Siellä on Venäjän sotilastukikohta joten mitä helvettiä sinne pitää ängetä?
Miksi nato änkeää Krimille?
jhsgf
2083
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Sieltä käsin hallitaan Mustaamerta ja Kaukasuksen aluetta jolloin koko Arabian ja Keski-Aasian öljy ja kaasuvirrat on täysin lännen kontrollissa.
Maailma olisi paljon rauhallisempi, jos Usa pysyisi siellä omalla mantereellaan eikä änkäisi joka paikkaan . Yhdysvaltain ainoa toimenpide jonka hyväksyn on islamin tuhojen estäminen. Tämä Venäjän kimppuun käyminen on kuitenkin vain tuhoisaa koko Euroopalle. Usalla ei ole mitään jakoa esim. Krimiin ja kaikki separatistien oikeutetut vaatimukset pitäisi hyväksyä ilman sodankäyntiä. Krimin valloitus tai paremminkin oikeutettu haltuunotto sujui verettömästi, mikä olkoon loistavana esimerkkinä siitä, että Naton ja E U:n vastustus venämielisten oikeutettuja vaatimuksia kohtaan Itäukrainassa on täysin järjen vastaista.
USA on saattanut jo Lähi-idässä useita maita ja Libyan Afrikassa jatkuvaan väkivallan kierteeseen, mikä pitäisi todistaa kaikille, että heidän toimintansa pääosiltaan on kansallisvaltioille tuhoisaa.
Pitäisi myös oppia noudattamaan sitä vanhaa suomalaista sananpartta, että talo elää tavallaan, vieras lähtee ajallaan.
Olet tasan oikeassa.
Usan tavoite on vallata koko maapallo, pikkuhiljaa, on kait aatun geenejä eksynyt usan mantereelle, olis hitto hiljaa, ja yrittäis hoitaa hirmuiset velkansa muuten, eikä muiden luonnon rikkauksia havittelemalla, on muuten vaarallisin maa, joka vie kaikki kohti maailman sotaa.
Tulee niin Kekkosen loistavat ajat mieleen, kun kuulee tuon hänen usein siteeraamansa sanonnan: Talo elää tavallaan, vieras lähtee ajallaan. Jos Usa edes tuota suomalaista vaatimatonta viisautta olisi noudattanut, maailma ja Eurooppakin olisi paljon paremmassa jamassa.
Islamin piirissä liikkuvien vakivaltaisuuksien torjumiseen pitäisi voimavarat nyt kaikkien keskittää.
Minnes Krimille NATO nyt on ängenny?
Jos siellä joku on ängenny, niin Venäjähän siellä änkee ihan kyballa.
Venäjähän on ängenny myöskin Kuubaan, ihan USA:n edustalle ja minne kaikkeen Venäjä onkin ängennyt maailmalla.
Vaarantavat vielä maailman rauhankin änkeemällä.
Nato änkeää Krimille palikka!
Usa änkeää koko ajan jonnekin maailmalla. Joka paikassa huseeraamassa ja sössimässä.
Joopa joo, mutta R Y S S Ä T kun änkeävät niin se on trollaajien ja rähmällään olijoiden mielestä IHAN "oikeutettua" .....
Nämä R YS S IEn kätyrit eivät vain osaa ilmoittaaa Mistä R YS S ÄT ovat ne "oikeuteensa" saaneet.
Nimim. "sot.v" (R-kätyri - trolli) käänsi suomalaisen sananlaskun ilmeisesti venäläisen ajattelutavan mukaiseksi; "Pitäisi myös oppia noudattamaan sitä vanhaa suomalaista sananpartta, että talo elää tavallaan, vieras lähtee ajallaan."* )
R Y S S Ä T eivät vieläkään ole lähteneet VIROSTA ..... Latviasta, Liettuasta, Karjalan kannakselta jne. Suomaisessa sananlaskussa sanotaan: " .... * )vieras tulee ajallaan".
Itä-Saksasta R Y S S Ä T ja maahan ängenneet venäläiset saivat lähtöpassit.
Sulla ei ole muuta mielessä kuin Venäjä 24/7 kokkaretrolli.
Nato ja USA olisi ottanut Krimin hallintaansa Ukrainan myötä. Sitä Venäjä ei sallinut.
joten hagg voisi ängetä jo kotiin. Tervetuloa omille palikoillle!
Krimihän on vanha kesälomailijoiden huppailupaikka, jospa menevät sinne kesälomilleen !
Late Lapista.
Siellä on nyt Igorille monta korjattavaa paikkaa kesälomien ratoksi. Ei käy aika pitkäksi.
Igor sulla on housuissasi.
Niinpäs! Tuskinpa Ukrainassa on työttömiä raksamiehiä muutamaan vuoteen !
ja näyttäisi siellä olevan panssarivaunu asentajillekin hommia, smoin kuin muillekin asesepille !
Late Lapista. SSSS Ry!
Miksi Suomen Rauhanliike ei suorita mielenosoituksia vanhaan malliin.
VENÄJÄ POIS ÄNKEEMÄSTÄ!
UKRAINAN ASIA ON MEIDÄNKIN ASIA!
VENÄJÄ ÄNKEE JA TUNKEE!
Aloittaja on joku peruskoulun juuri ja juuri suorittanut, amerikkalaisiin sotaelokuviin, viidakkoveitsiin, linkkuveitsiin, maastokenkiin, amerikkalaisiin sota - ja aselehtiin hurahtanut latva-B.
Krimi änkesi Venäjällr eikä Venäjä Krimille.
Sinä olet latvalaho kokkaretrolli.
Usata ja Natoa ottaa ihan älyttömästi aivoon, että taas niin kuin Syyriassa ja Georgiassa Venäjä oli nopeampi niin että Usan ja Naton valloitukset kypsyivät siihen.