Jesus = Jumala, Allah = Saatana (Todisteet)

Video, joka vertailee Raamattua ja Koraania sekä listaa yhtymäkohdat, olkaa hyvä.

http://youtu.be/NFn042VA-VA

Johtupäätös: Jeesus on Jumala ja Allah on Saatana (entinen langennut enkeli, Lucifer).
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Taitaa muslimimaissa olla päinvastoin. Uskonto on joka maassa se mikä on aikaisemminkin ollut. Jos joku uskonto olisi se oikea niin tietysti jokaisessa maapallon maassa se olisi ylivoimaisesti yleisin. Näin ole joten uskonto on vain osa kunkin maan sosiaalista verkkoa. Kaikkien oma uskonto on omasta melestä se ehdottomasti oikea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


V._Ideo kirjoitti:

Video, joka vertailee Raamattua ja Koraania sekä listaa yhtymäkohdat, olkaa hyvä.

http://youtu.be/NFn042VA-VA

Johtupäätös: Jeesus on Jumala ja Allah on Saatana (entinen langennut enkeli, Lucifer).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu