Venäjän rajanaapurina vain Suomi ja Valko-Venäjä jonne USA ei ole sotilaineen levittäytynyt. Onko Niinistöllä kanttia panna vastaan? Mitä on Keskustan ja SDP:n linjaukset? Jompi kumpi tai molemmat pettävät liittoutumattomuuden asian ja taluttavat Suomen Naton lahtipenkkiin.
USA:n tavoite: Suomi tai Valko-Venäjä?
Testin-paikka
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siis läntisellä vyöhykkeellä. Suomi voi olla kova pala natottajille. Katsotaan vaalitulos. Kokoomukselle tappio joka varmistaa että Suomi ei Natoon liity.
Niinistö avasi Suomen jo USAlle ja Natolle Naton isäntämaasopimuksella.
Netissä kokoomustrollit jo vainoaa ja profiloi Naton vastustajia että ne voidaan sitten tappaa.
Kokoomus tappoi jo kokeeksi yhden venäläisnaisen Laajasalossa Helsingissä.
Ainakin seuraavat maat eivät ole Natossa: Sveitsi, Itävalta, Ruotsi, Suomi, Ukraina, Valko-Venäjä....
1955 siihen liittyi entinen Natsi-Saksa, sitten oikeistodiktatuurissa rypenyt Espanja, samoin siirtomaahihhuli Portugali. Sitten alkoi itäeurooppalaisten entisten kommunistireppanoiden valuminen Natoon. Oikein kunnon priimalaatua Nato ei ole viime vuosina saanut. Sinne on tunkemassa sellaisiakin surkimuksia kuin Moldova, Georgia, Montenegro, Bosnia-Hertsegovina ja Ukraina (joka on hävinnyt sotansa 20 000 separatistia vastaan kuin uhkapeluri rahansa).