Tähän ketjuun ei näköjään sallita kommentteja: http://keskustelu.suomi24.fi/t/13455960
Suomen, meidän Suomemme, ainut turva on puolueettomuus ja hyvät suhteet kaikkiin naapureihin. Rukoilen, ettei meitä, vastoin tahtoamme, saateta sotatantereeksi, ja tuhota.
Suomen, meidän Suomemme, ainut turva on puolueettomuus ja hyvät suhteet kaikkiin naapureihin. Rukoilen, ettei meitä, vastoin tahtoamme, saateta sotatantereeksi, ja tuhota.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Se oli siis linkki Loviisan Sanomien artikkeliin Janus Putkosesta ja hänen varoituksistaan siitä, että Suomea ollaan ajamassa sotatantereeksi.
Joko olisi aika kertoa Putinille että Arkadianmäen NATO-laiset ovat vapaata riistaa, mitä pikemmin, sitä paremmin. Drastuiv ja Soromnoi.
Suomi on yhden totuuden maa, sen jonka hallitus tahtoo.netti tuo muutoksen, vähitellen.
______________________________________________
Totean, kuten minulle on joskus perheessänikin ääneen tuumattu: "Noh, Janus on Janus." Siitä minunkin on lähdettävä ja koska toimin voimakkaasti kansallisen turvallisuuden sekä tietoisuuden edistämiseksi, toivon, että sitä myös kunnioitetaan: Sanan- ja mielenvapautta.
Sain eilen Hesarista ja sen kautta lukea, että perustelisimme muka valheellisia sivustoja ja levittäisimme disinformaatiota maailman tapahtumista. Totean naurahtamatta, että mikään ei voisi olla kauempana totuudesta kuin nämä perusteettomat leimaamiset ja sellaisen yritykset. He pelkäävät itsenäisesti ajattelevia ja Suomen intressejä puolustavia kansalaisia sekä totuuden etsimistä, siitä on kysymys. He hyökkäävät, ja me puolustaudumme.
Moni ei kenties täysin ymmärrä miten laajasta ja vaikuttavasta aiheesta me puhumme, kun puhumme koko Suomea ja maailmaa koskevasta informaatiosodasta. Mutta moni on kuitenkin alkanut reagoimaan ja hyvä niin. Lovari rikkoi mielestäni vierailemalla luonani rohkeasti tabun, joka on valtamedian suhtautumistapa haastajiinsa Erittäin hyvä niin, olikin sen aika.
Verkkomediaa pitkään lukeneet tietävät, ettei tapanani ole pelotella uutisoinneilla tai julistaa mitään tuomiopäivän profetioita. Seuraamme ajankohtaista uutisvirtaa, peilaamme tapahtumia riippumattomasti eri puolille maailmaa ja koitamme yhdessä tuhansien lukijoidemme kanssa etsiä totuutta siitä mitä ajassamme tapahtuu ja mistä tapahtumissa on oikeasti kysymys.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=12938
Olen rauhan kannalla aloitus on hyvä!
Googletkaa jesuiitat kuinka ne hämmentävät salaa tätäkin maata!