      Mainosviestit ovat kiellettyjä palvelussa. Moderointi käsittelee poistopyynnöt aikajärjestyksessä ja kriittisyyden mukaan, joten toiminta ei välttämättä ole salamannopeaa - varsinkaan kun kyse on sinänsä harmittomasta, vaikkakin ärsyttävästä sisällöstä. Kärsivällisyyttä siis pyydämme.

      Ei tarvitse tehdä uusia ilmiantoja, vaan vanhat säilyvät niin kauan kunnes ne käsitellään.

      Terveisin,
      Elina
      Suomi24

      • Anonyymi

        Pelkkä kielto ei ole mitään.
        Tarttis tehdä kans jotain.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      79
      10311
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      101
      6275
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6133
    6. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      94
      5817
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5153
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    Aihe